Tartu klubid said olulised võidud, Tabasalu alustas uut võiduseeriat (0)

Dinars Ekharts (pildil) sai täna ühe värava kirja. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Esiliiga B-s mängiti täna kolm 18. vooru kohtumist (ülejäänud kaks peetakse kahe kuu pärast), millest said kolm punkti nii Tabasalu, Tartu Welco kui ka Tartu Kalev. Kui esimesed kaks said võõrsil kirja 2:0 võidud, siis uustulnukal õnnestus võtta 4:1 võit Legioni duubli üle.

Kalev alustas matši hästi, kuna juba üheksandal minutil lõi endine Tartu Tammeka mängumees Rasmus Tauts omad juhtima. Sellega 25-aastane pallur aga ei lõpetanud, kuna teise poolaja alguses duubeldas ta oma väravatearvet. Kusjuures selleks ajaks juhtis tiim juba 3:0. Kuigi paar kuud tagasi Premium liigas pallinud Filipp Drabinko lõi ühe tagasi, siis viimane sõna jäi Kalevi ründajale Priit Peedole, kes vormistas 80. minutil lõppseisu.

Hästi läks ka teisel täna mänginud Tartu klubil: mullu taseme võrra kõrgemal mänginud Welco alistas 2:0 Nõmme Kalju duubelmeeskonna. Hiiu kunstmurustaadioni 43 pealtvaatajal tuli tabamusi aga pisut kauem oodata, kuna Welco läks Eric Pärni väravast juhtima alles 53. minutil. Paarteist minutit hiljem duubeldas Karl Joosep Mark eduseisu ning sellega matš ka lõppes. Welco hoiab seega end endiselt ka Esiliigasse viiva koha läheduses: vahe ühe mängu vähem pidanud FC Tallinnaga on ainult kaks punkti.

Tabeliseisu pärast ei pea aga liiga palju muretsema JK Tabasalu. Tunamullu napilt teise tasandi piletist ilma jäänud võistkond sai täna kirja juba oma kuraditosindanda võidu. Seejuures eelmises voorus lõppes nende seitse vooru kestnud võiduseeria, mille jooksul nad lõid ise 31 (!) väravat. Väravaterohke oli ka nende karikamatš, kus Pärnu Poseidoni duublile löödi lausa 26 vastuseta väravat.