Tottenham mängis vigastusterohkes lahingus punase laterna vastu kaheväravalise eduseisu maha (0)

James Ward-Prowse lõi 90+3. minutil Southamptoni 3:3 viigivärava. Foto: Scanpix / AP Photo / David Cliff

Tottenham Hotspur kaotas Inglismaa kõrgliigas punkte, kui võõrsil mängiti tabeli punase laterna vastu kaheväravaline eduseis maha ja Southamptoniga viigistati 3:3.

Mäng algas ja kulges avapoolajal vigastusterohkelt. Tottenhami ründaja Richarlisoni mäng lõppes juba 5. ja Southamptoni keskkaitsja Armel Bella-Kotchap mäng 8. minutil. Southampton jäi ilma ka teisest keskkaitsjast, sest 34. minutil vahetati trauma tõttu välja Jan Bednarek. Tottenham viigistas sunnitud vahetuste arvestuses 37. minutil, kui vasakäär Ben Davies ei saanud jätkata.

Vigastuspauside ja vahetuste tõttu lisati avapoolajale palju üleminuteid, aga Tottenham vajas vaid ühte, kui Pedro Porro realiseeris Heung-Min Soni läbisöödu ja lõi karjääri esimese värava Inglismaa kõrgliigas. Tottenhami eduseis ei püsinud kaua, sest Che Adams lõi teise poolaja esimesel minutil Theo Walcotti söödust Southamptoni viigivärava.

Tottenham asus seejärel Harry Kane'i ja Ivan Perišici tabamustest kahe väravaga juhtima, kuid Walcott vähendas selle 77. minutil üheväravaliseks. Southampton otsis järelejäänud aja jooksul viigiväravat ja jõudis selleni kolmandal üleminutil. Mõned minutid varem vahetusest sekkunud Pape Matar Sarr tegi karistusalas Ainsley Maitland-Nilesi vastu vea ja peakohtunik määras penalti, mille realiseeris James Ward-Prowse kindlalt.

Tottenham jätkab tabelis neljandal kohal, aga Newcastle United hingab selja taga kahe punkti kaugusel kuklasse ja omab kahte mängu varuks. Kaks mängu vähem on pidanud ka kuuendal kohal asuv Liverpool, kes kaotab Tottenhamile seitsme punktiga.

Kuueväravalise lahingu pidasid maha ka Leeds United ja Wolverhampton. Leeds asus võõrsil 3:0 juhtima, Wolverhampton lõi seejärel kaks väravat tagasi, aga lõppsõna jäi siiski külalistele, kes kirjutasid tabelisse 4:2 võidu. Aston Villa alistas 3:0 Bournemouthi ning Brentford ja Leicester City leppisid 1:1 viiki.

Southampton - Tottenham 3:3 (0:1)
46. Che Adams, 77. Theo Walcott, 90+3. pen. James Ward-Prowse - 45+1. Pedro Porro, 65. Harry Kane, 75. Ivan Perišic

Brentford - Leicester City 1:1 (1:0)