Tottenhami õnnepäev: kadunud poeg ja ebatavaline käemäng tõid rasked võidupunktid (Everton esinelikus!) (0)

Dele Alli pääses peale 172 päeva taas Premier League'is algkoosseisu. Foto: Scanpix / Clive Rose / Pool

Inglismaa kõrgliigas suutis Tottenhami nii-öelda kadunud poeg Dele Alli omadele olulise võidu tuua, kui linnarivaal Fulhami vastu teeniti maksimaalsed punktid just tänu briti sooritusele. Oma vastase alistas minimaalselt ka Everton, kes sellega taas esinelikusse kerkis.

Juba 2015. aastal Milton Keynesist pealinna kolinud Alli pole viimasel ajal väga Jose Mourinho valikusse mahtunud. Eelmistel hooaegadel kindlaks põhimeheks kerkinud poolkaitsja on tänavu pääsenud platsile vaid kaheksas liigamängus ning enne tänast mahtus pallur algkoosseisu vaid korra, kui avaduellis Everton langetati.

Täna sai Alli aga taas Mourinho usalduse osaks ning oma positiivset külge näitas 24-aastane mängumees kärmelt: juba 19. minutil suutis ta Heung-Min Soni söödust palli vastu Tosin Adarbioyod lüüa, kust mänguvahend edasi ka võrku veeres - 1:0.

Teisel poolajal näitas samuti Londonis asetsev Fulham aga totaalselt teistsugust minekut, kui viimased viis mängu kaotuseta püsinud võistkond tegi vastasest poole rohkem pealelööke ning valdas palli 65% poolajast. Lõpuks saadi pealtnäha viigivärav ka kätte, kuid kohtunikud sellega siiski nõus polnud. Nimelt oli pall vahepeal tabanud Mario Lemina kätt - mis oli täielikult vastu keha - ning sellest tulenevalt otsustati tabamus tühistada.

Samaaegselt toimunud kohtumises nautis võõrsiledu ka Everton. Liverpooli tuline linnarivaal mängis liigatabeli eelviimase WBA-ga nagu võrdne võrdsega, kuid lõpuks suudeti siiski kohustuslik töö ära teha. Brasiillanne Richarlison suutis 65. minutil nurgalöögijärgselt palli peaga võrku toimetada ning seega lõi ründaja värava neljandas järjestikuses matšis. Kusjuures varem pole taolise saavutusega hakkama saanud ükski sambamaa mängija.

Triumfiga kerkis Carlo Ancelotti tüüritud võistkond taas riigi nelja parima sekka. Kui nende seljatagune on väga tihe (nelja punkti sees neli tiimi), siis püüdmatus kauguses pole ka pronksikohta hoidev Leicester, kellel on hetkel vaid neli punkti enam.

Fulham - Tottenham 0:1 (0:1)