Totaalne krahh: tiitlikaitsja ja Mahrez jäid alagrupis viimaseks! (Komoorid edasi!) (0)

Riyad Mahrez saab varakult naasta Manchester City treeningutele. Foto: Scanpix / Charly Triballeau / AFP

Kui üleeile langes üllatuslikult Aafrika Rahvaste Karikas konkurentsist Ghana, siis täna tabas sama saatus tiitlikaitsjast Alžeeriat. Riyad Mahrezi kodumaa teenis esimese kahe duelliga vaid ühe punkti ning sai täna 1:3 kaotuse Elevandiluurannikult.

Vaatamata sellele, et Sierra Leonelt saadi ainult närune viigipunkt ning Ekvatoriaal-Guineale jäädi üldsegi alla, siis täna oli Kõrberebastel endiselt õhus võimalus esimese kahe sekka tõusta. Selleks oleks neil tulnud aga alistada umbes kümme aastat tagasi mandri täielikus tipus olnud Elevandiluurannik. Kusjuures kuigi Alžeeria vajas hädasti väravaid, siis peatreener Djamel Belmadi otsustas pingile jätta nii Islam Slimani, Yacine Brahimi kui ka Sofiane Feghouli, kes kõik on Euroopas endale nime teinud.

Kohtumine algas üsnagi tasavägiselt ning oli näha, et alžeerlased jahtisid vägagi innukalt väravaid. Esimene supervõimalus tekkis 21. minutil, mil mehed mängisid nurgalöögi kiirelt lahti, kuid Ismael Bennaceri pommlöök raksatas ristlatti. Minut aega hiljem lasti aga vastastel ilusalt kombineerida ning Nicolas Pepe söödu lükkas Franck Kessie kindlalt väravasse - 1:0.

Ilmselgelt ei kaotanud Riyad Mahrezi juhitud Alžeeria endiselt lootust, kuid mitte kui kuidagi ei õnnestunud neil vastaste tagumisest liinist läbi murda. Lõpuks tehtigi vägagi rumal viga hoopis oma kaitses, kui Serge Aurier saatis tsenderduse kasti ning seal täiesti üksinda seisnud Ibrahim Sangare lennutas palli väravasse - 2:0.

Teise poolaja alguses said Elevandid järjest rünnakuid ning lõpuks lõi Pepe ka omade kolmanda. Paar minutit hiljem anti Alžeeriale penalti, mis oleks potentsiaalselt võinud võimsale tagasitulekule avapaugu anda, ent Mahrezi sooritus võttis mehe turniiri lihtsalt kokku - kiiper hüppas küll valele poole, kuid pall põrkas posti ...

Lõpuminutitel lõi Sofiane Bendebka alžeerlaste auvärava siiski ära ning kuigi kahel korra jõudis pall veelkord nende väravasse, siis need tabamused hiljem ikkagi tühistati. Seega saigi kolm aastat tagasi tiitli oma pea kohale tõstnud Alžeeria turniir otsa.

Samaaegselt pidasid mõnusa duelli maha ka suurtelt kaks viiki teeninud Sierra Leone ja alžeerlased alistanud Ekvatoriaal-Guinea. Antud kohtumises oli Aafrika ainus hispaaniakeelne koondis (Ekvatoriaal-Guinea) selgelt domineerivam ning 38. minutil lõi Pablo Ganet kavala lahtimängu järel ilusa värava.

Vastased, kes vajasid edasipääsuks vähemalt viiki, jahtisid tabamust pikalt, kuid ei endine Tottenhami mees Steven Caulker kui ka USA-s kuulsaks saanud Kei Kamaral ei õnnestunud eluolulist väravat lüüa. Parim šanss tekkis lõpuminutitel, mil Kamara läks penaltit lööma, ent sarnaselt teisele matšile ei suudetud võimalust ära kasutada - vastaste väravasuul seisnud Jesus Owono valis hüppeks õige poole ja pani vastase löögile käe ette.

Tänu Sierra Leone kaotusele said järgmisesse vooru aga hoopis tibatillukeselt Komooridelt tulnud vutimehed, kes olid sajandi alguses FIFA edetabelis viimaste seas ning teevad tänavu turniiril alles oma debüüti. Seejuures said kaks matši enne alagrupivooru lõppu selgeks ka kõik teised edasipääsejad ning ainus asi, mis vajab veel lahendamist, on F-alagrupi lõppseis.

Elevandiluurannik - Alžeeria 3:1 (2:0)