Tartlased said selle, mida tahtsid - Kalev kotis ning publikurekord on tõsiasi (2)

Tartlaste jaoks oli peaaegu ideaalne hooaja lõpp - võideti Kalevit, tehti ajalugu, kuid kahjuks Paidet kinni püüda ei suudetud.

Kohtumine algas üsnagi võrdselt ning oli näha, et mängiti pingevabalt. Esimesel poolajal oli mõlemal tiimil omad võimalused, kuid sajaprotsendilistest võimalustest jäi siiski puudu. Poolaja ohtlikuimaks mängumeheks oli Henri Järvelaid, tehes mitu head kauglööki ja andes väga häid palle karistusalasse, kuid kahjuks väravalukku murda ei suudetud.

Mängu tekkis rohkem intriigi 37. minutil, kui Kalev teenis süütust olukorrast penalti. Tammeka õnneks suutis nende penaltikunn Pechter Wakui löögi püüda. See on Pechteri jaoks teine kohtumine järjest, kus suudab penaltipunktist löödud löögi peatada. Vaheajale mindigi väravateta viigigseisul.

Teine poolaeg algas juba tulisemalt ning mäng muutus ka lahtisemaks. Kui mõni minut oli pall mängus olnud lõi ei keegi muu kui Tristan Koskor oma hooaja 21 värava, kui Reinkort murdis ilusasti äärest läbi ning pani täpse palli Koskori jala peale, kellel ei tekkinud raskusi selle palli võrku lükkamisega.

Veerand tundi hiljem suurendas esimesele väravale eeltöö teinud Reinkort Tammake eduseisu kahele väravale, jättes kaks Kalevi kaitsjat pika ninaga ning lüües vägeva pommlöögi latist sisse.

Seejärel tekkis mänguisu tagasi ka Kalevil, kes hakkas üha rohkem seda kohtumist domineerima. 68. minutil kandis see kõik ka vilja, kui vahetusest sekkunud Rääbis lõi nahkkera Järva söödust Pechteri selja taha. Pärast 2:1 väravat oli Kalev natukene üritavam pool, kui Tammeka, kuid viigipunktini tallinnlaste kahjuks ei jõutud.

Tammeka jaoks oli see ajalooliseks mänguks, kuna tehti läbi aegada suurim publikurekord ühel hooajal. Tänasel kohtumisel oli kohal 498 inimest ja hooaja jooksul kokku 8000, mida oli viis inimest rohkem kui varasemal 2005. pärineval rekordaastal.

Mängu parim - Sten Reinkort

Tammeka poole pealt oli täna mitu säravat mängijat, keda võiks mängu parimaks nimetada, kuid esimesele väravale ilusa eeltöö teinud ning suurepärase värava löönud Reinkort oli oma panusega natukene oma tiimikaaslastest üle.