Teniste lõi haruldase värava, aga Brann lasi teist vooru järjest võimaluse käest (2)

Norra kõrgliiga tiitlijaht on muutunud tragikoomiliseks: Trondheimi Rosenborg kaotas teist vooru järjest punkte, kuid Taijo Teniste ja Bergeni Brann ei suutnud taas kinki vastu võtta.

Kui eelmises voorus kaotasid nii Rosenborg kui Brann, siis nüüd leppisid mõlemad viigiga. Täismängu kirja saanud Teniste viis Branni kodus Lilleströmi vastu 64. minutil ette, aga veerand tundi hiljem külalised viigistasid. Matvei Igonen jälgis Lilleströmi poolel mängu pingilt. Teniste jaoks oli kaheksa aasta jooksul tegu alles teise väravaga Norras ja esimesega Branni särgis.

Neljapäeval Euroopa liigas vägitegusid teinud Joonas Tamm ja Sarpsborg kaotasid 88. minuti väravast IK Stardile 0:1, Tamm tegi kaasa täismängu. Brent Lepistu ja Andreas Vaikla istusid samal ajal Kristiansundi pingil, kui koguni 5:1 (1:0) Trömsöt nuheldi.

Norra kõrgliigat juhib seega endiselt Rosenborg (53 p), kui minna on viis vooru. Brann on teine (49 p), Kristiansund kaheksas (34 p), Sarspborg kümnes (32 p) ja Lilleström 13. kohal (26 p).

Esiliigast lootsid kõrgemale tõusta Nikita Baranov ja Sogndal, kuid pärast tänast 0:1 kaotust Sandnes Ulfile on seis taas veidi kehvem. Baranov sai kirja täismängu ja teenis 89. minutil kollase kaardi. Hetkel liigub Sogndal siiski üleminekumängude kursil, kui minna on veel neli vooru.