Trutsi: olen USA-s väga rahul (2)

Foto: Jana PiparUSA-s õppiv ja sealses üliõpilasliigas mängiv Eesti naistekoondise poolkaitsja Tiina Trutsi on eluga ookeani taga rahul.

"Hetkel olen küll väga rahul. See on mind inimesena muutnud palju iseseisvamaks, ma olen maailma näinud, erinevates osariikides käinud. Inimesed on hoopis teistsugused kui Eestis - palju rõõmsamad, avatumad, abivalmimad. Mulle väga meeldib seal," jagas Trutsi Soccernet.ee-le oma muljeid.

Läinud hooajal võitis Trutsi koos South Alabama ülikooli naiskonnaga oma konverentsi, kuid pidi kohe üleriikliku turniiri avaringis kohtuma võõrsil hirmkõva Florida State'iga ja kaotas 0:5. Florida, kellega South Alabama pidi teist aastat järjest avaringis mängima, panigi lõpuks kogu turniiri kinni.

"Treener on meile päris suured nõudmised peale pannud ja trennid on kõvad, eesmärgid on ainult kõrged. Me nägime selleks vaeva, et konverents võita. Kahjuks saime loosiga kõige tugevama vastase, aga suutsime seal 44 minutit 0:0 hoida, siis andsime poolaja viimasel minutil esimese värava ära ja sealt hakkas allamäge minema. Ma ütleksin, et Florida State University mängib täpselt nagu parimad naistekoondised, kellega me siin mänginud oleme - Itaalia, Hispaania. Neil on hästi palju välismaa mängijaid," kommenteeris Trutsi.

"Kui me nüüd uuesti konverentsi võidame, on meil võimalik saada endale üleriiklikus ringis nõrgem vastane. Siis saaksime juba ise esimese ringi kodus mängida, see annaks meile võimaluse veel edasi minna ja veel ajalugu teha. Praegu oleme juba päris palju kooli ajalugu teinud, hetkel oleme üleriigilises edetabelis 53., plaanis on tõusta selle hooajaga 30 hulka."

Oma mänguaja kohta rääkis Trutsi: "Hooaja alguses olin pidevalt põhis. Hooaja lõpus saime kõik võrdselt mängida - keskväli on meil päris konkurentsivõimeline, kõik mängijad on tehniliselt väga võimekad ja fitness on kõigil väga hea. Treener vaatas alati täpselt, keda vaja on, kas on vaja rohkem tehnilisemat või rohkem jõulisemat mängijat."

Eelmisel aastal lombi taga nelja-aastaseid õpinguid alustanud Trutsi aitab võimalusel ka Tallinna Florat, kelle särki on ta kandnud käesoleval kuul kaks korda. Tulevikus kavatseb ta aga USA-s lisaks üliõpilasliigale ka "päris" liigas palli taguda.

"Hetkel on plaanis suvel siia tulla, kuid mulle on räägitud, et vanemad mängijad on suviti mänginud teist liigat, mis on poolprofessionaalne, nii et ma arvatavasti jääksin järgmisel suvel sinna. See on jälle aste kõrgemal ja võimalus näidata oma võimeid, et jõuda välja põhiprofiliigasse," ütles 21-aastane keskväljanaine.

Koos Trutsiga eelmisel aastal South Alabama ülikooli naiskonda siirdunud Grete-Lilijane Küppas tuli detsembris USA-st ära.

SEOTUD LOOD
2 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (2)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
VÄLISMAAL
KALJU JA KALEV 2:2
Luup peale | Noore Kalevi hiilgav plaan tõi Kaljus pahanduse majja
ARVAMUS/KOMMENTAAR
Jalgpall kui elu hüperbool
ARVAMUS/KOMMENTAAR
Jalgpall kui elu hüperbool (0)
 
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija (15)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulises kümnendas osas on luubi all Frank Liivaku ja Erik Sorga duell Flora esiründaja koha nimel.
 
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik?
SILM PEALE!
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik? (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulise kümnenda osa "Ole kohtunik!" rubriigis ristavad piigid mehed, kes lähevad nädalavahetusel vastamisi ka palliplatsil.
Maradona võitlus kartellide külje all
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID