Tudori ajastu avalöök kärpis Rooma keisriks pürginud Mourinho tiibu (0)

Uue treeneri efekt? Hellas Verona pani seni löömatuna püsinud Roma selili. Foto: Scanpix / EPA / Emanuele Pennacchio

Itaalia kõrgliigas peetakse alles neljanda vooru kohtumisi, aga juba on sule sappa saanud koguni kahe klubi peatreenerid. Mõlemale tõi treenerivahetus edu, sest Cagliari võitles võõrsil Laziolt välja 2:2 viigi, Hellas Verona šokeeris aga 3:2 tulemusega seni võidult võidule sammunud Romat.

Eusebio di Francescole ust näidanud ja kunagise Horvaatia tippkaitsja Igor Tudoriga käed löönud Verona klubi jäi kodus senise tabelijuhi vastu avapoolaja lõpus kaotusseisu, aga tõeline märul läks lahti teise poolajaga. Esmalt suutis Antonin Barak seisu viigistada ja viis minutit hiljem oldi juba ise Gianluca Caprari väravast ees. Veel neli minutit hiljem oli siiski jälle tablool viik, tabamus märgiti Ivan Ilici omaväravaks.

Viimane sõna jäi siiski kodumeeskonnale, sest 63. minutil viis Davide Faraoni vapustav ristnurgas maandunud löök uuesti Hellas Verona juhtima ja 3:2 edu enam käest ei andnud. Jose Mourinho käe all seni kõigis sarjades peetud kõik kuus kohtumist võitnud Roma proovis vahetustega mängu päästa, kuid viigiväravani ei jõudnud.

43-aastane Tudor, kes veetis Itaalias suurema osa oma mängijakarjäärist, on jõudnud peatreenerina töötada juba nii kodumaal Horvaatias kui ka Itaalias, samuti Kreekas ja Türgis. Viimati Juventuse abitreenerina ametis olnud, kuid kevadel koos Andrea Pirloga sealt vallandatud horvaadi jaoks on Hellas Verona näol tegu kolmanda töökohaga Itaalias. Lisaks tööle Juventuses ja nüüdsele ametikohale Hellas Veronas on ta kahe perioodi jooksul juhendanud ka Udineset.

Cagliarist minema saadetud Leonardo Semplici asendaja Walter Mazzarri CV on glamuursema, lisaks Interi ja Napoli juhendamisele on tal viimasega ette näidata nii karikavõit kui ka Serie A hõbemedal, samuti on ta karikafinaali jõudnud Sampdoriaga. Mazzarri debüütmängus pigistas Cagliari võõral väljakul Laziolt välja punkti, kusjuures kuni 83. minutini oldi veel kinni võidus. Alles siis päästis Danilo Cataldi tabamus pealinlased suuremast häbist.

Napilt libises viigipunkt käest kõrgliiga uustulnukal Venezial, kes jäi kodus Spezia vastu kiirelt kaotusseisu, kuid jõudis teise poolaja keskel viigini. Viimane sõna jäi siiski külalistele, neljandal üleminutil tõi Speziale hooaja esimese liigavõidu vahetusmehe Mehdi Bourabia tabamus. Ühe võiduga meeskondade ridades püsib endiselt ka Empoli, kes jäi kodus 0:3 alla Sampdoriale.

Hellas Verona - Roma 3:2 (0:1)
49. Antonin Barak, 54. Gianluca Caprari, 63. Davide Faraoni - 36. Lorenzo Pellegrini, 58. ov. Ivan Ilic

Lazio - Cagliari 2:2 (1:0)