U19 koondis lagunes Rootsi vastu viie saatusliku minutiga (0)

Eesti U19 koondise algkoosseis mänguks Rootsiga. Foto: jalgpall.ee

Eesti U19 koondis sai Rootsis peetaval EM-valikturniiril teist mängu järjest 0:4 kaotuse, jäädes selle skooriga alla võõrustajatele.

Rootsi avas skoori pooletunnise mängu järel, kolm viimast väravat löödi teise poolaja keskel viie minuti sees. Kolmapäeval oli Eesti jäänud sama tulemusega alla Ukrainale, teisipäeval minnakse vastamisi Sloveeniaga.

Rootlastel oli avapoolajal mitmeid võimalusi, kuid 32. minutil löödud värava puhul kaotas Eesti oma karistusala lähedal palli, kodumeeskond pääses paremalt äärelt trahvikasti ja lõi peale. Kuigi esimese löögi suutis Karl Jakob Hein tõrjuda, lendas pall värava ette ning esimesena reageeris Benjamin Nygren, kes toimetas mänguvahendi väravasse.

Nii avapoolaja lõpus kui ka teise poolaja alguses oli rootslastel võimalus oma eduseisu suurendada, kuid meie õnneks läksid Nygreni ning Jack Lahne löögid väravaraamist mööda. Seejärel oli Rootsil veel mitmeid võimalusi, kuid väravavaht Hein oli ülesannete kõrgusel. 62. minutil tegi Hein suurepärase tõrje, kui ta sai jala ette puurilukuga silmitsi pääsenud Lahne lähilöögile.

Rootsi kahekordistas oma eduseisu 67. minutil, mil Nygren lõi kauni värava otse karistuslöögist. Kaks minutit hiljem oli seis 3:0, kui karistusalasse tulnud tsenderdusele sai õnnetult jala vahele kaptenipaela kandnud Ralf-Sander Suvinõmm, kelle puutest lendas pall väravasse. Omakorda kaks minutit hiljem pääses trahvikastis löögile Rami Hajal ja kuigi Hein sai käe vahele, lendas pall siiski väravavõrku.

Ka UEFA kodulehe statistika põhjal oli Eesti seekord korraliku turmtule all, sest rootslased tegid mängu jooksul 18 pealelööki, millest raamide vahele suudeti suunata 11. Eesti kolmest löögist ei jõudnud väravaraamistikku ükski. Ka nurgalöökide arvestuses jäi Rootsi 9:2 peale. Võrreldes avamänguga Ukraina vastu tegi peatreener Indrek Koser tänases algkoosseisus viis vahetust.