Türklastele tuttav viiking nullis Kahveci vasaku jala ähvarduse, Krasnodar lõpetas venelaste koleda seeria (0)

Türklastele tuttav Alexander Sörloth tõusis Leipzigi kangelaseks. Foto: Scanpix / Ozan Kose / AFP

Meistrite liiga kolmapäevastest varajastest mängudest üks tõi väravasaju, teine pani aga ainsa tabamusega punkti Venemaa klubide kohutavale euroseeriale.

RB Leipzig sõitis Türki teadmisega, et Basaksehiri tuleb kindlasti võita, sel juhul ollakse enne viimast vooru edasipääsu osas heas lootustandvas seisus. Kui 45 minutit oli täis tiksunud, oldigi 2:0 ees, ent veel enne vilet astus lavale Irfan Kahveci. Basaksehir mängis nurgalöögi lahti ja karistusala tagant vasaku jalaga teele saadetud löök maandus Leipzigi võrgus.

Dani Olmo viis küll teise poolaja keskel külalised uuesti kahe väravaga ette, kuid siis saabus jälle Kahveci tähetund. 72. minutil põrutas ta vasaku jalaga sisse veel ühe kauglöögi ja lisas 85. minutil latipõrkest kolmandagi, vormistades kübaratriki.

Punkti Basaksehir siiski tabelisse ei saanud - tiksus teine üleminut, kui eelmisel hooajal Türgi kõrgliigas Trabzonspori ridades 24 liigaväravat kõmmutanud Alexander Sörloth oma nime uuesti türklastele meelde tuletas. Norralase kauglöök lendas Leipzigi 4:3 võitu märkides väravasse ja tõi sakslastele ülihinnalised kolm punkti.

Krasnodar sai kodus tänu rootslase Marcus Bergi väravale 1:0 jagu jagu Rennes'ist ning tõmbas joone alla Venemaa klubidele 17 mängu kestnud seeriale, mille jooksul oldi Meistrite liiga põhiturniiril võiduta. Ühtlasi tagas võit venelastele alagrupi kolmanda koha ehk viis nad Euroopa liiga kohamängudele.