Transile ning välispakkumistele ära öelnud Lipin: minu naine otsustas kõik (7)

Foto: Brit Maria Tael

26-aastane ääreründaja Maksim Lipin lõi eile käed Eesti esiliigaklubi Tallinna Legioniga. Mängumehel oli võimalus jätkata oma karjääri välismaal või Eesti kõrgliigas, kuid elukaaslase tahtmine elada pealinnas mängis Lipini otsuse langetamisel olulist rolli.

Mullu mängis Lipin Soome kõrgliigas Kemis ja lahkus sealt sel talvel, kui sai selgeks, et finantsraskuste tõttu mängitakse tänavu Soome tugevuselt kolmandas liigas. Aasta lõpus rääkis Lipin, et ideaalis sooviks ta Soomes jätkata, kuid võib ka Eestisse naasta. "Mina võiksin Soomes edasi mängida küll - see on parem kui siin Eestis. Mulle meeldis seal. Ütleme nii, et kui võrrelda Eestit ja Soomet, valiksin muidugi Soome. Aga kui midagi ei leia, jään Eestisse ja mängin siin."

Lipinile oli pakkumisi nii välismaalt kui ka Eesti kõrgliigast, kuid paraku tähtsate otsuste langetamisel mängumehele endale suurt sõnaõigust ei jäänud. "Mul olid mõned variandid välismaalt ning olin peaaegu Narva Transiga liitumas, aga minu naine otsustas kõik. Temale väga meeldib Tallinn ning samuti Legion." Küsimusele, kas Legioni tingimused olid konkurentsivõimelisemad teistest olemasolevatest variantidest, Lipin hetkel avaldada ei soovinud. "Kahjuks ma ei saa rääkida sellest."

"Tahan oma perega kodus olla ning usun Deniss Belovi, et kõik läheb nagu tema soovib. Ta on väga ambitsioonikas ning kõrgete eesmärkidega mees." Ka meeskonna-siseselt on paika pandud vähemalt kahe aasta plaan ning eesmärgid. "Meeskonna tänavuseks põhieesmärgiks on võita Esiliiga ning teha üheskoos ajalugu - mängida Legioniga Premium liigas. Järgmisel hooajal soovime tulla Eesti meistriks!"

Karjäärirederil sammukese tagasi astunud Lipin lõpetamise peale veel mõelnud ei ole. "Ma tahan mängida veel pikka aega ning ei soovi veel nii pea lõpetada. Ma armastan jalgpalli. See on sõltuvus," ütles ta lõpetuseks. 

SEOTUD LOOD
7 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (7)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
SOCCERNET.EE BELFASTIS
KLAVAN NAASIS TREENINGUTELE
Hea uudis! Klavan alustas meeskonnaga treenimist
SOCCERNET.EE BELFASTIS
EM-VALIKSARJA ALGUS
NOORTEKOONDISE SAJANDI VÕIT
VAATA JÄRELE: Eesti U17 tegi Prantsusmaale uut ja vana  (galerii!)
KODULIIGAST
Jõhvi jalgpallikeskuse rajamiseni võib minna veel aastaid  (abivallavanem optimistlik ei ole)
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Kalju kohtub Lätis Leedu tippklubiga
TREENINGMÄNGUD
Kalju kohtub Lätis Leedu tippklubiga (0)