Ühe pika jada lõpp: viimati mais kaotusepisaraid valanud Barcelona sai esmakordselt Bayernilt lüüa (0)

Lea Schüller, Klara Bühl ja Georgia Stanway juubeldamas. Foto: Scanpix / Sven Leifer / Imago Images

Barcelona naiskonna 16 mängu kestnud võitude seeria katkes Mücheni Bayerni tegude läbi Allianz Arenal. Meistrite liiga grupivooru neljas matš tõi sakslannadele ajaloolise 3:1 võidu.

Bayern ja Barcelona olid vastamisi ka 2019. aastal, kuid mõlemad kohtumised lõppesid Hispaania suurklubi 1:0 võiduga. Tänavu on grupifaasis juba samuti kokku saadud, avalahingus võttis Barcelona 3:0 võidu.

Seda enam saadi Münchenis rõõmustada, kui mängupäeval oma 22. sünnipäeva tähistanud Klara Bühl omad juba neljandal minutil juhtima viis. Kuus minutit hiljem saadi taas hästi tulema ning Lea Schüller söödust lõi Lina Magull Bayerni teisegi.

Teine poolaeg tõi tabamusi mõlemale rindele: esmalt kõksas Schüller mänguvahendi kolmandat korda võrku, siis õnnestus Geyse Ferreiral ära kasutada sakslannade kindanaise jäme apsakas. Viimased 25 minutit tabamusi juurde ei tulnud ehk Bayern võttiski grupifaasis kolmanda võidu ning tõusis D-alagrupis Barcelonaga samadele punktidele.

Barcelona jaoks oli tegemist ühe pika jada katkemisega: nimelt jäädi vastasele viimati alla 21. mail toimunud Meistrite liiga finaalis. Selle kohtumise võitis Lyon tulemusega 3:1. Barcelona ainsa värava lõi kahekordne Ballon d'Ori võitja Alexia Putellas, kes ravib hetkel tõsist põlvevigastust.

Neljandal mängupäeval oli võidukas ka grupikaaslane Benfica, kes võttis Rosengardi üle samuti 3:1 võidu. Kaks väravat läksid Kanada koondislase Cloe Lacasse nimele. C-alagrupis võttis FC Zürichit võõrustanud Lyon 4:0 võidu, Arsenal alistas Juventuse tulemusega 1:0.

Täna on võistlustules Vllaznia ja PSG ning Wolfsburg ja AS Roma, kes alustavad kell 19.45. Eesti aja järgi kell 22 astuvad väljakule Real Madrid ja Chelsea ning St. Pölten ja Praha Slavia.