U-19 EM 2012: Kus on nad nüüd? (19)

Paul Pogba väärtust mõõdetakse täna kaheksakohalise arvuga, 2012. aastal käis ta Rakveres ja Haapsalus. Foto: Imre Pühvel2012. aastal esindas Eestit kodustel Euroopa meistrivõistlustel 18 noormeest, kellest pidi saama Eesti jalgpalli tulevik. Kus on nad nüüd?

Juuli alguses Tallinnas, Haapsalus ja Rakveres peetud EM-ile kogunes maailma tulevaste jalgpallitähtede koorekiht. Harry Kane, Paul Pogba, Jese Rodriguez, Ross Barkley, Geoffrey Kondogbia, Suso, Lucas Digne on nimed, mis ilmselt täna enam tutvustamist ei vaja.

Kaheksa finalisti hulka kuulus võõrustajana ka Eesti, kes sai välja panna talendika põlvkonna - põlvkonna, kellelt oodati jõulist läbimurret meeste tasemele. 

"1993. aasta vanuses on meil umbes 30 mängijat, kelle seast valida ja ilma taseme languseta vahetusi teha," kiitis pikka aega Eesti jalgpalli noortetööd juhtinud Frank Bernhardt toonast koondist ja unistas MM-ile pääsust.

EM-i kevadel võttis koondise ohjad hollandlane Arno Pijpers, kelle koosseisu kuulus suurturniiriks 18 meest. Kolm ja pool aastat hiljem on meeste saatused lahknenud.

Soccernet.ee võtab vaatluse alla 18 U-19 koondise lõplikku koosseisu kuulunud mängijat. Tähestikulisse järjekorda seatud mängijate nime taga on sünniaeg, koduklubi EM-i ajal ja positsioon.

Hannes Anier (16.01.1993) - Odense Boldklub (Taani) - ründaja

2011. aastal Eesti meistriliigas hea hooaja teinud ja Taani kõrgliigasse lepingu teeninud Anier oli koondisest ainus, kes kuulus välisklubi hingekirja. Paraku see suuresti vaid kuulumiseks jäigi, sest Taani kõrgliigas sai Hannes kahe hooajaga kirja 71 minutit.

Järgnesid testimised mitmel pool, kuniks mõlema venna Anieriga otsustas lepingu sõlmida 2. Bundesliga klubi Aue Erzgebirge. Pooleaastane periood Saksamaal läks aga täielikult aia taha ja pärast poolt aastat vabaagendina naasis Hannes Florasse, kust neli aastat tagasi laia maailma lahkus.

Klubi: Tallinna FC Flora
Rahvuskoondises: 4/1 (mängud/väravad)Üleval vasakult Mets, Martõnov, Anier, Kukebal, Luigend, Gurnik; all vasakult Raudsepp, Klemmer, Rättel, Ingermann, Pikk. Enne esimest mängu Portugaliga. Foto: Gertrud Alatare

Juri Gavrilov (11.05.1993) - Tallinna FC Flora - ründaja

Kuigi Gavrilovi klubiks märgiti ankeedil Flora, siis reaalsuses ta esindusmeeskonda välja ei jõudnudki, EM-i aasta möödus Gavrilovil duubelmeeskonnas. Premium liigasse ta jõudis, seda küll mitte liiga edukalt: nii FC Kuressaare (2013) kui Tallinna Kaleviga (2014) jäädi liigas kindlalt viimaseks ja langeti välja.

Mullu jõudis ta Kalevit Esiliigas esindada seitsmes mängus, kuni sai aprillis nii tõsiselt vigastada, et ei ole mänguvalmis ka uue hooaja alguseks. Kalev suurepärase füüsisega mängijaga siiski veel arvestab.

Klubi: JK Tallinna Kalev
Rahvuskoondises: 0/0

Vadim Gurnik (25.04.1993) - Tallinna FC Flora - väravavaht 

Nagu Gavrilov, ei suutnud ka puurilukk Gurnik ennast Flora esindusmeeskonda murda ja kuulus 2013. aasta sügisel kõrgliigast pudenenud FC Kuressaare ridadesse. Kõigis kolmes mängus noortekoondise põhikinnas olnud ja võrgust üheksa palli välja noppinud Gurnik loobus pärast saarlastega kõrgliigast langemist ka liigajalgpallist.

Klubi: -
Rahvuskoondises: 0/0

Kevin Ingermann (06.07.1993) - Tallinna FC Levadia - kaitsja

Tartust pärit, kuid 2009. aastal Tallinna Levadiaga liitunud Ingermann sai EM-i aastal Levadia esindusmeeskonnas ka kõrgliiga tuleristsed, kuid ei suutnud läbilööki teha ja laenati aasta hiljem suvel Tallinna Kalevile. 2014. aasta veetis kaitsja sootuks Austraalias.

Eestisse naastes oli Ingermann valmis jalgpalliga jätkama ja tegi trenni Tartu Tammekaga, kuid lõpuks jõudis ta hoopis vastuolulise Tallinn C.F.-i ridadesse, kus talle ka kaptenipael usaldati. Alles mõni kuu tagasi tabas klubi dopinguskandaal - testis põrus kanepiga ka Ingermann, kellele määrati jalgpallis tegutsemise keeld 2017. aasta 15. detsembrini. Hiljem on mees uudiskünnise ületanud korvpallimängu ajal väljakule jooksmisega.

Klubi: -
Rahvuskoondises: 0/0Artur Pikk (5) lõi Vadim Gurniku ehk Eesti väravavõrku esimese palli. Portugal lisas hiljem veel kaks, tulemuseks 0:3. Foto: Gertrud Alatare

Martin Kase (02.09.1993) - JK Tallinna Kalev - kaitsja

U-19 koondise nimekirja kaitsjana üles antud Kase liitus pärast EM-i Floraga ja pendeldas esinduse ja duubli vahet, kuni ta talent 2014. aastal duublis särama lõi - Flora duubel võitis liiga ja Kase saldosse kogunes koguni 24 väravat.

2015. aastal alguses võeti Kase aga koos EM-i koondisekaaslaste Brent Lepistu ja Johannes Kukebaliga kaitseväkke, kuid erinevalt kahest ülejäänud mehest vabanes ta suve hakul ja veetis hooaja teise poole laenul Viljandi Tulevikus. Uueks hooajaks ostis Paide Linnameeskond Kase mängijaõigused Floralt, hooajaeelsetes kontrollmängudes on mees ka head minekut näidanud.

Klubi: Paide Linnameeskond
Rahvuskoondises: 0/0

Bert Klemmer (15.10.1993) - FC Viljandi - poolkaitsja

Juba 2011. aastal Viljandi eest kõrgliigas 15 mängu pidanud Klemmeri tõi Pijpers turniiri järel eraldi välja. "Kaks üllatust olid minu jaoks sellel turniiril Klemmer ja (Andreas - I.L.) Raudsepp. Nad on veel noored ning mängisid väga heal tasemel," kiitis hollandlane mehi.

Klemmer jätkas kõrgliigas ka 2012. (Viljandi) ja 2013. (Kuressaare) aastal, kuid otsustas seejärel Inglismaale Bedfordshire'i ülikooli spordijuhtimist õppima asuda. 2014. aasta suvel esindas ta mõnes mängus Viimsi MRJK-d, aga püsivalt on Klemmer siiani Inglismaal, kus ennast harrastajana vormis hoiab.

Klubi: -
Rahvuskoondises: 0/0

Johannes Kukebal (19.07.1993) - JK Tallinna Kalev - kaitsja

Kalevi noortesüsteemist läbi tulnud Kukebal tegi kõrgliigadebüüdi juba 2009. aastal ning liitus kaks aastat hiljem Floraga, kelle eest samuti esindusmeeskonnas üksikud mängud teha sai, kuid läbimurret teha ei suutnud. Hiljem saadeti Kukebal korduvalt Kalevisse laenule, aastatel 2012-2014 esindas ta Kalevit regulaarselt, kuni Kalev Esiliigasse langes ja Kukebal sõjaväkke kutsuti.

Nüüd on kaitsja oma kohustused riigi ees täitnud ja müüdi koos Kase ning Karl Ivar Maariga Paide Linnameeskonnale, kelle särgi ta eesootaval hooajal selga peaks tõmbama.

Klubi: Paide Linnameeskond
Rahvuskoondises: 0/0

Karl-Eerik Luigend (kaptenipaelaga) üritab nurgalöögi ajal kreeklast markeerida, taamal jälgib asjade käiku Martin Kase (14). Foto: Gertrud Alatare

Brent Lepistu (26.03.1993) - Tallinna FC Flora - poolkaitsja

EM-i ajal veel duublis mänginud Lepistu tegi oma läbimurde vaikselt 2013. ja 2014. hooajal, kerkides Floras kandvasse rolli ja teenides jõuludeks ka kutse Katari, kus tegi debüüdi rahvuskoondises. 

Florale meistritiitli toonud hooaega oli Lepistu siiski sunnitud suuresti laigulises vormis vaatama, kuid hooaja lõpus pääses ta rohevalgetele paaril korral ka appi ja uuel hooajal kuulub kindlasti põhitegijate hulka.

Klubi: Tallinna FC Flora
Rahvuskoondises: 1/0

Karl-Eerik Luigend (15.01.1993) - Tallinna FC Flora - poolkaitsja

Kapten, ainsa värava autor ja UEFA kümne talendi hulka valitud Luigend oli 2012. aastal tähtis lüli ka Flora jaoks ja sai veelgi suurema rolli Norbert Hurda peatreeneriks asumisega, kes nägi just Luigendil keskset rolli. Veel 2014. aasta oligi talle küllaltki edukas.

2014. aasta Soccernet.ee parimate poolkaitsjate nimekiri osutus aga prohvetlikuks - "Kahtlemata üks suuremaid tulevikulootusi, kelle karjäär on konkreetselt iseenda kätes." 2015. aasta esimesel poolel kaotas Luigend mängulusti, sügiseks laenati ta Paidesse ja jõuludeks oli mees karjääri lõpetanud. "Kolm aastat tagasi hakkasin mõistma, et see [jalgpallikarjäär] mul väga kaua ei kesta. Kütus hakkas juba siis vaikselt otsa saama," avaldas Luigend.

Klubi: -
Rahvuskoondises: 0/0

Nikita Martõnov (04.09.1993) - Tallinna FC Levadia - poolkaitsja

Levadia süsteemist läbi tulnuna ei suutnud ta kasvatajaklubis kunagi läbimurret teha, kuid kerkis Premium liiga tasemel tegijaks FC Infonetis 2013. aastal. Üha kasvavate ambitsioonidega Infonetis jäi ta roll aga üha väiksemaks ning 2015. aastal anti Martõnov üles Paide Linnameeskonna ridades, keda ta liigamängudes kordagi ei esidanud.

Meest ei nähtud halliturniiril ka tänavuse hooaja eel, kuid Paide arvestab vigastuse all kannatava mehega endiselt.

Klubi: Paide Linnameeskond 
Rahvuskoondises: 0/0Kevin Ingermann (3) ja Johannes Kukebal (2) on norus: Kreeka võidab 4:1. Foto: Gertrud Alatare

Karol Mets (16.05.1993) - Tallinna FC Flora - kaitsja

U-19 koondisest on täna ilmselt kõige kaugemale jõudnud Karol Mets, kes oli Flora põhitegija juba 2012. aasta suvel. Loogilise sammuna järgnes 2013. aastal Tarmo Rüütli käe all ka koondisedebüüt ja Rüütli ametijärglane Magnus Pehrsson on Metsast teinud ühe oma koondise näo.

Koondisemuster on üle kandunud ka Metsa klubikarjäärile: mullu talvel ostis Norra klubi Stavangeri Viking eestlase Floralt ära ja debüüthooaeg Norras päädis kõrge viienda kohaga, Mets täitis vajadusel nii keskkaitsja kui poolkaitsja rolli.

Klubi: Stavangeri Viking (Norra)
Rahvuskoondises: 24/0

Mikk Metsa (19.03.1993) - FC Viljandi - kaitsja

Viljandis noorteklassides moodustunud "Mets ja Metsa" paari teise poole karjäär nii lennukas ei olnud - 2012. aastal esindas ta kõrgliigas nii Viljandit kui Kuressaaret, hooajad 2013-2014 tõid aga Viljandi Tulevikus vaid üksikud mängud ja 2015. aastal Premium liigasse kerkinud Tuleviku eest mees enam väljakule ei jooksnud.

Klubi: -
Rahvuskoondises: 0/0

Märten Pajunurm (29.04.1993) - FC Kuressaare - kaitsja

Pajunurm tegi Kuressaare eest kõrgliigadebüüdi juba 2011. aastal ja jõudis mõni aasta hiljem Flora esindusmeeskonna uksele, aga mitte väljakule ja läks 2014. aasta suvel teisele poole suurt lompi, kus asus jalgpallistipendiumiga õppima Longwoodi ülikooli.

USA kõrgeimas üliõpilasliigas MLS-i skautide silme all mängib Pajunurm siiani, 2015. aasta suvel esindas ta Eestis olles seitsmes mängus ka Paide Linnameeskonda. 

Klubi: Longwood Lancers (USA) 
Rahvuskoondises: 0/0

Artur Pikk (05.03.1993) - Tartu JK Tammeka - kaitsja

Legend räägib, et 2011. aastal Tammekas pildile tõusnud Pikk oli mingil hetkel valmis juba karjääri lõpetama, kuid Levadia veenis ta ümber ja edasine on ajalugu: Tartu poiss kerkis Levadias aastatega asendamatuks meheks ja võttis Ken Kallastelt koha koondise vasakkaitses.

Sel nädalal tegi Pikk järgmise sammu, kui sõlmis lepingu Valgevene hiiu, Meistrite liigast tuttava Barõssavi BATE-ga. 

Klubi: Barõssavi BATE (Valgevene)
Rahvuskoondises: 11/1Artur Rättel (9), Brent Lepistu (10) ja Bert Klemmer (6) pidurdasid hispaanlasi. Vastu tuli võtta 0:2 kaotus. Foto: Hanna Odras

Andreas Raudsepp (13.12.1993) - Tallinna FC Levadia - poolkaitsja

2010. aastal Viljandi Tulevikus kõrgliigadebüüdi teinud Raudsepp sai Levadias vaikselt, aga kindlalt põhitegijaks ja jõudis välja ka rahvuskoondisesse, kuid korjas 2015. aasta alguses üles tõsise vigastuse ja veetis sügise kaitseväes.

Algaval hooajal kannab poolkaitsja jätkuvalt Tallinna Levadia särki, lootes taas ennast kindlaks põhimeheks mängida. 

Klubi: Tallinna FC Levadia
Rahvuskoondises: 3/0

Riido Reiman (19.02.1994) - Sörve JK - väravavaht

Kuigi nimekirja kanti Reiman II liigas pallinud Sörve mängijana, tegi ta 2011. aastal Kuressaare eest kõrgliigadebüüdi ja esindas klubi ka järgneval kolmel hooajal. 2015. aastaks naasis Reiman aga Esiliiga B-s mängivasse Raasiku Jokerisse, kelle kasvandik ta on.

Raasiku nimekirjas on koondise pesamuna üles antud ka uueks hooajaks.

Klubi: Raasiku FC Joker
Rahvuskoondises: 0/0

Artur Rättel (08.02.1993) - Tallinna FC Levadia - ründaja

Kuum nimi oli Rättel juba 2012. aastal, kuid paraku on see ka siiani statistiliselt ta parimaks hooajaks jäänud. Seni tõusude ja mõõnadega kulgenud karjääri jooksul jõudis Rättel käia mitmetel välistestimistel ja teenida koondisekutse, kuid kutsest kuulis pärnakas alles pärast põlvesidemete esmakordset vigastamist, mis ta viieks kuuks platsilt eemale jättis.

Päris sellele tasemele Rättel hiljem ilmselt jõudnud ei olegi. Levadia saatis ta 2015. aasta sügisel Paidesse laenule ja talvel alustas ta ettevalmistust taas Levadiaga, kuid jaanuari keskel läksid teed lahku. Rättel kaalus pooleks aastaks Gibraltarile minemist ja aja maha võtmist, kuid FC Infoneti peatreener Aleksandr Puštov veenis ta ümber ja algaval hooajal saab mehe uut tulekut kaeda uues klubis.

Klubi: FC Infonet 
Rahvuskoondises: 0/0

Martin Ustaal (06.02.1993) - Tallinna FC Levadia - poolkaitsja

Levadia süsteemi kasvandik Ustaal laenati esimest korda Paidele juba 2011. aastal, kuid aasta hiljem üritas ta läbimurret ka kasvatajaklubis. Kõrgliigas mänguaega ei leidunud ja pärast EM-i laenati Ustaal taas Paidesse, seekord juba otsustavalt: Ustaal esindab Kesk-Eesti klubi siiani, kuigi on hiljem flirtinud ka Nõmme Kaljuga.

Klubi: Paide Linnameeskond
Rahvuskoondises: 0/0Lilleküla murul triumfeerisid hispaanlased. Foto: Gertrud Alatare

Kommentaarid

timo   •  
Ehk siis vastuseks pealkirjas esitatud küsimusele - Nad on Paides
Sillamäe   •  
Väga hea ülevaade. Kui igast aastakäigust kasvab 2 (Mets, Pikk) A koondise põhitegijat, siis see ongi Eesti jalgpalli karm reaalsus.
Ingermann   •  
On sitaks norm vend ja seda venda austan sitaks!!
To Sillamäe   •  
Kui igast aastakäigust kasvab 2 sellist meest nagu Pikk ja Mets siis oleks suurepärane - see tähendaks 5 aasta peale 10 tippmängijat, mis tõstaks oluliselt koondise taset.
hehe   •  
Loo moraal: Florast jõuad ikka kõige kaugemale :D Korjame kõik mehed sinna alla kokku, eelisame neid mehi koondises ja aastate pärast tagasi vaadates tõdeme, et tegijad on ikka pärit muudest klubidest ning põhiraskust veavad kutid, kes ennast mujal tõestanud.
hipper   •  
Ivarilt lahe lugu. 1) Nõustun "to Sillamäega", et kui iga aastakäigu (või kasvõi kahe) kohta saaks Pika ja Metsa ning lisaks veel Raudsepa, Anieri Rätteli ja Klemmeri tasemega mehed puhvriks....siis oleks ju elu koondise seisukohast suht roosamanna...2) ma arvan, et Ivar saab nüüd isegi aru, et ta peab nüüd kõik U-19 koondised sama rehaga läbi käima ning samasuguse kokkuvõtte tegema, et mis neist sai
Kevini sõber   •  
Ingermanni ei tasu maha kanda, poiss on tahtmist ja talenti täis. Seda.nägime juba möödunud hooajal. Varsti koidab apoel ja vigastuste vaba karjäär
kurb   •  
Karm reaalsus on see, et kui palka ei maksta, välismaale ei pääse(sitad agendid) Siis tulebki tööle minna ja hobikorras vutti mängida. Üldjuhul vaesemad talendikad pojad, lähevad kooli ja tööle.
Parõõga   •  
MINGE MUNN, ingermann LEGEND! kaifutab rovedalt praegu, kui teised rotid siin higistavad
Heix   •  
Sül vöib olla maailma parim agent aga kui ikka ise ei ole mees,siis ei saa aidata ka agent.......kus need nii öelda tippmängijad siis on.Kas ikka teate poisid mida tähendab söna tipp tasemel mängija.Eesti ehk ja aga maailma tippu pole veel keegi jöudnud.Ei ole seda ka Klavan
aga   •  
kus on need kõik kuldsed hispaanlased?
vean kihla et 50% enam jalkat ei mängi

karol, artur on tõesti teinud suurepärase sammu
esp   •  
Deflou lammutab Evertonis juba aastaid ja oli ka eelmine sügis U21 siin peetud mängus kõige aktiivsem , lõi vist pendla ka sisse
kuldsed hispaanlased   •  
Deulofeu (EM parim mängija)- Everton, koondise eest 1 mäng kirjas.
Jese (EM suurim väravakütt)- Real Madrid, lõi ka äsja Romale CLis värava.
Paco Alcacer- Valencia, koondise eest 11 mängu ja 6 väravat
Juanmi (oli Hispaania kapten)- Southampton, 1 mäng koondise eest
Alex Grimaldo- Benfica
Javier Manquillo- hetkel Marseilles (Atleticost laenul)
Jonny- Celta Vigo
Denis Suarez- Villareal
Saúl Ñíguez- Atletico Madrid

Võite täiendada ja lisada juurde mängijaid, kui arvate, et oleks vaja mainida kedagi veel. Aga need mehed oli siis põhitegijad ja hetkel ka kõige kaugemale karjääris jõudnud.
hispad   •  
ilmselt kõik on ikka jalgpallurid, vb mitte tippmängijad, aga palgalised ikka. vigastused ainuke küsimus
Hdhe   •  
Inglise noortekoondislaste kohta olen samalaadseid uurimusi näinud. Paljudest saavad madalamate liigade mängijad. See et iga kahe aasta tagant vahetatavast u19st tuleb kolm neli edaspidi koondises figureerivat tüüpi on ju normaalne. Rohkem ei mahuks A koondisesse ära
asooo   •  
hispaaniast oliver torres ka üsna edukas
talent   •  
Tegelikult arengut ihkavate riikide ja klubide jalkajuhid pööravad selle vanusegrupi mängijatele kindlasti maksimaalselt tähelepanu, et suuremjagu neist mängiks tippklubides, võimalusel koondises ka edaspidi kandvat rolli, sest nad on igaljuhul talendid, kes aitavad taset tõsta... Siinkohal viskaks ikkagi kivi alajuhtide, treenerite kapsaaeda, et meie väikese kandepinna juures ei ole seda tehtud, ilmselgelt on need mängijad ka täna talendikad, kes veel mingitel põhjustel otsivad oma kohta ja avanemist.. ning nad vajaksidki rohkem tähelepanu, abi, toetust, ka mänguaega klubide poolt, et tõusta kandvateks jõududeks... Tunne on aga selline, et täna on klubidel kahjuks enamusest suht pohh... Kahju, kui oma talentidesse nõnda suhtume
esp   •  
Paar aastat tagasi Ojamaa rääkis ju , temaga koos Derby county akadeemias olnutest ei mängu mitte keegi enam. Üsna üllatav , samas loomulik kadu vist
Talent2   •  
Seda nimekirja vaadates ootasin kunagi teguseid Luigendilt, Rättelilt ja Anierilt. Aga kus on Elhi?

Tundus kunagi hea ja lootustandev sats, aga keegi peale Metsa ega Pika kuhugi edenenud pole. Imelik.

Sisene
MM TÄIES HOOS
Memo | Kes muu kui Lionel Messi. Üks sähvatus kaugelt, meeletu pingelangus ja Argentina olukord muutus hoobilt palju ilusamaks
Kristjan Jaak Kangur | Agulipoisile särab karikas teisiti ehk Kuidas mõõta jalgpalluri pärandit?
PÕNEVAT
MM-i taktikanurk | Jaapan ja saudid nõelasid soosikuid julgusega, Brasiilia kaitse väärib kõrgemat kiitust
EESTI JALGPALL
MM KATARIS
Šveitsi avalöök Häberli seltsis: kes on Mbappe  light , kuidas Embolo Toni Kroosi koolitas ja miks Klopp õigust rääkis?
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11