Tuline algus ja Ramose vaieldav penalti tõid Realile esimese El Clasico võidu (0)

Hispaania kõrgliigas peetud hooaja esimese El Clasico võitis Real Madrid, kes sai Barcelonast Camp Noul 3:1 jagu.

Läbi aegade 245. El Clasico eel oldi igatepidi viigis: mõlemad meeskonnad olid kogunud 96 kohtumist. Seekordne duell algas aga eriti tuliselt, sest enne kümne minuti täitumist oli mõlemal meeskonnal juba värav kirjas.

Viiendal minutil kärises rängalt Barcelona kaitseliin, Federico Valverde pääses Netoga silmitsi ega eksinud. Ent vaid neli minutit hiljem leidis Jordi Alba vasakult äärelt madala tsenderdusega Ansu Fati, kes mõnelt meetrilt palli võrku suunas.

Mõlemapoolsete võimalustega mäng kulges teise poolaja keskpaigani. Siis sikutas Clement Lenglet Reali karistuslöögi järel karistusalas särgist Sergio Ramost, kes dramaatiliselt kukkus. Väljakukohtunik Jose Luis Munuera Montero pidas aru VAR-iga, käis ka ise ekraani juures olukorda vaatamas ja määras lõpuks penalti, mille Ramos ise kindlalt realiseeris.

Barcelona katsed viigiväravani jõuda jäid pigem hambutuks ning 90. minutil vormistas Luka Modric vasturünnaku lõpetuseks 3:1 lõppskoori. Realil on nüüd tabelis 13 punkti ja see tõstis nad ka vähemalt ajutiselt liidriks. Kolmest viimasest liigamängust vaid ühe punkti saanud Barcelona on kümnendal tabelireal.

Barcelona - Real Madrid 1:3 (1:1)