Menüü
Veebisait

Teisele ringile: USA paneb Inglismaa tiivad proovile, tuleproov ootab ka Ecuadori (0)

Inglaste jaoks algas MM väravarohkelt. Foto: Scanpix / Lemmy K. / SIPA

Kõik MM-koondised on ühe korra väljakul käinud, avades ühtlasi oma kaarte ning andes aimu, mida neilt sel aastal oodata võib. Mitu koondist leiavad end teise ringi hakul juba sundseisust, samas kui mõne puhul oleks vaja tugevamat jõuproovi, et nende võimetest selgem pilt ette saada. 

  • 25.11. kell 12.00 B-alagrupp Wales - Iraan
  • 25.11. kell 15.00 A-alagrupp Katar - Senegal
  • 25.11. kell 18.00 A-alagrupp Holland - Ecuador
  • 25.11. kell 21.00 B-alagrupp Inglismaa - USA
  • Osale MM-i ennustusmängus!

Iraan on üks nendest, kes peab edasipääsulootuste säilitamiseks kiiresti võitma hakkama, sest avavooru 2:6 allajäämine Inglismaale ei luba neil B-alagrupis väravatevahe peale loota. Wales sai aga tänu tugevale teisele poolajale USA-lt viigipunkti kätte ja astub nii Iraanile vastu soosikuna. Mõlemad tiimid teavad, et realistlike edasipääsulootuste hoidmiseks on vaja see kohtumine võita.

Gareth Bale'ist saab platsile pääsedes Walesi rekordinternatsionaal, hetkel jagab ta esikohta Chris Gunteriga - mõlemal on 109 koondisemängu. "See on imeline saavutus ja oma maa esindamine nii palju kordi on auasi," ütles Bale. "Loodetavasti suudame me selle veel erilisemaks muuta. Meid ootab raske mäng, sest Iraan on hea meeskond ja nad on siin põhjusega, aga muidugi me usume, et suudame neid võita."  

Coolbeti koefitsiendid:

Walesi võit - 2,17
Viik - 3,20
Iraani võit - 3,90

A-alagrupis on seljad vastu seina nii korraldajamaal Kataril kui ka Senegalil, kes jäid sama tulemusega 0:2 alla vastavalt Ecuadorile ja Hollandile. Kui aga aafriklaste esitus oli muljetavaldav ja kaotus pigem teenimatu, siis Katarile ei jäetud turniiri avamängus pea üldse sõnaõigust.

Hispaanlasest peatreenerit Felix Sanchezt ootab Senegaliga mängides suur väljakutse, sest kaotus kustutaks ilmselt peoperemeeste lootused juba kahe mängu järel. "Loodetavasti suudame me mängida vabadusega ja ilma surveta ja olla paremad kui esimeses mängus. Sellel meeskonnal on, mida tõestada," ütles Sanchez.

Coolbeti koefitsiendid:

Katari võit - 6,10
Viik - 3,65
Senegali võit - 1,69

A-alagrupi liidrikoha nimel heitlevad Holland ja Ecuador. Eurooplaste esitus avamängus ei olnud ehk kõige veenvam, kuid vastaseks oli siiski Aafrika meister ning lõpuks suruti oma tahtmine peale. Ecuador lustis aga Katari vastu nii kindlalt ja säravalt, et tahes tahtmata tõstatus küsimus, kuivõrd näitas see nende tugevust ja kuivõrd katarlaste nõrkust. Louis van Gaali hoolealused peaksid pakkuma sellele küsimusele ammendava vastuse.

Ecuadori tähtründaja Enner Valencia mänguvalmidus selgub aga alles viimasel hetkel. "Peame olema tugevad igal rindel, nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt, ning jälitama neid kompromissitult, kuni nad jooksevad väljakult minema," ütles Ecuadori peatreener Gustavo Alfaro. "Katari vastu tehtust Hollandi ega Senegali vastu ei piisa, me peame juurde panema."

Coolbeti koefitsiendid:

Hollandi võit - 1,80
Viik - 3,70
Ecuadori võit - 4,90

Ka Inglismaa avamängu võit tuli nii mängleva kergusega, et raske on selle põhjal öelda, kui kaugele võivad nende tiivad sel turniiril kanda. USA tõotab pakkuda oluliselt tõsisemat tuleproovi, sest ameeriklaste avapoolaeg Walesi vastu oli vaimustav, olgugi et teisel poolajal anti pisut tagasi ja lubati Gareth Bale'il penaltist viigistada.

Avamängus halva enesetunde tõttu välja vahetatud Harry Maguire on valmis alustama oma 50. koondisemängus ning pisivigastuse järel peaks valmis olema ka Harry Kane.

Peatreener Gareth Southgate tuletas aga mängu eel meelde, et nad ei ole kunagi varem USA-d suurturniiril alistanud - 1950. aastast on neil kirjas kaotus ja 2010. aastast viik. "Me teame, et kohtume kõrgelt motiveeritud vastasega ja meil on nende vastu tohutu austus," ei luba Southgate mingit allahindlust. "Teame paljusid nende mängijaid oma liigast. Peame esinema oma parimal tasemel. Risk on selles, kui me mõtleme, et mängisime eelmises mängus hästi ja võime nüüd lihtsalt järgmisest mängust läbi jalutada."

Coolbeti koefitsiendid:

Inglismaa võit - 1,52
Viik - 4,50
USA võit - 6,67

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?