Tuleviku hiline võit muutus tehniliseks kaotuseks (3)

Viljandi Tuleviku meeskond. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eilsest Nikita Komissarovi 90+7. minuti tabamusest polnud Viljandi Tulevikule lõppkokkuvõttes kasu, kuna hiline 1:0 võit Pärnu Vapruse üle muudeti tehniliseks -:0 kaotuseks.

Tehnilise kaotuse põhjustas mänguõigust mitteomava mängija, Usbekistani poolkaitsja Abubakir Muidinovi sissevahetamine 62. minutil.

Vapruse tehniline võit ja Tuleviku kaotus muudab Premium liiga tabeliseisu alumises nelikus põnevaks: Vaprusel on viimasena nüüd 8 punkti, Tartu Tammekal 9, FC Kuressaarel 10 ja Viljandi Tulevikul 11. Tulevik ja Vaprus kohtuvad uuesti juba sel reedel.

Tulevik kirjutas klubi kodulehel ilmunud juhtkonna avalduses: "Esmaspäeval Pärnu Rannastaadionil järelepeetud Premium liiga 12. vooru kohtumises vahetasime 62. minutil väljakule Abubakir Muidinovi, kes oli kahetsusväärse, meie kõrgliiga praktikas esmakordselt ette tulnud inimliku eksituse tõttu jäänud protokolli kandmata. Kahjuks ei märganud tehtud viga ka mängu teenindanud ja vahetuse läbi viinud neljas kohtunik Maksim Ramazanov, kes lubas Muidinovi väljakule.

Premium liiga juhendi kohaselt tähendab see üheselt seda, et ehkki tahtmatult, kasutas Viljandi Tulevik ametlikus kohtumises mänguõiguseta mängijat, mille eest on karistusena ette nähtud mängu tulemuse tühistamine ning Tulevikule tehnilise kaotuse määramine. Mängu tulemuseks märgitakse turniiritabelis 0:- Pärnu Vapruse kasuks.

Ehkki Tulevik võitis kohtumise mänguliselt igati ausalt 1:0, siis kõnealuse tehnilise eksimuse tõttu Nikita Komissarovi löödud võiduvärav tühistatakse vastavalt meistrivõistluste juhendile. Turniiritabelisse Tulevikule lisatud võidupunktid lahutatakse Tuleviku punktisummast ja lisatakse Pärnu Vapruse punktisummale. Kõik mängus teenitud hoiatuskaardid jäävad kehtima.

Oleme kõik juhtunust äärmiselt löödud ning vabandame südamest nii Pärnus endast viimseni kõik andnud mängijate kui ka Tuleviku pühendunud poolehoidjate ja toetajate ees. Keegi neist ei ole klubi personali läbinisti inimliku, kuid ümberlükkamatu eksimuse tõttu tekkinud olukorra tagajärgi ära teeninud. Kinnitame, et võtame sääraste vigade kordumise vältimiseks kasutusele kõik tarvilikud meetmed."