Trans kümnendat mängu kaotuseta, Vapruse seis muutumatu (1)

Narva Trans suutis kümnendat mängu ilma kaotuseta püsida, alistades 32. vooru kohtumises Pärnu Vapruse skooriga 1:0. Vaprus pidi juba viiendat mängu järjest kuiva peal olema - tabelisse pole teenitud ühtegi lisapunkti ja võimalusi pole suudetud väravaks vormistada.

Kohtumise esimese poolaja algus kulges üsna rahulikus tempos. Pärnu lükkas kaitseliinis palli, Trans tekitas kontrarünnakutega Vaprusele peavalu ning kumbki tiim väga kuhugile ei kiirustanud.

Üks silmapaistvamaid mängumehi oli Arseni Kovaltšuk, kes tekitas võimalusi, kuid samas ka raiskas neid. Mängu 15. minutil tekkis Transil esimene ohtlik võimalus kui Kovaltšuk pani terava palli värava ette, kuid Vapruse õnneks Viktor Plotnikov ei tabanud palli eriti hästi. Paar minutit hiljem sai Kovaltšuk kastis peaga löögile, kuid mängu peakohtunik vilistas suluseisu.

Transi poole pealt tekkis esimese poolaja keskel ning lõpu poole veel paar head võimalust, kui mitmel korral sai proovida Kovaltšuk, kuid kõik tema sooritused väravalukk avada ebaõnnestusid.

Teist poolaega alustas Trans väga teravalt ning hakkas ka rohkem mängu domineerima. Kohe teise poolaja alguses tekkiski Transil mängu parim võimalus, kui proovida sai ei keegi muu kui Kovaltšuk. Seekord läks pall napilt posti kõrvalt mööda.

Teise poolaja keskel hakkas Plotnikov proovima kaugelt nii parema kui vasaku jalaga, kuid tänases kohtumises tundus septembrikuu parima mängija kahur natukene roostes olevat. Löögid ei olnud päris sellised nagu me neid nägema oleme harjunud.

72. minutil kandis Transi surve vilja, kui meeskonna kapten Dmitri Prošin tegi ilusa eeltöö, sai Vapruse kaitsjast seinasööduga palli üks-ühe peale tagasi ning lõi selle külmavereliselt Richard Alandi selja taha.

Mängu lõppfaasis oli põnevaid momente mõlema värava all, kuid vormistamisel jäi maasikas tordi peale panemata ning mängu lõppskooriks jäi Vapruse poolt vaadatuna 0:1. Mängu vältel jäid mõlema võistkonna poole pealt silma adressaadita söödud ning palju ebatäpseid sööte tuli just Vapruse kaitseliinist.

Võib öelda, et Trans vääris tänast võitu, kuid kindlasti andis Vaprus tugeva Premium liiga tasemel lahingu. Peale tänast jääb Vaprus endiselt püsima viimase koha peale, jäädes Kuressaarest maha juba nelja punktiga.

Mängu parim - Dmitri Prošin

Täna kaptenipeala kandnud Prošin võttis liidrirolli enda õlgadele ning vedas oma meeskonna 1:0 võiduni, lüües ise võiduvärava. Kaitses näitas Prošin väga kindlat mängu ning oli heaks toeks ka Transi rünnakutel.