Üheksa kuud raskest vigastusest. Miller: pikk ja ropp töö on selja taga, aga olen vaimselt tugevam (0)

Miller sai eile kirja esimesed 15 minutit. Foto: Brit Maria Tael

Eile üle 286 päeva jalgpalliplatsile naasnud Martin Miller tunnistas, et enne mängu oli sees väga suur ärevus.

Flora alustas eile uut aastat mänguga Paide Linnameeskonna vastu, mis oli ühtlasi ka halliturniiri esimeseks kohtumiseks. Lõpuks võeti kindel 2:0 võit ja Miller pääses platsile 75. minutil. "Enne mängu oli selline ärevus sees nagu alustaks uuesti jalgpalli mängimist. Vägev-vägev!" tunnistas emotsionaalne Miller, kes sai kaaslaste ja pealtvaatajate sooja vastuvõtu osaliseks.

Milleri jaoks sai saatuslikuks naljapäev 1. aprill, kui kohtumises Tallinna Kaleviga vigastas ta parema põlve eesmist ristatisidet. Mis moodi pulkadeks lahtivõetuna üheksa kuud Milleri elus möödusid? "Alguses oli mõtlemisaeg, mis nüüd juhtus? Masendus oli suur," nentis 21-aaastane tartlane.

"20. aprillil käisin operatsioonil ja pärast seda nädal aega olin täitsa voodihaige, käisin karkudega. Kahe nädalaga hakkasin jalutama ja kui kuu oli möödas, siis hakkas lihtne taastumine ehk sörk ja venitusharjutused, et jalg liikuma saada. Kolmandal kuul algas ropp töö, et lihas tugevaks teha. Tegin päevas kaks korda trenni ja jõusaali, et jalg tugevaks saada ja pärast seda hakkas palliga töö. Pikk ja ropp töö on seljataga," võttis ta asja kokku.

Foto: Brit Maria Tael

Kui võrrelda Martin Millerit enne ja pärast vigastust, siis arvab ta, et praegune on palju küpsem. "Vaimselt olen tugevam. Võitlejahing! Tahan endale tõestada, et on võimalik kiirelt tagasi tulla ja olla sama heas vormis, võib-olla isegi paremas."

Eilsed 15 minutit möödusid tema jaoks aga veel veidi krobeliselt. "Mängulugemine tuleb veel raskelt ja ei tunneta päris hästi, kus ma platsi peal asun. Ei oska kaaslaseid leida ja puude on ka natuke rabe," sõnas ta, aga avaldas lootust, et hooaja alguseks on vormis. "Praegu teeme veel füüsist ja tehnika tuleb nädalatega."

Kuigi Miller oli pikki kuid suurest mängust eemal, siis oli ta ikkagi teiste florakatega pidevalt koos. Iseseisvalt tegi ta trenni vaid jõusaalis. "Suur tänu ka fitness-treenerile Ilo Rihvkile! Sellist meest on raske leida."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
VÄRSKE SAADE
Pikk ette (ja ise järele) | Kuidas peaks Eesti koondis mängima esimeses valikmängus?
PERSOON
Levadia noor keskkaitsja Marko Lipp: otsustasin tippjalgpalli kasuks ega kahetse
OLULINE
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID