Tuchel pisivigastuse saanud Mendyst: loodame väga, et ta on finaaliks mänguvalmis, kuid peame olukorda mõistlikult suhtuma (0)

Thomas Tuchel ja Edouard Mendy. Foto: Scanpix / Adam Davy / PA Images

Londoni Chelsea peatreener Thomas Tuchel avaldas laupäevase Meistrite liiga finaali eel lootust, et väravavaht Edouard Mendy saab teda häirivast vigastusest hoolimata Euroopa klubijalgpalli tähtsaimas lahingus kaasa teha.

Chelsea kaotas eile Premier League'i hooaja viimases mängus Aston Villale 1:2, Mendy vahetati poolajapausil välja. Puurilukk tegi endale haiget Villa avavärava olukorras 43. minutil, kui ta õnnetult postiga kokku põrkas ning roideid vigastas. Teise poolaja mängis Chelsea väravas Kepa Arrizabalaga.

"Me loodame, et Edou [Mendy] on kolmapäevaks piisavalt taastunud, et trenni naasta," ütles Tuchel BBC-le. "Vigastus ei olnud nii hull, kui alguses kartsime. Ootame ja vaatame, kuidas tal on, kuid mõistagi loodame, et ta saab liituda."

Premier League'i hooaja neljandana lõpetanud Chelsea finaalivastaseks on meistriks tulnud Manchester City, mistõttu ootab Chelseat eeldatavasti ees keeruline lahing. Mullu septembris Rennesist Chelseaga liitunud Mendy on üleminekut igati õigustanud ning kerkinud Chelsea esiväravavahiks.

"Kui Edou on vormis, siis ta mängib," kinnitas Tuchel. "Peame otsuse vastuvõtmisel muidugi mõistlikkuse piiridesse jääma. Kui ta ei ole mänguvalmis, siis ei ole meil suurt põhjust põdeda. Meil on Kepa näol pingil tugev asendaja olemas."

Kerge küsimärgi all oli ka mängujuht N'Golo Kante osalemine, keda segas reievigastus. Tuchel kinnitas aga, et prantslasest keskväljamootori tervis "tundub korras olevat".