Tunamullu Lillekülas käinud austerlane võitis uue koduklubiga esimese liigamängu (0)

Adi Hütter 2019. aastal Lillekülas. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Saksamaa kõrgliiga hooaega Müncheni Bayerni vastu viigiga alustanud, aga seejärel Leverkuseni Bayerile ja Berliini Unionile alla jäänud Mönchengladbachi Borussia avas neljandas voorus võiduarve, kui kodus alistati Bielefeldi Arminia 3:1.

Mönchengladbach kaotas kahe hooaja vahel eelmise peatreeneri Dortmundi Borussiale ja uueks juhendajaks nimetati Adi Hütter, kes oli eelmised kolm hooaega Frankfurdi Eintrachtis, kellega muuhulgas käidi 2019. aasta suvel Euroopa liiga raames Lillekülas, kus alistati FC Flora.

Hütter oli eelmisel hooajal Eintrachtiga isegi Meistrite liiga kohas kinni, aga meeskond mängis selle maha ja langes viiendaks. Nüüd on 51-aastane austerlane Mönchengladbachis, aga uue hooaja algus on olnud konarlik. Esimesed võidupunktid saadi alles neljandas voorus.

Lars Stindl viis Mönchengladbachi 35. minutil Arminia vastu juhtima, kuid Masaya Okugawa lõi avapoolaja teisel üleminutil viigivärava. Stindl lisas 69. minutil oma teise ja Denis Zakaria lõi mõned minutid hiljem meeskonna kolmanda värava. Seda eduseisu maha ei mängitud.

Mönchengladbach on nelja mänguga kogunud neli punkti ja asub liigatabelis 11. kohal.

Frankfurdi Eintracht asus kodus Stuttgarti vastu 79. minutil Filip Kostici väravast juhtima, seejärel jäid külalised Waldemar Antoni eemaldamise tõttu kümnekesi, aga viigistasid sellegipoolest 88. minutil Omar Marmoushi tabamusest.

Eintracht on teinud kolm viiki ja saanud ühe kaotuse, mis tähendab, et uus peatreener Oliver Glasner pole veel võiduarvet avanud. Lisaks on meeskond langenud välja ka Saksamaa karikasarjast, kui avaringis kaotati üllatuslikult Mannheimi Waldhofile.

Hooaja esimesed kolm mängu kaotanud Berliini Hertha oli võõrsil 3:1 parem Bochumist, avades sarnaselt Mönchengladbachile uue hooaja võiduarve. Kahe tabamusega säras Suat Serdar ning ühe lisas Myziane Maolida. Bochumi auvärava lõi Simon Zoller.

Frankfurdi Eintracht - Stuttgart 1:1 (0:0)