Treeneritetiimi täiendanud, kuid endiselt ründajata Kalev U21 ootab rasket hooaja algust (1)

Foto: Jana Pipar / EJL

Tallinna Kalev U21 tulemused läksid talvisel halliturniiril küll ülesmänge, aga meeskonna peatreener Daniel Meijel ootab rasket Esiliiga hooaja algust.

"Me ei ole mänginud ühtegi treeningkohtumist sellise koosseisuga, millega hakkame mängima liigas. Meil on sõna otseses mõttes puhas duubelvõistkond. Oleme mänginud kõikides kontrollkohtumistes teise treeninggrupi koosseisuga, mis koosneb pooleldi U21 ja pooleldi Kalev III mängijatest. Esindusmeeskonna grupist tulevaid mängijaid pole me kasutada saanudki. Esiliigas võib meil koostöö leidmise peale minna kuu või kaks kuud. Osad mängijad ei teagi üksteist, kui hakkavad koos esimest liigamängu pidama," selgitas Meijel Soccernet.ee-le.

Kontrollkohtumistes oli mängupilt tema sõnul väga kõikuv. Nendes prooviti mitmesuguseid formatsioone ja taktikalisi käike ning erinevaid mängijaid erinevatel positsioonidel. Ka Esiliigas hakkab Kalev U21 koosseis igas kohtumises erinev olema, kuna pooled mängijad tulevad nendesse esindusmeeskonna treeninggrupist.

Heas vormis Anniste Esiliigas mängida ei kavatse

Sügisel pääses Kalev U21 tänu Tartu Santose loobumisele üleminekumängudest Kohtla-Järve Järve vastu ning jäi Esiliigasse otse püsima. "Kohtla-Järvega oleksid arvatavasti olnud väga rasked mängud, nemad oleksid olnud soosikud," tunnistas Meijel.

Kui eelmisel hooajal aeti läbi ilma abitreenerita, siis alates detsembrikuust on neid Kalevi duubelmeeskonnal lausa kaks tükki: Aivar Anniste ja Atko Väikmeri. Tõsi, Meijelit ei aita mõlemad korraga - pooltel treeningutel viibib nendest üks, pooltel teine.

39-aastane ekskoondislane Anniste, kes on eelmistel hooaegadel mänginud II liigas ja Esiliiga B-s, jooksis ka ise igas halliturniiri kohtumises Kalev U21 eest väljakule. "See, et Aivar Anniste on piisavalt palju koondises mänginud, ütleb juba ära, milline on tema klass ja mängijatarkus. Ta on väga heas vormis ja võiks veel vabalt mängida ka meistriliiga tagumise poole klubis," kiitis Meijel.

"Aga seda, kas ta hakkab Esiliigas mängima, vaatame igas kohtumises eraldi. Tema esmane roll on ikkagi treeneriroll. Kui meeskonda on vaja väljakul aidata, siis ta aitab."

Aivar Anniste. Foto: Oliver Tsupsman

Anniste ise rääkis Soccernetile, et Esiliigas ta mängima hakata ei kavatse, kuigi nõustus Meijeli väitega, et ta saaks ka meistriliiga tagumise poole klubis hakkama: "Kindlasti saaksin hakkama, aga mul ei ole sellist ambitsiooni. Mul on praegu elus tähtsamaid asju, kodus on kaks väikest last, kellele tahaksin rohkem aega pühendada. Esiliiga on ikkagi tulevate põlvede ja nende arengu jaoks."

Teises liigas Kalev III eest soovib 45-kordne internatsionaal siiski mängida: "Plaanin ikka sel hooajal mõned korrad väljakule joosta. Tahaksin veel liigutada, nii kaua kuni tervist ja jaksu on."

Kalev U21 abitreeneriks läks Anniste oma vana hea sõbra, klubi spordidirektori Joel Lindpere kutsel. "Mulle on ka varem erinevatest klubidest mingeid asju pakutud, kuid varem olen erinevatel põhjustel treeneritööst keeldunud. Aga süda ikka kutsub jalgpalli juurde, kuidagi ei saa ilma. Võtsin nüüd poole koormusega abitreeneri rolli vastu ja püüan aidata nii palju, kui suudan," selgitas Anniste.

Võtmemängija on lahkunud

Kalev U21 alustas puhkuse järel liigutamist detsembri keskel ning on alates jaanuari algusest teinud nädalas viis treeningut, millele on lisandunud mängud.

"Kui eelmisel aastal kukkus Sõle hall kokku, siis sel aastal polegi meil üldse halliaegu. Vahepeal oli väljak kuu aega täiesti jääs. Nädalas korra oleme saanud koos esindusmeeskonnaga hallis treenida, aga vahepeal pidime käima kergejõustikuhallis ja tegema jõudu ning mõtlema mingeid muid asju välja, et saaksime mingisuguse konditsiooni," tutvustas Meijel keerulisi talviseid treeningtingimusi.

Muresid on meeskonnal veelgi. "Terve eelmise aasta mängis U21 põhimõtteliselt ilma ründajata, meil jäi nii palju väravaid löömata. Aastast aastasse oleme lasknud endale väga vähe väravaid lüüa, aga samas ei ole ka ise suutnud skoorida. Sel aastal on sama probleem - meil puudub puhas ründaja. Ründaja positsioonil mängivad kas ääred, keskpoolikud või keskkaitsjad," kurtis peatreener.

Daniel Meijel. Foto: Brit Maria Tael

Pärast eelmist hooaega lõi välja veel üks krooniline probleem, mis puudutab meeskonna koosseisu - tiimist lahkus 27-aastane võtmemängija Andi Kivirand. "Igal aastal on meie võistkonna kapten või kõige tähtsam mängija lõpetanud mängimise. Ma ütlen välja, et minu arvates peaksid duubelvõistkonnad mängima omaette liigat, kus tulemus ei oleks esmatähtis. Vanematel mängijatel, kes aitavad noortel areneda ning distsipliini ja paremat riietusruumi tekitada, on päevast päeva kõigi asjadega tegeledes päris suured koormused. Neil on väga raske sõita 40 mängule aastas. Eriti Esiliigas, kus selle eest ei saa mingisugust tunnustust. Teatud maani nad jaksavad, aga mingil hetkel enam lihtsalt ei jaksa. Duubelvõistkonnad peaksid mängima omaette liigas nädalalõppudel," rääkis Meijel.

"Vanematest mängijatest lahkus lisaks Kivirandile ka Innar Paal, kes treenis mullu pool aastat esindusmeeskonnas ja pool aastat duublis. Arvatavasti hakkavad nad mängima kuskil Rahvaliigas."

Esiliiga on pikkade aegade tugevaim

Positiivse poole pealt on Kalev U21 pääsenud talvel ilma suuremate vigastusteta. Tänu kvaliteetsetele 2002. ja 2003. aastal sündinud Kalevi kasvandikele, kes hakkavad juba plaanide kohaselt Esiliigas põhiraskust kandma, usub Meijel, et meeskond on isegi natuke tugevam kui mullu.

Ta lisas: "Aga ma arvan, et ka Esiliiga tervikuna on tugevam. Pikka aega pole see nii tugev olnud. Võib-olla järgmisel aastal tõuseb tase veelgi, sest Esiliiga B-s mängivad Põhja-Tallinn ja Nõmme United, kes on vähemasti individuaalselt nimekirjade põhjal Esiliiga tasemel kindlasti."

Esiliiga üldfavoriitideks peab Meijel komplekteerituse põhjal Tallinna Legionit, Tallinna Levadia ja Tallinna Flora duubleid ning Pärnu Vaprust.

"Nii palju kui me oleme teiste treeneritega rääkinud, siis keegi meid tagumisest otsast väga ülespoole ei paku. Kui vaadata nimekirju, mängijate individuaalseid oskusi ja kogemusi, siis peaksime olema tagaotsas. Aga see ei tähenda, et me sinna jääme. Heal juhul saame mängida kõikidega," sõnas Meijel.

Anniste arutles, et Kalev U21 tabelikoht sõltub sellest, kui palju ja keda esindusvõistkonna mängijatest duubli kohtumistesse saadetakse. "Kindlasti tahaks vältida väljalangemistsooni. Ma ei ole küll viimastel aastatel Esiliigaga nii palju kursis olnud, aga usun, et meie noored saavad hakkama ja kuues koht on täiesti reaalne," lisas abitreener.

Meijeli sõnul on duubli peamine eesmärk seotud esindusmeeskonnaga - Kalev U21 peab aitama esindusel Premium liigasse püsimajäämist kindlustada, andes meestele mänguaega ja kasvatades juurde lisamängijaid.

JK Tallinna Kalev U21
Peatreener: Daniel Meijel
Abitreenerid: Aivar Anniste, Atko Väikmeri
Väravavahtide treener: Mattias Traublum
Kapten: igas mängus uus kapten
EJL-i stipendiaadid (terve klubi peale): Kaspar Laur, Brandon Bachmann, Deniss Maksimenko, Reinhard Reimaa, Daniil Koroljov, Karl Andre Vallner
Eelarve: duubli eelarvet ei osatud öelda, esinduse eelarve on 130 000 eurot
Koduväljak: Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: valge, must ja sinine
Duubelvõistkond: JK Tallinna Kalev III (II liiga lõuna/lääs)
Koduleht: jkkalev.ee
Esimene mäng: 7. märtsil kell 19.00 vs. Tartu Tammeka U21 (Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 8. aprillil kell 19.00 vs. Tallinna Legion (Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul)

Kalev U21 treeninggrupi koosseis:

Sellest seltskonnast pooled (enamasti noored) hakkavad mängima Kalev U21 eest ja pooled Kalev III eest. Kalev U21 nimekirja lisanduvad esindusmeeskonna treeninggrupis treenivad noored, aga kes täpselt millises võistkonnas mängima hakkab, pole veel paigas.

Väravavahid: Kristofer Kommer, Maico Rimmel.
Kaitsjad: Gert Heinala, Marek Kahr, Janar Kopli, Mooses Leinštrep, Juhan Lilleorg, Kiur Mägiste, Martin Naggel, Henri Pihelgas, Sten Erik Sarapuu, Renee Stamberg, Jakob Tamberg, Hans Joosep Tammerik.
Poolkaitsjad: Aivar Anniste, Sandor Dino Franch, Ando Hausenberg, Julius Mihkel Hiie, Kenlou Laasner, Gleb Milaševitš, Patrick Peinar, Mikk Johannes Siitam, Konstantin Sokolov, Markus Õispuu.
Ääred: Andres Alamets, Henrik Mürk, Tõnis Pärna, Freddie Anton Turulinn, Vincent Vaus, Gregor Wahl.
Ründajad: Hendrik Pihl, Aleksander Truss.

Hooajaeelsed mängud:

27.01. Tallinna FCI Levadia U21 (EL) - JK Tallinna Kalev U21  2:1 (Truss)
02.02. JK Tallinna Kalev U21 - Rakvere JK Tarvas (EL)  1:4 (Laasner)
10.02. Tartu JK Welco (EL) - JK Tallinna Kalev U21  1:1 (Laasner)
13.02. JK Tallinna Kalev U21 - Raplamaa JK (II)  1:1 (Turulinn)
15.02. Tallinna JK Legion (EL) - JK Tallinna Kalev U21  3:4 (Franch 2, K. Anniste, Pihl)
21.02. JK Tallinna Kalev U21 - Tallinna FC Flora U21 (EL)  4:0 (Hiie, Wahl, Mägiste, Tammerik)

Võit; viik; kaotus.
EL - Esiliiga; II - II liiga.

1 kommentaar

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (1)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
AMETLIK: Käit lahkus Fulhamist ja liitus Sloveenia tippklubiga
KUUM
VÄLISMAA
PREMIUM LIIGA
SUUR USUTLUS KLAVANIGA
Intervjuu | Klavan koondise esindamisest: võib tunduda pensionäri jutt, aga sellises vanuses tuleb elada päev korraga
EESTI KOONDISED
HEAD VAATAMIST!
Eksklusiivsed kaadrid | Mida ütles Levadia president mängijatele riietusruumis Tallinna derbi järel?
SILM PEALE!
Eksklusiivsed kaadrid | Mida ütles Levadia president mängijatele riietusruumis Tallinna derbi järel? (8)
"Silm peale!" võtab luubi alla viimase Tallinna derbi. Jälgisime kaameratega staadionil toimunut mängu eel ja järel. Mida ütles Levadia president Viktor Levada riietusruumis ja kuidas vastas võistkonna kapten Dmitri Kruglov?
 
Fännid baaris | Kes on halvim mängukorraldaja?
FÄNNID BAARIS
Fännid baaris | Kes on halvim mängukorraldaja? (8)
Korrapäratu regulaarusega poliitiliselt ebakorrektne jalgpallisaade "Fännid baaris" räägib seekord värvikatest fännireisidest, lahkab distsiplinaarkomisjoni tööd, arutab Kalju fännide raske perioodi üle ja otsib vastust küsimusele, milline on halvim mängukorraldus.
SIGADUSED VÄLJAKUL
Kuidas koheldakse Eestis kohtunikke? Jalaga tagumikku, rusikaga näkku, sülitamised, tapmisähvardused
SUURTURNIIRID ALGAVAD
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
15
13
1
1
50:11
40
2.
Tallinna FCI Levadia
15
11
2
2
47:12
35
3.
Nõmme Kalju FC
15
9
4
2
29:14
31
4.
Paide Linnameeskond
15
9
3
3
25:9
30
5.
JK Narva Trans
15
4
6
5
20:15
18
6.
FC Kuressaare
15
4
4
7
10:21
16
7.
Viljandi JK Tulevik
15
3
3
9
13:32
12
8.
Tartu JK Tammeka
15
2
3
10
17:31
9
9.
JK Tallinna Kalev
15
2
3
10
11:39
9
10.
Maardu Linnameeskond
15
2
3
10
9:47
9