U17 Eliitliiga finaalist sai koondislaste siseasi, triumf Nõmme Unitedile (0)

Karl Gustav Kokka. Foto: Brit Maria Tael

Täna tõmmati joon alla U17 Eliitliiga hooajale. Liiga võitis FC Nõmme United, kes alistas neljapäeval otsustavas kohtumises kindlalt Tallinna JK Legioni 5:0, teatas Eesti Jalgpalli Liidu koduleht.

Nõmme United ja Legion läksid viimasele kohtumisele vastu võrdselt teenitud 43 punktiga, kui lisaks 14-le võidule olid meeskonnad tänavu viigistanud ja kaotanud vaid ühe kohtumise.

Martin Klaseni juhendatav Nõmme Unitedi meeskond läks kohtumist juhtima 26. minutil, mil täpne oli Eesti U17 koondise võtmemängija Karl Gustav Kokka. United suurendas oma eduseisu 35. ja 39. minutil, kui kahel korral oli täpne Henri Leoke, mis tähendas, et poolajavileks oli kodumeeskond haaranud juba kolmeväravalise eduseisu.

Nõmme meeskond lõi Männikul toimunud kohtumise neljanda tabamuse 54. minutil, mil taas oli täpne Kokka. Viis minutit hiljem vormistas lõppskoori U16 koondislane Andreas Vaher.

Kolmanda koha saavutas tänavu JK Tallinna Kalev, kes alistas täna keskpäeval alanud kohtumises 4:0 hooaja neljanda kohaga lõpetanud JK Tabasalu.

U17 Eliitliiga Esiliiga tabeli teise poole moodustasid Maardu (19 punkti), Ida-Virumaa (16), Tallinna FC Levadia (12) ja Harju JK (8).

Liiga parim väravakütt oli Legioni mängija Daniil Tarassenkov, kes lõi 29 väravat. Henri Leoke (Nõmme) sai kirja 20 väravat ning kolmanda koha saavutas 18 väravaga Oliver Jürgens, kes jõudis enne suvist üleminekut Itaaliasse Hellas Verona ridadesse tänavu Eliitliigas kaasa teha vaid viies kohtumises.

Eliitliigat mängiti tänavu kolmel tasandil. Tugevuselt teises liigas oli parim Tartu JK Tammeka, kes võitis 22-st mängust 17 ja kogus lõpuks parimana 52 punkti. Viis punkti jäi esikohast lahutama Viljandi JK Tuleviku meeskonda, kes edestas omakorda kahe punktiga Keila JK-d (45). 12 meeskonnaga liiga esikuuikusse mahtusid veel Läänemaa/Hiiumaa (39), Tallinna FC Flora (38) ja Nõmme Kalju FC. Suurim väravakütt oli Marten Henrik Kelement (Keila), kes kostitas vastaseid lausa 30 tabamusega.

U17 Eliitliiga III liigas võitlesid esikoha nimel Pärnu JK Vaprus ja FA Tartu Kalev. Vaprus kogus lõpuks parimana 53 punkti ja edestas Kalevit ühe punktiga. Tabeli kolmas meeskond, FC Sillamäe Kalev, jäi Kalevist maha 18 punktiga. FC Kuressaaret läi Sillamäest lahutama vaid üks punkt, kuid sama suur oli saarlaste edu viienda koha saavutanud JK Tallinna Kalev II ees. FA Tartu Kalevi mängija Mauris Villems lõi hooaja vältel 48 väravat, Pärnu JK Vapruse hingekirja kuuluv Andri Arula sai kirja enda nimele 45 väravat.