VAATA JÄRELE: tiitlikaitsja Flora alustas uut Meistriliiga hooaega üheväravalise võiduga (lisatud galerii!) (0)

Valitsev Eesti meister Tallinna Flora alustas uut naiste Meistriliiga hooaega võiduga, kui Sportland Arenal alistati Tartu Tammeka 2:1. Mängu saab järele vaadata Soccernet TV-st.

Tammeka sahistas esimesena, kui juba neljandal minutil oli pall Flora väravas, aga Kreete Õun oli suluseisus ja värav ei lugenud.

Flora asus 13. minutil juhtima, kui Lisette Tammik realiseeris käega mängu eest määratud penalti. Seejuures lõi Tammik penalti sisse teisel katsel, sest esimese löögi Tammeka väravavaht Keiti Krusmann tõrjus, aga kuna ta astus väravajoonelt välja, siis läks penalti kordamisele.

Tammeka jõudis 31. minutil viigiväravani, kui Kirkeliis Lillemets võitis keskväljal palli ja Aleksandra Kelli andis suurepärase läbisöödu Flora kaitseliini selja taha, kus Liisa Merisalu mängis Flora väravavahist Victoria Vihmanist mööda ja lõi palli väravasse.

Vaheajale mindi 1:1 viigiseisul, aga Flora taastas kohe teise poolaja alguses eduseisu, kui 47. minutil suurepärase söödumängu järel sahistas Jaanika Volkov. Flora küll otsis ka kolmandat väravat, aga rohkem Tammeka väravalukku lahti ei muugitud. Seega kirjutas Flora tabelisse esimesed võidupunktid ja Tammeka jätkab nulli peal.

Ülejäänud avavooru mängud toimuvad laupäeval ja pühapäeval, kui Pärnu Vapruse ja Viljandi Tuleviku ühendnaiskond võõrustab Saku Sportingut, Põlva Lootos Tabasalu ja Viimsi Tallinna Kalevit.