UEFA loodab, et uus veebileht ja dokumentaalsari aitavad võidelda küberkiusamise vastu (0)

Foto: Brit Maria Tael

6. juulil Inglismaal alanud naiste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril sai avapaugu UEFA uus kampaania Real Scars (tõelised armid - tõlk.), mis toob avalikkuse ette, kuidas jalgpallureid, treenereid ja ametnikke sotsiaalmeedias kiusatakse ning paljastab küberkiusu laastava mõju.

Kampaania pakub kiusamise ohvriks langenutele nõuandeid, kuidas end sellise kuritarvitamise eest kõige paremini kaitsta. UEFA uus programm sisaldab dokumentaalsarja "Outraged" ja uut veebiplatvormi, kus saab küberkiusust teada anda ja saada lisainfot juhtumite lahendamise kohta.

Programm on suunatud veebis toimuva vaenuliku käitumise ja diskrimineerimise ennetamisele kõigil suurvõistlustel, sealhulgas nii noorte, naiste kui ka meeste võistluste finaalvõistlustel järgmise kolme aasta jooksul. Kahjuliku sisu eemaldamise tagamiseks teeb UEFA koostööd suuremate sotsiaalmeedia platvormidega.

UEFA sotsiaalse vastutuse programmi direktor Michele Uva sõnul soovib UEFA võidelda küberkiusamise vastu konkreetsete meetmetega kogu Euroopa jalgpallis. Seejuures hakatakse kasutama uut sotsiaalmeedia modereerimistehnoloogiat, millega saab paremini küberahistamisega võidelda.

"Küberkiusamine võib jätta tõsiseid arme, eriti kui kiusatav osapool on juba eelnevalt vaimselt hapras seisus. Kui midagi sotsiaalmeedias öeldakse, siis ei saada aru, kui palju haiget see võib teha või millised tagajärjed sellel on. See võib jätta jälje, sest me kõik oleme inimesed, meil kõigil on tunded," ütles programmi toetaja ja Prantsusmaa naiste koondise kapten Wendie Renard.

Paljud jalgpallurid ja ametnikud, sealhulgas veebiteel toimunud ahistamise tõttu ameti maha pannud Hispaania kohtunik Jesus Tomillero Benavente, osalevad lühikeses küberkiusamist käsitlevas dokumentaalfilmis. Dokumentaal kuulub UEFA viieosalisse sarja "Outraged", mis käsitleb diskrimineerimist ja väärkohtlemist. Vaatajateni jõuab dokumentaalfilm turniiri keskpaigas UEFA.tv ja UEFA telepartnerite kaudu.

Eesti Jalgpalli Liit peab samuti tähtsaks noorte heaolu ja turvalisuse tagamist, mistõttu anti 2021. aasta lõpus välja ligi 80-leheküljelise juhendmaterjal. See on eelkõige suunatud klubidele ja igapäevaselt jalgpallis tegutsevatele inimestele, sealhulgas ka lastele ja nende vanematele. Jalgpalliliidu president Aivar Pohlaku sõnul pakub juhendmaterjal klubidele ja treeneritele teadmisi, mille abil lastele turvalise keskkonna loomisega iseseisvalt tegeleda, luua klubisisesed süsteemid ja mõelda erinevate elus ette tulevate olukordade peale. "Oluline on just süsteemne tegevus, mille osaks on ennetus, märkamine ja õige reageerimine," rääkis Pohlak. Juhendmaterjaliga saab tutvuda EJLi kodulehel.

Lisaks on EJLi ja sotsiaalkindlustusameti lastekaitseosakonna koostöös toimuvatest koolitustest "Ennetamine ja märkamine spordikeskkonnas" osa võtnud mitusada treenerit, klubijuhti, nooretööjuhti ja jalgpalliliidu töötajat.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM TÄIES HOOS
Memo | Kes muu kui Lionel Messi. Üks sähvatus kaugelt, meeletu pingelangus ja Argentina olukord muutus hoobilt palju ilusamaks
Kristjan Jaak Kangur | Agulipoisile särab karikas teisiti ehk Kuidas mõõta jalgpalluri pärandit?
PÕNEVAT
MM-i taktikanurk | Jaapan ja saudid nõelasid soosikuid julgusega, Brasiilia kaitse väärib kõrgemat kiitust
EESTI JALGPALL
MM KATARIS
Šveitsi avalöök Häberli seltsis: kes on Mbappe  light , kuidas Embolo Toni Kroosi koolitas ja miks Klopp õigust rääkis?
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11