U19 noormehed kaotasid Eliitringi avamängus Kreeka eakaaslastele, lootus finaalturniirist muutus utoopilisemaks (0)

U19 noormeeste koondis mullu novembris enne maavõistlust Slovakkiaga. Foto: Katariina Peetson

Eesti U19 noormehed alistusid otsustava Eliitringi avamängus 0:3 Kreeka eakaaslastele, mistõttu lootus finaalturniirist kahanes.

Kreeka oli kogu kohtumise vältel dominantsem pool, aga ka eestlastel oli oma võimalusi. Parim šanss avanes 11. minutil, mil Ramol Sillamaa pääses vasakult äärelt terava nurga alt löögile, ent veeretas mänguvahendi napilt mööda.

Kreeklased haarasid juhtohjad 21. minutil. Briljantse seinasöödu järel pääses Stefanos Tzimas väravavaht Ott Nõmmega silmitsi ning realiseeris kindlalt. Seitse minutit hiljem eksis Kristofer Käit karistusala määruste vastu - penalti Kreekale. 11 meetri trahvilöögi lõi võrku Tzimas - 2:0. Sama seis oli ka vaheaja saabudes.

Teisel poolajal näitasid Eesti noormehed paremat mängu, kuid väravani nad ei jõudnud. Kohtumise lisaminutitel võttis Kreeka kaitsja legaalse spaagega maha Egert Õunapuu, eestlane sai vigastada.

Halb olukord muutus veel viletsamaks, sest kreeklased lõid vigastusest tingitud mänguseisaku järel, 90+5. minutil oma kolmanda. Kaitsja Robin Kane kaotas sinisärkide trahvikasti lähedal palli, mõni sööt hiljem virutas osava triblingu järel Evangelos Nikolaou selle väravasse. Lõppseis 3:0.

Eesti noormeeste U19 koondis kuulub samasse alagruppi veel Iirimaa ja Slovakkiaga. 25. märtsil kell 15.30 mängivad kodumaa noormehed iirlastega ning viimases kohtumises 28. märtsil kell 19.30 slovakkidega. Juulikuus Maltal toimuvale finaalturniirile pääsevad lisaks võõrustajale seitsme alagrupi võitjad. Alagrupi teises mängus alistas Slovakkia 2:1 Iirimaa.