Treeningutes hiiglasliku hüppe teinud viikingid tulevad, et kanda kinnitada ja kõiki röövida (2)

Viikingid otsivad Premium liigast sama ehedat emotsiooni. Foto: Brit Maria Tael

Mullu Esiliigas viiendaks tulnud FC Kuressaarel avanes teiste loobumiste tõttu algaval hooajal võimalus mängida Premium liigas ning pakkumisele ei sülitatud - viikingid haarasid šansist ning enda sõnutsi tulevad kõrgliigasse, et sinna jääda.

  • Alates tänasest alustab Soccernet.ee traditsiooniliste hooaja eelvaadetega, kus vaatame igal järgneval päeval kuni hooaja alguseni üle nii Premium liiga kui Esiliiga klubide olukorrad ja tutvustame neis talve jooksul toimunut ning uuel hooajal eesootavat. Püsi lainel!

Sajandi alguses pideva kõrg- ja esiliiga vahel pendeldamisega endale jojo-klubi maine teeninud Kuressaare vabanes sellest käimasoleva kümnendi alguses, kui 2009. aastast 2013. aastani viiel hooajal järjest meistriliigas mängiti. Siis aga kukuti Esiliigasse ning sealt kahe aastaga lausa Esiliiga B-sse. See omakorda võideti meeletu väravatesaju toel ja kui mullu Esiliigas minimaalse pingutusega viiendaks tuldi, saadi kinnitust oma sisule.

Infoneti ja Sillamäe kõrgliigast kadumine, Maardu loobumine ja lõpuks Rakvere äraütlemine viisid selleni, et detsembri keskel pakuti Premium liigas osalemist just Kuressaarele. Saarlased mõtlesid, aga jõudsid seisukohale, et tuleb end tõestada.

Ootamatult sülle kukkunud võimalus tõi mentorist peatreeneri

REKLAAM

Kuna klubi arvas eelmise hooaja järel, et ka tänavu mängitakse Esiliigas, olid kõik treeningplaanid selle järgi tehtud. Premium liiga kutse vastuvõtmine tähendas, et võrreldes varasemasega tuli oluliselt tõsisemalt treenima hakata.

"Kui aus olla, siis alguses oli tegelikult raske," meenutas Kuressaare tugitala ja juhatuse liige Elari Valmas (29) Soccernet.ee-le. "Eelmisel hooajal mingi aeg praktiliselt neid trenne ei olnudki. Sealt teha nii hüppeline samm, et kohe täiskoormus ... väike šokk oli kehale, aga nüüd hakkame vaikselt juba toibuma ja lihased harjuma," lisas keskkaitsja.

Premium liigas osalemine muutis märgatavalt klubi igapäevaelu. Kui mullu klubil peatreener sisuliselt puudus ning selle kohusetäitjana oli ametis kaitsja ja duubli treener Sander Viira (28), kes koos vigastusega kimpus olnud veteranründaja Martti Pukkiga (40) suuremaid otsuseid tegi, siis nüüd haaras ohjad viimastel aastatel vaid noortega tegelenud UEFA Pro litsentsiga Jan Važinski (53).

"Suur pluss on kindlasti see, et enamus meeskonna mängijatest on minu kasvandikud - tunnen neid väga hästi," kommenteeris värske peatreener oma naasmist tippjalgpalli. "Sel ajal, kui ma meeste treener ei olnud, käisin ikkagi võistkonna mänge vaatamas, eelmisel suvel käisin nendega ka Saarte mängudel, kus neid treenerina juhendasin. Olen hästi kursis nende oskuste ja võimalustega."

Jan Važinski. Foto: FC Kuressaare

Kuigi Važinski on veidi aega meistriliiga jalgpallist eemal olnud, on ta liigal kogu aeg pilku peal hoidnud: "Vaatasin hästi palju mänge, aga üks asi on vaadata pealtvaataja või ka lihtsalt treeneri pilguga, teine asi vaadata selle pilguga, et nad on mu vastased. Aga mul on kogemust ja ma ei karda vastutust."

Važinski küll vastutab, aga suure osa tööst teevad ära ka abilised. Saaremaal elavate mängijate treeninguid viib läbi Sander Viira, Tallinnas töötavate ja õppivate mängijate treeninguid juhib Kuressaare möödunud hooaja suurim väravakütt Sander Laht (26). Iga nädala alguses annab Važinski Sandritele teatud ülesanded ja plaanid, mille järgi viimased treeningud üles ehitavad. "Minu antud plaan ei ole algusest lõpuni. See on üldine: kui palju peab olema koormust, milline suund on treeningutel. Nemad panevad oma lisa ja praegu see töötab. Kõik sujub meil väga hästi," ütles peatreener, kes on justkui mentor.

Omavahel suheldakse väga tihedalt. "Kõik teame, mis toimub Saaremaal, mis toimub Tallinnas," kinnitas Laht, kes jõudis treeneriametini FC Floras lapsi juhendades. Kui Viira on juba aastaid Kuressaares noorte ja duubli juhendamisega seotud olnud, siis Lahe elu on viimastel kuudel rohkem muutunud. "Väga palju tuleb planeerida. Väga palju mõttetööd on ja selles mõttes on raskem. Ei ole enam nii, et võtad koti selga ja lähed trenni, teed trenni ära ja lähed rahulikult koju," rääkis ta.

"Nüüd ongi nii, et nädala alguses tuleb kõik asjad valmis teha: mõelda ja veelkord mõelda. Selles mõttes on keerulisem. Ja pärast trenni samamoodi analüüsid, mis valesti läks. Aga õnneks praegu on meil nii, et trennis käivad ka osad vanad Kure vennad ja nendega on hea analüüsida pärast, mis läks valesti, mida oleks saanud paremini teha. Eks ma ise õpin ka. Ma ei ole meeste treener ju varem olnud."

Ettevalmistusest jääb kaks nädalat puudu

"Ettevalmistus on läinud suht plaanipäraselt, kuigi meil see kava on natuke tihe olnud, kuna me saime nii hilja teada, et me peame tõusma," valgustas Laht. "Tegelikult jääb normaalsest hooaja ettevalmistusest kaks nädalat puudu. Oleme pidanud tegema suhteliselt kiirendatud variandi. Põhi on jäänud võib-olla natuke lahjaks, aga ei ole hullu. Seni oleme koormustega hakkama saanud ja just praegu oligi kõige raskem nädal."

Sander Laht, Roland Kütt ja Elari Valmas on FC Kuressaares kõik rohkemat kui lihtsalt mängijad. Foto: Imre Pühvel

Kuressaare alustas treeningutega põhimõtteliselt alles jaanuaris, sest kõrgliigas osalemine selgus vahetult enne jõule, mille jooksul oli vaja kõik asjaajamised ära korraldada. Aasta alguses treeniti koos keskmiselt neli korda nädalas, millele lisaks peeti üks halliturniiri mäng ja nädalavahetusel oli kõigil individuaalne jooksmine. Tallinna grupi pallitreeningud viidi läbi Lilleküla jalgpallihallis ja Nike Arenal. Lisaks piitsutas mehi möödunud hooaja järel karjääri lõpetanud Urmas Rajaver, kes vastutab tänavu üldfüüsilise ettevalmistuse eest.

Kuivõrd igapäevaselt treenib Tallinnas umbes 15-20 ja Saaremaal 5-10 esinduse mängumeest, peeti möödunud nädalavahetusel Kuressaares ühine treeninglaager. See tõstis treeningute arvu nädalas kaheksa peale. Sama asi on plaanis ka tuleval nädalavahetusel. "Kui liiga pihta hakkab, siis olenevalt mängugraafikust peab vaatama, millal pause tuleb teha. Peame ikkagi natuke seda ka mõtlema, et oleme amatöörid ja käime tööl-koolis. Neid koormuseid tuleb kuidagi mõistlikult jagada, et kõigil säiliks isu ja tahtmine," tõdes Laht.

Treeningmängudest peeti halliturniiril viis kohtumist, millest kolm võideti ning üks viigistati ja kaotati. Važinski: "Tulemuste järgi oli normaalne. Kui võtta mängu kvaliteet, siis oli momente, mis häirisid, aga ka päris palju positiivseid asju. [Ettevalmistuse] kahe viimase nädala osas otsustasime, et ei mängi rohkem mandril. Teeme hoopis kaks laagrit Saaremaal ja järgmisel laupäeval tuleb Pärnu JK meile külla."

Valmas lisas: "Taliturniiril on teada, et punkte ei korjata ja punktide peale ei mängita. Aga mingil määral midagigi ta ikka näitab. Kui me hooaja jooksul ei saanud Maardust kordagi jagu, siis seal suutsime [Esiliiga suurima väravaküti Vitali] Gussevi nulli peal hoida ja 2:0. Ja ka suuremate meistriliiga kogemuste ja parema ettevalmistusperioodiga Viljandi ja Pärnu vastu ei pidanud häbisse jääma."

Oma poisid toodi tagasi koju

Koosseis on tänaseks Kuressaarel sisuliselt paigas. Kahe hooaja vahel lõpetasid tipptasemel mängimise mitmed kogenumad pallurid: Martti Pukk, Urmas Rajaver, Mikk Rajaver. Suure koormusega ei soovinud kaasa tulla ka väravavaht Enri Nurmik ja kaitsja Reio Alt. Klubiga aastaid erinevates rollides seotud olnud Pelle Pohlak jätab hooaja vahele, et vältida võimalikku eetilist konflikti, mis võiks tekkida, kuna ta on teise kõrgliigaklubi Flora president. Kuid neile kõigile on leitud väärikad asendused. "Lõplik koosseis on järgmise laagri ajaks ehk nädal enne Kalju mängu. Veel ta 100% ei ole, aga ta on suhteliselt paika loksunud. Need, kes Taliturniiril on osalenud, need on ja jäävad," kinnitas Valmas.

Pelle Pohlak on üks neist, kes tänavu Kure särgis ei mängi. Foto: Imre Pühvel

Važinski selgitas lähemalt: "Kohe kui saime meistriliigas mängimise teada, oli selge, et meie pink on lühike. Mängijate hulk oli mingi 14-15 ja rääkisime omavahel, et meil on vaja viit-kuut mängijat juurde. Esimesena rääkisime Floraga, kes oli nõus, et meie kasvandikud Mairo Miil ja Rasmus Saar (mõlemad sündinud aastal 2000 - K. E.) tulevad saavad siin kogemust. Nad on mänginud Flora duubliga Esiliigas ja nüüd saavad meiega mängida Premium liigas.

Järgmine küsimus oli väravavaht. Ühest küljest on meil Enri Nurmik ja kaks kogenud väravavahti Roland Kütt ja Rait Hansen, aga Hansen ei ole vahepeal [paar hooaega] mänginud. Alates aastalõputurniirist on ta tagasi ja teeb kõvasti trenni. Roland Kütil on klubis veel ülesandeid - ta on väravavahtide treener, tegeleb väga palju noortega ja on naiste võistkonna treener. Ja Enri Nurmik on seal Tartus ülikoolis. Seepärast oli see väravavahi koht probleemne. Tuli Ingmar [Krister Paplavskis], keda ma enne polnud praktiliselt näinud. Aga ausalt öeldes ta üllatas mind. Ühest küljest on ta noor väravavaht (18 - K. E.), samas ei paista see välja - ta on hästi tõsine ja tal on selline sisu nagu väravavahil, kes on 23-24.

[Renno] Soosaar tuli natuke ootamatult. Flora pakkus, ta tuli trenni, mängis ja kohe meeldis. Kaitsejoonele oli meil kindlasti mängijaid vaja. Meil olid küll juba oma keskkaitsjad Elari Valmas, Sander Viira ja Mario Pruul, aga hooaeg on pikk, mänge palju ja graafik on mõnel nädalal tihe. Renno sobib meile hästi. Ta on hästi sulandunud võistkonda. Siis on veel [Karl Ivar] Maar. Tema pakkus end ise. Temaga tuli kõik hästi lihtsalt. Amatöörvõistkonnal on väga tähtis, et tiim on ühtlane, kõik tunnevad vastutust, aga nad ei luba omale liiga palju. Näiteks kui mõnda staari, väga andekat mängijat, meile pakutakse, siis see ei tähenda, et ta meile sobib, sest see võib võistkonnas balanssi rikkuda. Karl Ivar sobis hästi. Ta on mitmekülgne mängija: võib nii poolkaitses kui ründes mängida. Ühesõnaga kõik, kes tulid, sobivad meile ja kindlasti ootame neilt hooajal panust."

Lisaks eelnimetatutele on saarlastega liitunud 16-aastane poolkaitsja Georg Ander Sild Nõmme Unitedist. Õhus on 17-aastase ründava poolkaitsja Oliver Rassi liitumine Flora U21-st. "Kui ta meile tuleb, siis ta oleks ikkagi väga hea täiendus. Laagris oli näha, et temas on väga suur sisu ja ta annaks väga palju juurde," kiitis Valmas.

Märt Kluge on Kuressaare särki kandnud 253 liigamängus. Talvel oli mees lähedal tagasitulekule, mis siiski edasi lükkus. Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)

Talvel oli korraks aktuaalne ka klubi legendi Märt Kluge taasliitumine, kuid keskkaitsja põlved ei pidanud treeningutel vastu. Valmas siiski lootust lõplikult kaotanud ei ole: "Jõusaalis käib ta edasi. Loodame! Korraks võiks ta ju ikkagi veel tulla, et kasvõi vastast hirmutada." Kindlasti liitub klubiga ühel hetkel aga keskpoolkaitsja Amor Luup, kes on alates suvest kaitseväes aega teeninud ja praegu samuti põlvevigastusega maadleb. "Klubi poolt on kaitseväkke ametlik pöördumine saadetud ja Amor tuleb esimesel võimalusel trennidesse. Eks see võtab tal veidi aega, et uuesti vormi saada, aga esimese ringi lõpus või teises ringis on ta juba täiesti arvestatav mängija," ütles juhatuse liige.

Talvel on klubi enda verinoortest palluritest mänguminuteid teeninud Miikael Tuus, Karl Sirel, Aivar Jäns ja Kristo Kallas, kellest viimane halliturniiril ka väravateni jõudis. Valmas kinnitas, et nende areng on klubi jaoks oluline: "Üritame neile võimaluse anda, kui nad ikka korralikult trennis käivad, endast kõik annavad ja arengut näha on. Noored on kõige tähtsamad ja kui nad saaksid kasvõi paar minutit meistriliigat maitsta, siis juba see annaks neile palju juurde."

Ühtne sats ei pelga rünnata

Kui mullu mängis Kuressaare peamiselt 4-2-3-1 formatsioonis, siis Važinski tulekuga on proovitud erinevaid viise mängimiseks. "Tänapäeval on väga raske mängida ainult ühe formatsiooniga," rääkis peatreener, "mõnel treeneril varieeruvad need mängu ajal, olenevalt, kas ollakse kaitses või rünnakul või näiteks sõltuvalt, kas vastane on tugevam või nõrgem.

Kui oma asetuseks nimetatakse 4-3-3 ja mängitakse 4-2-3-1 jne, siis see kõik on lihtsalt varieerimine. Sama on ka meil. Proovime mängida 3-4-3. Samas põhimõtteliselt kui sa mängid 4-3-3 ja üks kaitsja osaleb hästi palju rünnakus, siis muutus on samasugune ja see on lihtsalt üks variatsioon. Tahame, et meeskond oleks mitmekülgne: meil peavad olema A, B ja C variandid - kindlasti proovime neid kõiki."

Keskkaitsja Valmas, kes karjääri jooksul ja näiteks mullugi kohati ründajana toimetanud on, lisas treenerile: "Võib imelikult kõlada, aga võrreldes Esiliigaga läheme me veel ründavamalt peale. Meil ei ole vastaste ees aukartust. Suudame nende meestega sellist ründavat mängustiili mängida. Ei karda." Kartust ei ole ka põhjusel, et meeskond hingab täielikult ühes rütmis. "Nii palju kui ma Kuressaares mänginud olen, siis on üks kõige paremaid sisekliimasid tekkinud. Meeskonnavaim on meie suur trump," lisas ta.

Kuressaare kapten ja üks abitreeneri kohusetäitja Sander Viira. Foto: Soccernet.ee

Sander Laht täiendas: "See on nüüd juba aastaid nii olnud, sest saame kõik ka väljaspool platsi väga-väga hästi läbi omavahel ja kõik need uued, kes on meile tulnud, on minu arvates suurepäraselt sulandunud. Nad saavad Saare meeste naljadest juba aru ja oskavad ka ise mõnda nalja teha. Selle meeskonnavaimu pealt peame hakkama hambad ristis võitlema."

Kuressaare mehed peavad oma suurimateks rivaalideks kogu tabeli eeldatavat teist poolt: eelkõige Pärnu Vaprust, Tallinna Kalevit ja Viljandi Tulevikku. Ei kardeta ka Tartu Tammekat ja Paidet. "Narva ja esimese kolmikuga läheb kindlasti väga keeruliseks, aga nendega tuleb ka mängida. Kuidagi peame hakkama saama ja usun, et saame ka," ütles Laht.

Važinski tunnistas, et väga palju oleneb veel ka konkurentide viimase hetke täiendustest. Näiteks kui oma mulluse liigarivaali Kaleviga halliturniiril mängiti, pallisid viimased oma noortega, aga nüüd on neil palju uusi mängijaid. Tulevik on ka seni kasvandikke kasutanud, aga eelmise aasta teisel poolel oldi väga tulemuslikud ja nemadki võivad omale taas jokkereid leida. Nii neil kahel kui ka Pärnul on kõigil uued treenerid, mis saarlaste juhendaja sõnul ettearvatamatust tõstab.

Eesmärk on kõiki röövida

"Oleme Premium liigas ja peame mängima iga vastasega neli korda ja meie eesmärk on igalt võistkonnalt üritada punkte võtta," lausus Kuressaare loots. "Kindlasti ei võtnud me otsust mängida Premium liigas selle jaoks, et ükskõik, kas langeme või ei, et vähemalt osalesime. Kindlasti mitte! Tahame vältida langemist Premium liigast ja tahame vältida ka üleminekumänge."

Elari Valmas ja Kuressaare loodavad ka Tallinna Kalevist kõrgemale hüpata. Foto: Jana Pipar

Talle sekundeeris Valmas: "Ilmselgelt on peamine eesmärk ikkagi püsima jäämine. Siin lihtsalt ennast korraks näitama tulla ja kohe tagasi minna – seda mõtet küll ei ole. Päris kindel plaan on tulla ja jääda. Et viikingid oleksid ikkagi esindatud ja ei tekiks uuesti seda jojo efekti. Ma ei kahtle üldse meeskonna oskustes. Päris tõsiselt ütlen, et saarlastes on tegelikult väga suur sisu olemas. Mul on hea meel, et saame end Premium liigas tõestada ja korraliku treenituse pealt ka midagi näidata. Esiliigas me ju maksimumi ei võtnud. Selliste trennide pealt ongi viies koht normaalne. Oleksime seal korralikult trenni teinud, oleksime täiesti kindlalt esikohale mänginud."

Ka Laht oli eelkõnelejatega samal meelel: "Meil materjali ju tegelikult on. Ma ei tea, kas sellest tohib rääkida, aga kui me ilma trennita tuleme Esiliigas viiendaks, siis trenniga, korraliku trenniga, võib Premium liiga tagumise otsaga mängida küll. Ja halliturniir natuke näitas, et mänguliselt me ei ole ju Viljandile ja Pärnule alla jäänud. Kui me veel trennidega juurde paneme, korralikult teeme ja terved püsime, siis saab nendega vabalt mängida."

Foto: FC KuressaareMeeskonna staar - Sander Laht

Kuressaare liidrid on kahtlemata kaitse tugitalad ja kaptenid Sander Viira ja Elari Valmas. Lisaks nendele aga ka Sander Laht, kes on näidanud aastate jooksul imepärast väravavirutamise oskust. "Nad on kogenud mängijad ja neil kõigil on olemas ka liidri sisu," põhjendas Važinski. Rasketel hetkedel võib klubi loota eelkõige Lahe ründepanusele. Teravate jalgadega poolkaitsja tunnistas, et liidrikoorem talle raskuseks ei ole: "Sellega peab hakkama saama. Meil on õnneks teisi liidreid veel - ega ma üksi ei ole."

Eelmise hooaja suurim väravakütt loodab sel hooajal võrgu sahistamise osas abi eelkõige 20-aastastelt Maarek Suursaarelt ja Mario Sternilt. Viimane lõi mullu liigas 15, Suursaar 10 väravat. Aasta varem sahistas Suursaar võrku 33 korral, aga juba ka 16-17-aastase poisina jõudis ta Esiliigas hooajaga 11 tabamuseni.

"Nad on ju kogu aeg palju löönud. Kuna mu enda positsioon on hooaja ettevalmistusega muutunud, siis arvan, et ma ise enam nii palju ei löö. Iseendalegi ootamatult mängin nüüd natuke madalamal, aga eks ka sealt on võimalik hea tahtmise korral üht-teist lüüa," ütles Laht, kes on ääreründaja koha wing-back'i oma vastu vahetanud.

Foto: Imre PühvelKellel silma peal hoida? Märten Opp

Saaremaa jalgpalli on läbi aastate iseloomustanud see, et noored visatakse küllaltki vara vette ning kuna veega ollakse harjunud, jäädakse pinnale ja hakatakse kiirelt ka ujuma. Kui liidrid on kõik alla 30 aasta vanad, siis juba ka Kure 20-aastastel on selja taga mitu hooaega meeste seas. Nii oodatakse tänavu esiletõusu vaevu täisealiseks saanud palluritelt.

"Märten Opp on meil kindlasti selline, kellelt ootame palju ja kes juba praegu võib vabalt algkoosseisu mahtuda. Tema suur pluss on see, et ta saab mängida nii keskpoolkaitses kui ka keskkaitses. Ta on ka üks stipendiumiga mängijatest. Eelmine aasta oli ta ka juba mitmes mängus väga korraliku tasemega ja ootame, et tema kindlasti areneks veel sel aastal," lausus Kuressaare peatreener Važinski.

Ka Valmas tõi esile Opi, samas ta lisas: "Mingil määral ootaks võib-olla Karmo Paju silmatorkamist. Lihtsalt see pühendumus, tahtmine ja armastus jalgpalli vastu - see kindlasti kannab vilja ja võiks olla ehk tema tähetund. Ta on ka meie stipendiaat. Loodan, et nemad löövad särama. Muidugi ka meie oma kasvandikud, kes tulid tagasi: Mairo Miil ja Rasmus Saar. On väga paljusid, kellel silma peal hoida."

Suurim küsimärk - kuidas tempoga kohanetakse?

Viikingid on ühtsed, küllalt tasakaalukalt komplekteeritud ja nooruslikult uljad, kuid kindlasti ei saa algav hooaeg nende jaoks meelakkumine olema. Seda lihtsalt põhjusel, et Premium liiga tempo on väga suure osa meeskonna jaoks tundmatu.

"Esimeses Premium liiga faasis ma kardan, kas ja kui kaua me suudame selle tempoga vastu pidada. Harjumine võtab natuke aega," ütles Valmas. Laht lisas: "Kuna neid kogenud mehi nii palju ka ei ole, siis noored peavad kindlasti harjuma selle Premium liiga tempoga ja ega me ise ka - viimati mängisime 2013. aastal Premium liigas. Eks see võtab meil endal ka alguses natuke aega, et selle tempo ja füüsilisusega harjuda." Kõnekas on fakt, et ka Kuressaare kõige vanem pallur, 35-aastane hiidlasest ründemees Tõnis Koppel pole oma elus minutitki kõrgliigavutti mänginud.

Laht tõi mureallikana välja ka meeskonna füüsilise kahes kohas paiknemise. "Tegelikult on väga raske trenne teha niimoodi, kui sa ei saa kogu aeg terve meeskonnaga koos teha. Viis-kuus põhimeest on Saaremaal ja ülejäänud on Tallinnas. Sealt see koostöö ja üksteise mõistmine natuke kannatavad," tõdes ta ja viskas väikse vimka, "samas võib-olla ongi see vastupidi just hea - saab nendest Saaremaa meestest puhata ja olla Tallinnas oma meestega."

FC Kuressaare
Peatreener: Jan Važinski
Abitreeneri kohusetäitjad: Sander Viira ja Sander Laht
Väravavahtide treener: Roland Kütt
Füüsilise ettevalmistuse treener: Urmas Rajaver
Kapten: Sander Viira, abikaptenid Elari Valmas ja Mario Pruul
EJL-i stipendiaadid: Märten Opp, Mairo Miil, Karmo Paju ja Maarek Suursaar
Eelarve: umbes 250 000 eurot
Koduväljakud: Kuressaare linnastaadion ja Kuressaare kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: kollane, sinine ja bordoopunane
Duubelvõistkond: FC Kuressaare II (II liiga lõuna/lääs)
Koduleht: fckuressaare.ee
Esimene mäng (ühtlasi esimene Soccernet.ee telemäng): 25. veebruaril kell 13 vs. Nõmme Kalju (Hiiu staadionil)

Koosseis:

Väravavahid: Ingmar Krister Paplavskis, Rait Hansen, Roland Kütt.
Kaitsjad: Mario Pruul, Reivo Vinter, Elari Valmas, Sander Viira, Renno Soosaar, Mairo Miil.
Poolkaitsjad: Märten Opp, Eerik Poopuu, Karmo Paju, Sander Seeman, Margus Rajaver, Amor Luup, Sander Laht, Rasmus Saar, Karl Ivar Maar, Georg Ander Sild, Reiko Mäeorg.
Ründajad: Maarek Suursaar, Mario Stern, Tõnis Koppel.

Jan Važinski ideaalkoosseis:

Jan Vazinski ideaalkoosseis - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Rait Hansen (väravavaht) taasliitus pärast mängupausi klubiga.
Karl Ivar Maar
 (poolkaitsja, Viljandi Tulevikust) liitus klubiga.
Mairo Miil (kaitsja, Florast) liitus kasvatajaklubiga laenulepingu alusel.
Ingmar Krister Paplavskis (väravavaht, Florast) liitus klubiga laenulepingu alusel.
Rasmus Saar (poolkaitsja, Flora U21-st) liitus kasvatajaklubiga laenulepingu alusel.
Georg Ander Sild (poolkaitsja, Nõmme Unitedist) liitus klubiga laenulepingu alusel.
Renno Soosaar 
(kaitsja, Flora U21-st) liitus klubiga laenulepingu alusel.

Lahtine:

Oliver Rass (poolkaitsja, Flora U21-st) võib klubiga liituda.

Välja:

Reio Alt (kaitsja) jätkab mängimist duublis.
Enri Nurmik
(väravavaht) jätkab mängimist duublis.
Pelle Pohlak 
(kaitsja) algaval hooajal ei mängi.
Martti Pukk
 (ründaja) lõpetas karjääri.
Mikk Rajaver (poolkaitsja) loobus tippjalgpallist.
Urmas Rajaver
 (kaitsja) loobus ajapuuduse tõttu tippjalgpallist.

Hooajaeelsed mängud:

06.01. Tallinna FC Flora U21 (EL) – FC Kuressaare 3:0
12.01. FC Kuressaare – JK Tallinna Kalev (PL) 1:0 (Kallas)
19.01. FC Kuressaare – Maardu LM (EL) 2:0 (Suursaar, Kallas)
26.01. Viljandi JK Tulevik (PL) – FC Kuressaare 3:5 (Maar 2, Paju, Stern, Suursaar)
02.02. Pärnu JK Vaprus (PL) – FC Kuressaare 1:1 (Valmas)
17.02. Pärnu JK (ELB) – FC Kuressaare

Võit; viik; kaotus.
PL - Premium liiga; EL - Esiliiga; ELB - Esiliiga B.

2 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (2)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
U21 KOONDIS LÕPETAS VALIKTSÜKLI
U19 KOONDISE VALIKMÄNG
Kellele kuulub jalgpallur ja mida temalt oodata?
EESTI - UNGARI
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Kalju
32
23
9
0
103:29
78
2.
Levadia
32
22
6
4
100:23
72
3.
Flora
31
21
8
2
100:28
71
4.
Trans
32
18
7
7
72:45
61
5.
Paide LM
32
12
7
13
56:70
43
6.
Tammeka
32
12
6
14
46:51
42
7.
Tulevik
32
7
5
20
30:90
26
8.
T. Kalev
32
6
5
21
43:61
23
9.
Kuressaare
32
5
2
25
28:101
17
10.
Vaprus
31
2
7
22
23:103
13