Tuhast tõusnud Valencia tutvustas Barcelona peatreenerile kaotusemaiku (video: fännid laamendasid) (0)

Vähem kui nädalapäevad tagasi koduliigas Mallorcalt 1:4 klohmida saanud Valencia heastas patu kuhjaga, alistades koduväljakul 2:0 tabeliliidri Barcelona. Kodumeeskonna paremus võinuks seejuures olla veel palju suurem.

Tuliseks läks ammu enne avavilet, sest mängu eel kaklesid ja laamendasid Mestalla staadioni ümbruses mõlema klubi ultrafännid. Kui väljakul tulevärk püsti pandi, avanes Maxi Gomezil juba 12. minutil võimalus Valencia juhtima viia - Gerard Pique põhjustas penalti, ent Marc Andre ter Stegen tegi suurepärase tõrje. Pool tundi oli mängitud, kui Kevin Gameiro latti kõmmutas ja kohe seejärel päästis ter Stegen uuesti Barcelona väravast.

Teise poolaja alguses sai külaliste õnn aga otsa, sest Maxi Gomezi terav löök põrkas Jordi Alba puusast Barcelona väravasse. Külaliste rünnakuid asus senisest veel innukamalt vedama Lionel Messi, kuid viigiväravani ei suutnud temagi jõuda. Hoopis Maxi Gomez sai 77. minutil karistusalas vasakus nurgas täiesti vabaks unustatuna palli ja saatis selle külma rahuga teist korda ter Stegeni selja taha.

Õige pea käis pall veel kolmandatki korda Barcelona väravas, kuid hetk varem oli kohtunik fikseerinud määrusterikkumise. Üleminutitel avanes Messile veel üks võimalus, ent Jaume Domenech oli Valencia väravas taas tasemel. Valencia esimene koduvõit Barcelona üle pärast 2007. aastat ning Quique Setieni esimene kaotus Barcelona peatreenerina oligi tõsiasi.

Valencia kerkis liigatabelis vähemalt ajutiselt viiendaks, Barcelona jääb aga ootama, mida suudab homme õhtul Real Valladolidiga kohtuv Real Madrid. Peaks pealinnameeskond sellest kohtumisest üheainsagi punkti saama, tõusevad nad ise tabelijuhiks. Liidritel hoiab survet peal Sevilla, kes alistas kodus 2:0 Granada ja jääb nüüd Barcelonast maha vaid viie punktiga.

Valencia - Barcelona 2:0 (0:0)