Tammiku värav viis Napoli tasavägise heitluse järel karikafinaali (konkurentide mäng jäi ära) (2)

Lisette Tammik oli üks kolmest Eesti naisest, kes Napoli karikafinaali aitasid. Foto: Napoli Femminile / Facebook

Napoli naiskond jõudis Serie C naiskondadele peetava Itaalia karikasarja finaali, alistades poolfinaali kordusmängus 1:0 Perugia. Kohtumise ainsa värava lõi viiendal lisaminutil vasturünnakust Lisette Tammik. Kuna esimene mäng Perugia koduväljakul oli lõppenud 1:1 viigiga, pääses Napoli kokkuvõttes tänu 2:1 paremusele finaali.

Tammik, Vlada Kubassova ja Kristina Bannikova mängisid kõik Napoli eest 90 minutit, Eneli Kutter seekord naiskonna koosseisu ei kuulunud. Seejuures pidi Napoli viimase veerandtunni platsil vastu pidama kümnekesi, sest 76. minutil sai poolkaitsja Giulia Risina teise kollase ja kokku punase kaardi.

4. mail peetavas karikafinaalis kohtutakse Riozzesega, kes alistas avamängus võõrsil 1:0 Vittorio Veneto naiskonna. Korduskohtumine pidanuks peetama täna, kuid Vittorio Veneto oli sunnitud sellest loobuma, kuna klubi ei saanud mängijate töö- ja koolikohustuste tõttu koosseisu kokku. Nii jõudis Riozzese ilma teist mängu pidamata finaali.

Kui Napoli naised võitsid Serie C põhihooajal D-grupi ja mängivad nüüd play-off'is Serie B-sse tõusmise nimel, siis Riozzese oli sama edukas B-grupis. Ent kuna Napoli läheb play-off'is vastamisi Novesega ja Riozzese teises paaris San Marinoga - pääsu Serie B-sse tagavad mõlema paari võitjad -, on mõlemal naiskonnal võimalus lõpetada hooaeg "kuldse duubliga" ehk nii karikavõiduga kui ka kõrgemasse liigasse tõusmisega.