Türgi jalgpall ehk kuidas pakasega vutti mängida (27)

Suurem osa ajast möödus küljejoone taga. Foto on udune nagu asjaosaliste mälestusedki. Foto: Maire PõderSoccernet.ee "roosade reedete" sektsioon läheb liigahooaja lähenedes taas puhkusele ning sarnaselt eelmisele aastale korraldasime ka seekord lõppakordiks ühe lõbusa eksperimendi.

Kui aasta eest valisime välja parima jalgpalliõlu, siis nüüd lisasime vürtsi veelgi juurde, korraldades ekstreemsetes oludes türgi jalgpalli matši.

Mis on türgi jalgpall? Jalgpall koos väikese napsivõtmisega, kus väike tervisepits tuleb sisse võtta nii iga kindla ajaperioodi kui ka värava järel. Kuna FIFA pole meie teada seda mängu veel oma tiiva alla võtnud ja ametlikud reeglid puuduvad, siis lepitakse täpsemad tingimused tavaliselt enne kohtumist isekeskis kokku.

Kuus kraadi külma

Täpselt nädal aega tagasi kell 20:30 õhtul kogunes väike grupp jalgpallihulle Kalevi kunstmuruväljakule eksperimendist osa saama. Rahule tuli jääda ka kümnepealise seltskonnaga, sest eikuskilt välja ilmunud kuus külmakraadi ja kõle tuul olid nii mõnegi nõrgema huvilise koju Dr. House'i vaatama jätnud. Kui esimese hooga võib jalgpall koos viinaga veidi kentsakas idee tunduda, siis sellises pakases oli see rohkem kui sobilik.

Ühe võistkonna moodustasid neljandas liigas FC Soccerneti rivistuses pallivad täkud Scooter, ek ja Evu, teisel pool seisime Soccernet.ee portaali au eest mina (mazz) ja wiiner koos appi tulnud Qwertycosega. Väravaid kaitsesid FCS-i mängijad taku* ja rparss. Platsi kõrval kaasa elanud Maire ja Diana olid hiljem abiks mälupildi kokkupanekul.

Väike tervitusnaps hinge alla ning kõik jooksid entusiastlikult väljakule. Esimese hooga sai tehtud sellised reeglid, et iga värava järel pidi lööjameeskond uue topsi tühjendama ning samuti teevad mõlemad meeskonnad ühe ringi pärast igat viit minutit.

Värav! Veel üks. Ja veel...

Soccernet paneb palli mängu... paar söötu keskväljal... wiiner lööb kaugelt peale... VÄRAV! Tagasi küljejoone taha, topsid täis ja toost: "Elagu Soccernet!" Entusiasm oli aga kiire kaduma, sest ikka ja jälle tuli pooleminutilise mängu järel paar minutit väljaku kõrval veeta. Pealegi tundusid kõik pallid ühte puuri lendavat ja nii otsustasime juba pärast teist väravat, et edaspidi joovad värava korral mõlemad meeskonnad.

Elu sellest lihtsamaks ei muutunud ning FC Soccerneti väravat kaitsnud taku* imes jätkuvalt pea iga palli sisse. Esialgse plaani kohaselt puurivahid viina võtma ei pidanud, aga ühel hetkel sai meil mõõt täis ja väravavahid pidid mõned ringid kahekesi topse tühjendama.

Meie võistkonna liikmetest ei olnud keegi ligi pool aastat palli puutunud ja ometi olime me FC Soccerneti mängijaid lausa purustamas. Ilmselt seetõttu, et väljaku kohal hõljus eelmisel aastal Meistriliigas sündinud suurüllatuse aura - Tallinna Kalev alistas mäletatavasti samal platsil FC Levadia. Või siis olime me lihtsalt vastastest vähem purjus.

Naer ja gravitatsioon

Kõige rohkem väravaid lõi wiiner, Qwertycos toetas teda paari ilusa tabamusega. Mina oskasin kõige lihtsamatelt positsioonidelt mööda lüüa, aga ausalt öeldes ei muserdanud see sugugi, sest joogiringe oli niigi natuke liiga tihti ja pakane tekitas soovi rohkem ringi joosta. "Kõiki reegleid võime muuta - meie mäng ja ise teame, mis teeme," karjus wiiner audist edasi mängides, "ainult mitte joomise reegleid."

FC Soccerneti väravate eest hoolitses enamasti Evu, samas kui kohtumise ilusaima kolli (mida ma paraku enam meenutada ei suuda) autoriks oli ek. Kõige naljakama mängija aunimetus läheb aga Scooterile, kes oli tõele au andes juba mängule saabudes omajagu konditsioonis. Iga ebaõnnestunud pealelöögi järel laskus ta oma oranžide kedridega väljakule põlvili ja naeris hüsteeriliselt.

Jalgpalli mängimisest kokkuvõttes suuremat välja ei tulnud, sest alguses lõppes pea iga rünnak värava ja joogiringiga ning lõpuks hakkas gravitatsioon juba tõsiselt mängimist segama. Iga viies jooksusamm kippus sõlme minema, aga nalja sai see-eest rohkem ja ühtäkki polnud platsil püherdades enam nii külm ka.

Viimase väravani...

Millalgi selgus, et skoori ei mäletanud enam keegi ja nii otsustasime mängida viimase kolme väravani. Jõuvahekorrad olid muutunud ja FC Soccernet osutus paremaks 3:2. Seejärel otsustasime teha veelkord kolme väravani, aga palli tabamine ei olnud enam nii lihtne kui alguses ja kui valvelaua-tädi meid ära kutsuma tuli, püsis seis endiselt 0:0.

"Järgmise väravani," hõikasime talle vastu ja jätkasime tulutult võitja selgitamist. "Viimase väravani," vastasime mitu minutit hiljem teisele kutsele. Aga väravani me ei jõudnudki ja valvelaua-tädi häälepaelte kuludes otsustasime sõbraliku viigiga leppida. Neljanda pudeli tühjendamine jätkus juba riietusruumis.

Laupäeva hommikut ei taha keegi eriti meenutada, aga positiivsed mälestused reede õhtust kaalusid selle üle. Roosad reeded ütlevad teile siinkohal nägemist ja kohtumiseni taas detsembris. Meenutuseks varasemad selle hooaja artiklid:

Kommentaarid

pahkmarg   •  
Kas soccernet on testi nii lbuks linud? Adminnid olge nd ikka mistlikud! Vi kasvab asi teil le pea?
chumbawamba   •  
pahkmarg......................lallalalllalalalalaaaa, miks ei ime munnii
saaa

pahkmarg   •  
Mina vin seda vtta nii vi naa, aga kui avalikke artikleid kirjutad, siis peaks natuke paremini piire tunnetama.
Raivo19 to pahkmarg   •  
Keegi pole ju vitnudki,et see on Soccerneti eesmrk?!Lihtsalt ks "roosa" lugu-vta seda asja niimoodi.
anonymous   •  
Te rgite siin, et alaealised loevad, halb eeskuju jne. See on muidugi kige "suuremaks" mjutajaks. Tnapeva tatid alustavad ise omal kel joomist juba 11-12 aastaselt. Mina arvan kll, et selle artikli prast ei hakka nd mingi alaealine jooma.

Muidu lbus artikkel vahelduseks(Y)

PS. Need, kes siin rgivad, et mttetu artikkel jne, siis tekib ksimus, miks Te selle lbi ldse lugesite?
manpe   •  
norm ... proovin ka jrgi :)
pahkmarg   •  
Nagu nha vib. Artikkel mjub, aga kas see peaks olema soccerneti eesmrk? (Vt. Raivo19)
Raivo19   •  
Jumala mnus ritus.Ja igati lahe,et seda veel kajastate.Omal ajal oleme analoogset suusatamisega proovinud(pudel lut ja 500m.suuska),ja nii 5 km.Kossumehed on jooksuga nii teinud ja kergejustiklased igast takistus-ja teatevistlusi.4 pdl. viina pole ka mingi hiidkogus 8 peale.Jrgmine kord viks juba suurema kambaga teha.Hdaldajad-virisejad,minge nutke patja,lbus ritus ju,ei midagi kriminaalset.Kel mistus peas ja sda ning tervis korras,vivad kll nii vaheldust luua hallile stressile.
Evu   •  
rge huiake, las ta olla. midagi uut ka igapevasesse sitta a'la "ronaltsi tulistati laserkiirega" vi "ronaldo on paks" vi ma ei tea mis iganes.
ei old jah   •  
niisama ldistan, kuigi artiklist enam vhem seda vis vlja lugeda, mingis mttes muidugi mttetu virin,samas teine temaatiline leheklg peale jalka on rpileheklg ehh.ee, ma niteks ei kujutaks ette et seal ilmuks suurelt lugu jux, tsekka ja jnx jid korteris viina ja rppisid ksteisele you,you, aga jah mis ma ikka virisen thja
Evu   •  
olid sa kohal, et vtad siin sna, et 8 jorssi tis olid?
mnjaa   •  
hestkljest jah kes ei taha see ei loe, samas et 8 lambijorssi tispeaga jalkat mngisid ei ole testi ikka mingi jutt mida teistele lugeda panna, vta vi jta!
pahkmarg   •  
Tegelikult oleks nd kige igem see artikkel siit ra koristada. Soccernet pole enam ammu lihtsalt niisama vikese seltskonna foorum, kus vib kike kirjutada. Pealegi loeb siinseid artikleid vga palju alaealiseid. See kas sina mazz pead alkoholi teemat tabuks vi mitte, ei puutu asjasse. Olge ikka mistlikud! Tunnistage viga ja parandage see.
minaise   •  
kus on alles (vlts)moraalijngreid vlja karanud.
tav7   •  
testi "kvad" mehed olete............ Noortele pris hea eeskuju!!!!? Tee, mis tahad aga ra kirjuta sellest sellises kohas. Teie kohta on aint kaks sna: MTTETUD MEHED .
mazz   •  
Tnan, olen meelitatud. Kus mnel inimesel on ikka mlu, et kik vhegi alkoholiga seotud artiklid letile laduda ja rkida, kuidas me kogu aeg joomist propageerime. Olgugi et tegelikult on selliseid artikleid ilmunud liharva ja mitte kunagi ei ole joomine esimesel kohal.

Meelelahutuslikel ritustel on alkohol teinekord lahutamatuks osaks ning ma ei ne phjust, miks peaks nende kajastamisel osa vlja likama. Me ei ole kuskil alkoholi propageerinud, aga samamoodi ei ole me seda tabuteemaks pidanud. Ega pea ka edaspidi.
Ramses Kolmas   •  
tubli poiss, mazz, peaaegu sama hea jutt, kui te soomes kisite ja jite ja kusesite kuskile autode peale! 5+
Kasper   •  
Ah rahuege maha! Kui teile ei meeldi, et Soccernetis kohati sellised artiklid ilmuvad, siis rge lugege neid! Keegi ju ei ksi teil kia Soccernetis. Ja alkoholi ju ei ole promotud. Vtke natukene rahulikumalt. Esikohal on siiski jalgpall!
Arvo U.   •  
elx   •  
-Antz- antud artikkel on juba eelmisest aastast olemas - loe parima jalgpallille valimsiest;)
pahkmarg   •  
Ma ei saa ka aru, miks sellist artiklit vaja oli. Jalgpallifnnidel on nagunii tnu "Jalgpallihaiglale" parmottide kuulsus.
-Antz-   •  
Teliselt hea reklaam ja eeskuju noortele!
Jrgmised kirjatkid viks pajatada ndalavahetusel sbra juures (vanemad on ju maal vi Zansibaril) jalgpalli vaadates mllu tmbamisest!
Sport ja alkohol kivad igal juhul ksikes!!
Evu   •  
That's the shit, loomulikult hoolitsesin mina vravate eest!
er1k   •  
Maailma parim jalgpalliportaal!
Francesco   •  
This could not posbisly have been more helpful!
Nicoly   •  
Finding this post has aneserwd my prayers
Tats   •  
Glad I've finally found sonithemg I agree with!

Sisene
MM-I KÜMNES PÄEV
Memo staadionilt | Pulisic ohverdas kroonjuveelid, vaigistas Iraani fänniarmee ja viis USA 16 sekka
JOON ALLA
Fännide lemmik 2022 – Robi Saarma  (milline sai sümboolne koosseis?)
MM-PÄEVIK
KODUST
MM TÄIES HOOS
Pikk ette (ja MM-ile) | Eesti tippvilemees Tohver: etteastet mõjutab see, kui kardad teha otsuseid. Kohtunikud on oma otsuste orjad
MM TÄIES HOOS
PÕNEVAT LUGEMIST
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11