TV

Ukrainlased krooniti esmakordselt maailma parimateks (3)

Täna kulmineerus taaskordne suurturniir ehk oma lõpu leidis Poolas toimunud U20 maailmameistrivõistlused. Tiitli napsas Lõuna-Korea nina alt endale Ukraina meeskond.

Finaal kahe tipp noortetiimi vahel oli väga aktiivne ning võrdne. Mõlemad koondised tegid 90. minutiga ligikaudu kümme pealelööki ja ka pallivaldamise protsent oli suhteliselt tasakaalus. Algselt läksid juhtima asiaadid, kes suutsid juba viiendal minutil penaltiga resultatiivsed olla. Hiljem aga hakkas Ukraina aina rohkem mängu sisse saama ning tänu Andri Lunini tõrjetele ja Kiievi Dinamos mängiva Vladislav Supriaha väravatele suudeti ka lõppude lõppuks võit oma õuele tuua.

Kolmanda koha matšis suutis oma paremus maksma panna Ecuadori meeskond, kes suutis tänu lisaaja väravale alistada eelmisel turniiril pronksmedaliga pärjatud itaallased. Turniiri resultatiivseimaks mängijaks osutus RB Salzburgis mängiv Erling Haland, kes mäletatavasti lõi kõik oma üheksa väravat mängus Hondurasega. Kusjuures lõppkokkuvõttes ei saadud isegi alagrupist edasi.

Turniiri parima mängija tiitli sai omale Valencias mängiv Kang-in Lee, kes liitus seega üsnagi tuntud pallurite nimekirjaga - varasemalt on autasu endale saanud näiteks Diego Maradona, Lionel Messi, Sergio Agüero, Paul Pogba ning viimati ka Dominic Solanke. Kuldse kindaga pärjatI Real Madridi hingekirja kuuluv Lunin.