Transi keskkaitsja läks kangelaslikult lahingusse, aga mängis end operatsioonilauale (0)

Narva Transi keskkaitsja Ofosu Appiah kanti väljakult ära kanderaamiga. Foto: Andrei Smetana

Narva Trans alistas teisipäeva õhtul Evald Tipneri karikavõistluste veerandfinaalis võõrsil 2:1 Nõmme Kalju. Poolfinaali jõudmine hoiab elus Transi lootust kvalifitseeruda Euroopa liiga eelringi, mille jaoks on vaja mullust karikavõitu kaitsta.

2:1 võidu eest tuli aga maksta lõivu, sest kohtumise lõpuhetkedel sai vigastada Transi keskkaitsja Ofosu Appiah, kes jättis mängu 90+3. minutil pooleli ja küsis vahetust. Appiah aidati väljaku kõrvale kanderaamiga ning peatreener Cenk Öczan kinnitas, et oodata on pikemat vigastuspausi.

"Vigastus on pigem tõsine. Võtsime täna riski, sest Appiahil on põlves probleem. Nüüd ootab teda atroskoopiline operatsioon. Ilmselt juba kolmapäeval. Ning loodetavasti on ta kuu aja pärast rivis tagasi. Aga suur tänu Ofosule, et ta tahtis ja oli valmis selle põlvega mängima!" lausus Transi türklasest peatreener.

Talvel Transiga liitunud endine FC Infoneti keskkaitsja Appiah tegi kaasa superkarikafinaali FC Flora vastu, aga jättis vahele Premium liiga 1. vooru kohtumise, kus Kalju käest 0:1 lüüa saadi. Kuna eurosarja silmas pidades oli karikamäng Transi jaoks ülioluline, hoiti Appiahit eilse matši tarbeks.

Nüüd ootab Ghana jalgpallurit vigastuspaus. Transi keskkaitseliini mehitatust silmas pidades tähendab Appiahi puudumine, et Roman Nesterovski partneriks on kas universaalne Bi Sehi Elysee Irie või eile haiguse tõttu puudunud Nikita Savenkov.

Premium liiga 2. voorus kohtub Trans laupäeval võõrsil Paide Linnameeskonnaga, keda Özcan nimetas eile "võib-olla praegu Eesti kõige paremaks meeskonnaks".

Fotograaf: ANDREI SMETANA