Ugge: Trans vääris võitu, aga punase kaardiga ma nõus ei ole (1)

Nõmme Kalju keskkaitsja ja kapteni Maximiliano Ugge jaoks läks Eesti karikafinaal täiega aia taha. Esmalt põhjustas ta 9. minutil penalti ja 68. minutil teenis oma teise kollase kaardi, millega jättis meeskonna arvulisse vähemusse. Lisaajale läinud finaali kaotas Kalju 1:2. Ugge sõnul oli Transi võit teenitud.

"Platsil oli selgelt näha, et Trans jõudis esimesena nii duellidesse kui ka võistlustesse lahtiste pallide nimel. Nemad tahtsid seda võitu rohkem kui meie. Trans alustas mängu väga agressiivselt ja teenis juba 9. minutil penalti. Said sealt motivatsiooni juurde ja hiljem ka teise penalti. Nad ei lubanud meil oma mängu mängida.

Samas kui mõlemad meeskonnad mänginuksid täies koosseisus, olnuks lõpptulemus võib-olla teistsugune, sest teisel poolajal alustasime päris hästi ja Trans oli minu meelest kergetes raskustes. Aga mängu alguses olid nad meist selgelt paremad. Praegu tuleb neid võidu puhul õnnitleda," rääkis itaallane.

Kohtuniku otsusega ta 68. minutil väljakult ära saata Ugge nõusse ei jäänud. "Ma tegin kaks viga ja sain mõlema eest kollase kaardi! Iga kord, kui Transi mehed väljakul pikali olid, näidati meile kollast kaarti. Mõlemasse võistkonda tuleb võrdselt suhtuda. Pole ju võimalik, et teen kaks viga ja saan punase kaardi. Aga pole midagi parata, tuleb edasi minna."

Järgmine kohtumine ootab Kaljut juba teisipäeval, kui sõidetakse külla neid liigatabelis nelja punktiga edestavale Paide Linnameeskonnale. "Muidugi olnuks meeldivam sõita Paidesse karikavõitjatena, aga see on jalgpall. Täna pidi olema üks võitja, kas meie või Narva. Nemad võitsid. Meie alustame pühapäeval Paide-mänguks valmistumist ja keskendume nüüd Premium liigale," sõnas Ugge.