TOP 5 | Soccernet.ee jalgpallihetked aastast 2019 (2)

2019 oli mitmes mõttes Saksamaa aasta. Foto: Brit Maria Tael

Et teada, mida tahta uuelt aastalt, tuleb esmalt meenutada vana. Nii võttis ka Soccernet.ee toimetus traditsiooniliselt aja maha ja meenutas möödunud aastanumbri meeldejäävamaid jalgpallihetki.

Valem oli tavapäraselt lihtne ja lollikindel. Soccernet.ee asjapulgad koostasid üksteisest sõltumatult oma isikliku edetabeli, mingisugust eelvalikut abiks ei olnud. Ja siis liitsime tulemused kokku. Esikohale läks kirja viis, teisele neli ... kuni viiendale üks punkt.

Kõige-kõige-kõige olulisem oli muidugi saadud emotsioon, olgu ta hea või halb. Sel aastal ei saanud me kuidagi läbi sakslasteta ... ja olgu see ka kõik, mis hetkel välja öeldud. 

Enne viisiku juurde asumist püstitame ülesande Sullegi, hea lugeja - pane enda TOP 5 kirja ja märgi see hiljem kommentaaridesse! Meenutamist väärivad ka hetked aastatest 2017 ja 2018.

Soccernet.ee TOP 5 jalgpallihetke:

Maksimaalselt oli võimalik koguda 55 punkti.

Kui kõik oli veel hästi. Galerii avamiseks kliki pildil. Foto: Brit Maria Tael

1. 0:8 Mainzis - 29p

11. juuni jääb Eesti jalgpalliajalukku rasvaste tähtedega. Must päev, mida ei taha, aga mida tuleb mäletada. Mida ei tohi unustada. Parasjagu karm versioon peeglisse vaatamisest.

Kauaoodatud kohtumine Saksamaaga muutus õuduste õhtuks erakordselt kiiresti. Sakslased keerasid sisuliselt avavilest vindi peale ja Sergei Lepmets noppis võrgust pallid välja 10., 17., 20., 26., 37., 62., 79. ja 88. minutil. Ilma temata võinuks seis olla veel kordades suurem, aga see ei lohuta õieti kedagi. 

Ott Järvela: "See mäng ja kaotus jäävad Eesti jalgpallikoondise lukku rasvaselt kirja, sest põruti läbi kauaoodatud eksamil. See, et Eesti polnud pärast 1939. aastat Saksamaaga mänginud ja et Saksamaa on Euroopa jalgpallis suurim etalon, andis kohtumisele eriti suure tähenduse. Võimendas vastutust (kaotus oli lubatud, aga pidi olema väärikas!), mille kandmisega ei saanud meeskond absoluutselt hakkama."

Siim Pulst: "Reimi naeratus Mainzis mängujärgse intervjuu ajal ... oli kohe tajutav, et see muie läheb talle kalliks maksma. Tegelikult pooldanuks ma treeneritiimi jätkamist, aga pikalt kogunenud fännide pettumus koos häbistava skooriga muutis tol momendil kõik plahvatusohtlikuks."

Mihkel Ainsalu värav on kodumängus äsja seisuks 1:1 teinud. Galerii avamiseks kliki pildil. Foto: Oliver Tsupsman

2. Flora mängud Frankfurdiga - 26p

Flora tulemused Euroopas olid aastaid häbiplekiks nii klubile kui Eesti jalgpallile üldisemalt. 24 hooaega eurosarjades ja üks edasipääs. Üks! Aga veerandsajandi täitumist tähistati väärikalt. Serblaste Niši Radnicki alistamise eest tuli preemiaks koju kätte Frankfurdi Eintracht. Teisisõnu Bundesliga mullune seitsmes ja Euroopa liiga poolfinalist, kelle esiründaja kolis 60 miljoni euro eest Real Madridi.

See oli muidugi juuli lõpp ehk Mainzi õudus mõlkus veel võrdlemisi värskelt meelel. Jälle Saksamaale ... Jah, Flora ei võitnud, aga pakkus esitustega naudingu nii kodus kui võõrsil. See, kuidas Vlasi Sinjavski 50 000 inimest vaigistas või kuidas need samad inimesed hiljem Flora aplausiga ära saatsid, oli midagi tõeliselt ilusat.

Kasper Elissaar: "Flora pani millelegi erilisele aluse kodumänguga, kus oli väga palju inimesi tribüünidel, mängiti tugeva vastasega üle ootuste hästi ja kus teeniti kaotusest hoolimata kodupublikult ovatsioonid.

Frankfurdis õnnestus kogeda kõike eelnevat astmel x. Olen käinud varemgi välismaal jalgpalli vaatamas, aga polnud kogenud mitte midagi sellist. Teekond staadionile, möödudes tuhandedest valgetes särkides frankfurtlastest, Eintrachti fännide erakordne ühtsus, Vlasi Sinjavski tekitatud haudvaikus ja külalistele osaks saanud ovatsioonid olid midagi ebatavalist ja meeldejäävat."

Kristjan Remmelkoor: "Kui varasema kahe aasta peale kokku olid Eesti klubid eurosarjades välja lülitanud vaid ühe vastase, siis seekord pääses edasi kaks klubi korraga (FC Flora, Nõmme Kalju) ja kolmas langes välja ülinapilt (FCI Levadia langes kordusmängu lisaaja üleajal sisselastud värava tõttu).

Aga eriti meeldejäävad olid Flora lahingud Euroopa liiga teises eelringis Frankfurti Eintrachtiga - väga nauditav mängupilt, palju publikut (Tallinnas klubimängu kohta müstilised 8537), kuni kordusmängu teise poolajani lootustandev seis (vastasest ühe värava kaugusel)."

Tunjovist sai alles kolmas Eesti jalgpallur tippliigades. Foto: SPAL

3. Georgi Tunjov Serie A-s - 20p

Tunjovi nimi ei olnud Eesti jalgpalli sõbrale võõras. Soccernet.ee valis ta aastal 2017 koduse kõrgliiga parimate noorte sekka, noortekoondisedki kenasti läbi käidud. Kui ta aga 2018. aasta kevadel SPAL-i akadeemiaga liitus, ei osanud esiti miskit arvata. Seni polnud saapamaal keegi meie noormeestest läbi löönud, Transi poolt peeti minekut näiteks ennatlikuks.

 Esimesed poolteist aastat möödusid avalikkusele võrdlemisi märkamatult, kuni Tunjov ühtäkki septembris Juventuse vastu meeskonna koosseisu mahtus. Ja siis saadeti poolkaitsja detsembris AS Roma vastu vahetusest väljakule! Itaalia kõrgliigas. Tasemel, kuhu eestlastest küündinud veel vaid Mart Poom ja Ragnar Klavan. Järgnes täismäng karikas AC Milani vastu. Kuhu edasi? Mida toob 2020?

Meinhard Pulk: "TOP5 liiga on alati olnud see tõotatud maa, kuhu pääsejad - Poom ja Klavan - on automaatselt olnud rahvuskangelased. Nüüd tuli laiema avalikuse jaoks sisuliselt eikusagilt üks noormees ning käis Serie A-s platsil. Vägev! Ja seda keskpoolkaitsja positsioonil, kus eestlastel ajalooliselt erilist edu pole ette näidata."

Kaspar Kütt: "Kolmas eestlane, kes on Euroopa kõrgliigas mänginud ja seda juba 18-aastaselt. Loodetavasti jätkab Tunjov arenemist ja kuna ta sai Itaalia karikas AC Milani vastu lausa täismängu kirja, tasub tuleviku suhtes optimistlik olla."

4. Meistrite liiga poolfinaalid - 17p

Kaks (või neli) fenomenaalset õhtut jalgpalli, mis trumpasid niigi legendaarse Meistrite liiga kevade veel mitmekordselt üle. Jalgpall omas mahlas, parimas võimalikus. Me tahame veel ja veel ja veel!

Meenutame: Amsterdami Ajax võitis Londonis 1:0 ja juhtis koduplatsil Tottenhami vastu poolajaks 2:0 ehk kokku 3:0, kui finaalipääsust lahutas 45 minutit. Lucas Moura arvas teisiti ja vaigistas Amsterdami publiku. Kübaratrikiga ja lõplikult kuuendal üleminutil.

Meenutame: 98 299 pealtvaatajat olid Camp Noul tunnistajaks, kuidas Lionel Messi järjekordne meistriklass vedas Barcelona 3:0 võidule Liverpooli üle. Kordusmängust Anfieldil jäid eemale Roberto Firmino JA Mohamed Salah. Aga Georginio Wijnaldum lõi kaks, Divock Origi (Divock Origi!) lõi kaks ja kõik rääkisid ühest nurgalöögist. Barcelona murdus jälle.

Rasmus Voolaid: "Meistrite liiga sügis 2019/20 on saanud palju kriitikat, aga kui kevadine osa tuleb pooltki nii vägev kui see oli mullu, siis oleme õnnistatud. Kuidas Manchester City PSG välja lükkas, kuidas Ajax pani hullu järjest nii Reali kui Juventuse vastu, kuidas Tottenham ja Manchester City said VAR-i tõttu paari minuti jooksul mõlemad edasipääsu üle tähistada. Ja siis need poolfinaalid - kumb tagasitulek siis ikkagi oli vägevam, kas Liverpooli oma Barcelona vastu või Spursi oma Ajaxi vastu?"

Otto Kase: "Mida rohkemat tahta Euroopa parimast klubisarjast? Poolfinaali jõudis Amsterdami Ajax! Tunnistan, et enne hooaega poleks ma iial arvanud, et mõni klubi Hollandist (või ükskõik mis liigast peale suure viisiku) jõuaks Meistrite liigas nii kaugele, aga näed ... Erik ten Hag pani noored tähed mängima nagu kunagi Pep Guardiola Barcelona.

Vägev oli ka see, et finaal toimus kahe Inglismaa klubi vahel ning veelgi intrigeerivamaks muutis olukorra fakt, et nii Liverpool kui Tottenham olid alagruppides vaid ühe värava kaugusel Euroopa liigast. Jürgen Klopp sai lõpuks tasu tehtud töö eest."

Vassiljev tuli, nägi ja võitis. Foto: Brit Maria Tael

5. Konstantin Vassiljev tagasi Eestis - 14p

Vassiljevi ja Gliwice Piasti vägikaikavedu kestis üle poole aasta. Esindusmeeskonnast külmutamine ja duubliga kartulipõldudel mängimine, nurjunud võimalused lahkuda, lootused varsti-varsti pääsemisest. Ja siis saabus 18. veebruari rõõmusõnum: Kostja on vaba! Viimaks ometi!

Aga kui paljud nägid ette järgnevat? Vassiljev naasis koju paar nädalat enne hooaja algust, küll mitte Levadiasse, kust 11 aastat varem tuule tiibadesse sai, vaid Florasse. Järgnesid 32 mängu, 12 väravat, 17 resultatiivset söötu, üks meistritiitel. Niši Radnicki. Frankfurdi Eintracht. Milliseks kujunenuks Flora hooaeg ilma Kostjata?

Kristjan Jaak Kangur: "Hea pole mitte see mees, kes ise platsil alati kõige kõvem on, vaid see, kes ka kõik teised enda ümber paremaks teeb. Flora justkui ei tulnud meistriks ainult ühe mehe pärast, aga järele mõeldes tegelikult ikka tuli ka. Kreida-Sorga-Sinjavski-Kuuse ja kõigi teiste arengus oli Vassiljevil kahtlemata oma roll ning kui suur mängija oskab olla isetu, on seda omamoodi eriline nauding vaadata."

Ivar Lepik: "Kuuldes, et Vassiljev on Piastiga lepingu lõpetanud, sobitusid pusletükid peas kiiresti paika. Aga see tundus niivõrd uskumatu. Niivõrd ebareaalne. Oli Kostja ju alles mõni aeg tagasi mõelnud elu Poolaga siduda ... ja nüüd tuli ta tagasi, julgen öelda, esimese (jalgpalli)kangelasena. Poom lõpetas Inglismaal, Piiroja hoidsid koduplatsidest eemal vigastused, Operile sai saatuslikuks avarii. Maestro tuli ja tõstis hoobilt koduse liiga mainet."

Mainimist leidsid veel:

  • Aleksandar Rogici vallandamine FCI Levadiast
  • Emre Cani punane kaart Tallinnas
  • Kalju Metallica-nali/-ämber
  • Karikafinaal: Narva Trans - Nõmme Kalju 2:1
  • Kepa Arrizabalaga (Chelsea) keeldus vahetusse tulemast
  • Konstantin Vassiljevi värav Põhja-Iirimaale
  • Naiste MM-finaalturniir Prantsusmaal
  • Paide Linnameeskond - Nõmme Kalju 2:0
  • PSG - Manchester United kordusmäng Meistrite liigas
  • Pärnu JK loobumine naiste tippjalgpallist
  • Ragnar Klavani ja Cagliari mängud Itaalia kõrgliigas
  • Soome pääsemine EM-finaalturniirile
  • Sorga ja co läbimurre
  • Tartu Tammeka tervitas Maardus fänne väravaga
  • Tartu Tammeka - Narva Trans 6:4
  • U17 koondise vägiteod Hispaania ja Prantsusmaa vastu

Kommentaarid

Raimond Lepalaan   •  
1.flora edu euroopas
2. Soome EMile
3.meistrite liiga poolfinaalid
4. U17 koondise edu
5.Emre Cani punane
raudidas   •  
liverpooli Cl vôit peaks ju top uno olema! .. vmis selle analyysi point on?

Cagliari 2019 lôpetamine CL/ EL kohal ei peaks olema kuskil tabelis?

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PREMIUM LIIGA
VIGASTATUD KAPTEN
Põlveoperatsioonil käinud Mätas väljakule naasmisest: võiks ju sihtida suvel Tamme staadionit, aga eks näis
NARVA RAPUTUS
HARULDANE VÕIMALUS
Dubais testimisel viibiv Harju kindamees: Ronaldo klubi vastu mängimine oli hindamatu kogemus
VÄRSKED ARENGUD
INTERI KANGELANE
See teine Inzaghi, kelle jaoks kõik tuli loomulikult. Isegi Itaalia meistritiitel!
MITMESUGUST PREMIUM LIIGAST
HÄÄLED TASKUST
Pikk ette (ja ise järele) | Pole põhjust muretsemiseks: eelmine hooaeg on tagasi!
JALKAJUTUD SUURELT SAARELT
OTSUSED
Videokohtunik | Kogu tõde karikaderbist! Pärnus pingutati käepenaltiga üle
ELUST KESET KANALEID
Eesti väravavaht elust kanalite linnas: elu pikimad jalutuskäigud, ootamatud võimalused ja vanema venna mõjutused
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
8
7
1
0
26:3
22
2.
Paide Linnameeskond
8
5
0
3
15:9
15
3.
Nõmme Kalju FC
7
4
2
1
16:9
14
4.
Tallinna FC Flora
8
3
3
2
15:13
12
5.
Tartu JK Tammeka
7
3
2
2
10:5
11
6.
FC Kuressaare
7
3
0
4
13:19
9
7.
JK Tallinna Kalev
8
2
3
3
11:13
9
8.
JK Narva Trans
7
1
1
5
7:25
4
9.
FC Nõmme United
7
1
1
5
3:12
4
10.
Pärnu JK Vaprus
7
1
1
5
7:15
4
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID