Udinese alustas Roma tükkideks lammutamist varakult ja tegi Mourinhole midagi enneolematut (0)

Udinese võit tuli ootamatult kindlalt. Foto: Scanpix / LaPresse via AP / Andrea Bressanutti

Itaalia kõrgliigas sai hooaja esimese kaotuse Roma, lastes sellega käest võimaluse tabeliliidriks tõusta. Udinese nuhtles Jose Mourinho hoolealuseid koduväljakul koguni 4:0.

Seejuures võinuks Roma juba avaminutil skoori avada, kui Paulo Dybala löök postist napilt mööda vihises. Otsa tegi siiski viiendal minutil lahti hoopis Destiny Udogie, lõigates vahelt ja lükates võrku Rick Karsdorpi ebaõnnestunud tagasisöödu väravavahile. Dybala proovis seejärel korra veel Marco Silvestri valvsust, kuid Udinese puurilukk oli tasemel.

Teist poolaega oli mängitud kümmekond minutit, kui Lazar Samardžici kauglöök Rui Patriciot ebameeldivalt üllatas ja Udinese juba 2:0 ette viis. Roma ei olnud kaotusseisu vähendamisest kaugel, ent Gianluca Mancini löök raksatas põiklatti ja veerand tundi enne lõppu viis Roberto Pereyra vasturünnaku lõpetuseks Udinese juba kolme väravaga ette.

Pereyra väravale eeltöö teinud Jean-Victor Makengo kõmmutas seejärel napilt mööda, kuid neljas värav ei jäänud tulemata - selle lõi Roma nurgalöögi järel veel ühe suurepärase vasturünnaku tulemusena Sandi Lovren. Neljaväravalist kaotust ei olnud ükski Jose Mourinho juhendatav meeskond varem Serie A-s mitte kunagi saanud, tagatipuks on portugallane pidanud üldse kogu oma karjääri jooksul vaid kahel korral nii suurt lüüasaamist tunnistama.

Esimese punkti sai tabelisse kõrgliiga uustulnuk Cremonese, tehes väravateta viigi Sassuologa. Punkti rohkem on kogunud, ent võitu pole endiselt kirja saanud Sampdoria, kes jäi 1:2 alla Hellas Veronale, kusjuures harvanähtaval moel sündisid kõik kolm tabamust avapoolaja lõpus kaheksa minuti sees. Endiselt ootab esimest võitu ka Marko Arnautovici kahest täpsest löögist hoolimata Speziaga 2:2 viiki leppinud Bologna. Sel hooajal juba viis tabamust kirja saanud Austria koondislane tõusis aga Serie A väravaküttide edetabelit juhtima.

Udinese - Roma 4:0 (1:0)