Trans võitis Flora vastu kolmanda karika ning piirilinlased mängivad Kalju asemel suvel Euroopas (7)

Evald Tipneri karikavõistluste finaalis võidutses Narva Trans, kes alistas Tallinna Flora 2:1. Piirilinlaste jaoks oli tegu kolmanda trofeega ning suvel ootab neid ees Konverentsiliiga esimene eelring.

Kohtumise avapoolaeg lõppes väravateta viigiga, kui Transil oli Flora karistusalas vaid üks pallipuude ning üks pealelöök.

Teiseks poolajaks tõi peatreener Sergei Terehhov Transi rünnakule Gleb Pevtsovi, kes andis piirilinlastele ründejõudu juurde. 54. minutil sai Trans kätte esimese värava, kui Aleksandr Nikolajevi kõrgest tsenderdusest pääses Pevtsov kaks korda löögile. Teise ürituse eel tegi Kristo Hussar karistusalas vea Deniss Poljakovile ning peakohtunik Kristo Hussar määras pärast olukorra ülevaatamist penalti Transile. Alex Markovici 11 meetri karistuslöögi Ingmar Krister Paplavskis tõrjus, ent tagasi põrganud palli virutas punasärkide kaitsja sisse.

Flora lisas pärast kaotusseisu jäämist käike juurde ning 72. minutil tõi see tulu, kui Henrik Ojamaa tsenderdusele sai pea vahele Nikita Mihhailov, kes veel mullu kandis Transi särki.

Kümme minutit hiljem oli täpne jälle Trans, kui Nikolajevi tsenderdus põhjustas Flora mängijatele paksu pahandust, mille kasutas ära Do-Hyun Kim, purustades Nõmme Kalju eurounistuse.

Transi jaoks oli tegu kolmanda karikavõiduga. Varem on trofee pea kohale tõstetud aastatel 2001 Flora vastu ja 2019 Kalju vastu.