Teist vooru võiduta jäänud Tamm ja Desna libisevad liidritest aina kaugemale (0)

Joonas Tamm (keskel) Desna särgis. Foto: Tšernigivi Desna

Ukraina kõrgliigas leppis Joonas Tamme tööandja Tšernigivi Desna võõrsil 1:1 viiki Kovalivka Kolosiga.

Teist mängu järjest punkte loovutanud Desna jäi juba 12. minutil kaotusseisu, kui võõrustajate kasuks määrati penalti. Ent 27. minutil anti 11 meetri karistuslöök ka Desna kasuks ja selle realiseeris Pilip Budkivski. Teise poolaja alguses sai Desna palli teistki korda Kolosi väravasse, kuid see tabamus võeti VAR-iga külalistelt ära.

Kogu Desna kaitseliin lõpetas mängu kollaste kaartidega, teiste seas ka kolmandal lisaminutil hoiatada saanud Tamm. Lõpuvile hetkeks oldi platsil kümnekesi, sest kuuendal lisaminutil sai teise kollase ja kokku punase kaardi eestlase keskkaitsepartner Maksim Imerekov.

Desna on 11 vooru järel tabelis endiselt neljas ja edestab tänast vastast punktiga, kuid tipus olevatest suurklubidest jäädakse aina kaugemale. Liidril Kiievi Dinamol on juba üheksa ja teist kohta hoidval Donetski Šahtaril seitse punkti rohkem. Nende ja Desna vahele mahub veel Poltava Vorskla.

Mattias Käidi tööandja Domžale asus kodus Olimpija vastu juba nelja minutiga 2:0 juhtima ning võitis lõpuks 3:1. Peapõrutusest taastumise järel treeningutele naasnud Käit täna veel meeskonna koosseisu ei kuulunud, liigatabelis kerkis Domžale kuuendaks.