Üks endine Levadia mängumees langes Venemaal karikasarjast, teine jõudis finaali (0)

Grzegorz Krychowiak (paremal) vormistas Moskva Lokomotivi poolelt lõppseisu. Foto: Scanpix / Sergei Fadeitšev / TASS

Venemaal peeti eile õhtul karikasarja poolfinaalmatšid, kust väljusid võitjatena Samara Krõlja Sovetov ja Moskva Lokomotiv.

Krõlja Sovetovi vastaseks oli pikaaegse FCI Tallinna mängija, Maardust pärit Jevgeni Harini koduklubi Groznõi Ahmat. Normaalaeg möödus kaartiderohkelt (Ahmat teenis viis ja Krõlja neli kollast kaarti), kuid väravaid ei löödud, sestap asuti penaltiseeria kallale.

Ahmati peatreener tegi normaalaja viimastel sekunditel penaltiseeriat silmas pidades ka kaks vahetust, tuues platsile Aleksandr Putsko ja Gabriel Iancu, kuid lõpptulemust silmas pidades need erilist kasu ei toonud - Krõlja realiseeris kõik neli penaltit, mis lüüa jõuti, Ahmat vaid ühe (Putsko). Iancu ja Bernard Berisha eksisid ning see andis penaltiseeria 4:1 võidu Krõljale. Harin mängis kaasa 67 minutit.

Teises poolfinaalmatšis viis Salomon Rondon juba kuuendal minutil CSKA juhtima, kuid videokohtuniku abiga värav tühistati, sest tabamusele oli eelnenud ründaja käepuude. Seejärel ärkas aga ka Lokomotiv - veerand tundi mängu ja Francois Kamano viis kodumeeskonna ette.

Teise poolaja alguses duubeldas Lokomotivi eduseisu Fjodor Smolov ning Grzegorz Krychowiak vormistas esimesel üleminutil lõppskooriks 3:0. Kolmanda värava sööduautoriks oli muide vaid kolm minutit varem mängu sekkunud Anton Mirantšuk, kes viis aastat tagasi hooaja Tallinna Levadias mängis.

Finaalmäng Samara Krõlja Sovetov - Moskva Lokomotiv peetakse 12. mail Nižni Novgorodis.

Groznõi Ahmat - Samara Krõlja Sovetov 0:0, penaltitega võitis Krõlja 4:1

Moskva Lokomotiv - Moskva CSKA 3:0 (1:0)