Tund aega kümnekesi mänginud Barcelona pühkis ikkagi Celtaga põrandat (0)

Hispaania kõrgliigas näitas võimu Barcelona, kes sai võõrsil 3:0 jagu Celta de Vigost. Saavutuse teeb märkimisväärsemaks asjaolu, et juba 42. minutil saadeti varakult puhkama katalaanide keskkaitsja Clement Lenglet.

Mängitud oli kõigest kümme minutit, kui Barcelona pika söödukarusselli järel Ansu Fati kaitsjate vahelt läbi pääses ja palli posti kõrvale lükkas. Pisut enne poolajavilet jäi Barcelona aga ootamatult kümnekesi, kui Lenglet sai vastase teekonna käega blokeerimise eest teise kollase kaardi. Seejuures oli kohtunik Carlos del Cerro näidanud pisut varem otse punast kaarti teisele Barcelona keskkaitsjale Gerard Piquele, kes sikutas maha Denis Suareze. Selgus aga, et Suarez oli suluseisus, mistõttu Pique kaart tühistati.

Võinuks eeldada, et pausi järel haarab ohjad Celta Vigo, kuid läks teisiti. 54. minutil sai Lucas Olaza küll jala valgeks, ent paraku vale värava all - Lionel Messi kauni soolo järel lükkas ta tsenderdusena mõeldud söödu oma väravavahi ja posti vahelt võrku. Lõppseisu vormistas viiendal üleminutil Sergi Roberto, kes kasutas Messi järjekordse triblingu järel ära Celta karistusalas tekkinud segaduse.

Liigahooaega pisut hiljem alustanud ja alles oma teise kohtumise pidanud Barcelonal on nüüd tabelis täisedu ehk kuus punkti, ent kuna mõnel meeskonnal on mängitud juba neli mängu, annab see neil tabelis vaid viienda koha. Celta jätkab viie punktiga 11. tabelireal.

Celta de Vigo - Barcelona 0:3 (0:1)