Üldfüüsilisele trennile varasemast rohkem rõhku pannud Tabasalu julgeb riskida ja sihib medaleid (0)

JK Tabasalu naiskond. Foto: Imre Pühvel

Mullu Meistriliigas debüteerinud ja kohe neljanda koha saavutanud JK Tabasalu naiskond sihib tänavu medaleid.

Tabasalu jäi eelmisel hooajal Tallinna Kalevist, kes lõpetas kolmandana, maha ainult kahe punktiga. "Üldpildis võib esimese hooajaga kindlasti rahul olla. Oli ka paar ärakukkumist, kui tulid liiga suureskoorilised kaotused. Loodan, et sel hooajal oleme nii treenerite kui ka mängijatena sellisteks mängudeks paremini valmis," rääkis Tabasalu naiskonna peatreener Martin Tšegodajev.

Mullu igas voorus põhikoosseisu kuulunud kaitsja Marta Liisa Staalfeldt tunnistas, et Tabasalu debüüthooaeg läks oodatust paremini. "Mulle isiklikult meeldisid eriti need mängud, kus suutsime Flora või Sakuga tasavägiselt mängida. Floraga oli meil mitu väga tasavägist kohtumist ja Sakuga tegime ühe 3:3 viigi," meenutas Staalfeldt matše Meistriliiga parimate tiimide vastu.

Taliturniiril teenis Tabasalu 2:1 võidu Kalevi üle, kuid kaotas Sakule 0:3. Viimases kontrollmängus viigistati 2:2 Liepaja FS-iga, kes teenis mullu Läti esiliigas ülikindla esikoha ja tõusis uueks hooajaks kõrgliigasse. Talvel pidi Tabasalu kohtuma veel ühe Läti võistkonnaga, aga lõunanaabrid jätsid viimasel hetkel Eestisse tuleku ära. Staalfeldti sõnul ei peetud kahjuks ühtki kontrollmängu ideaalse koosseisuga - kord olid osad mängijad U17 koondise laagris, kord koolivaheaja puhul kuskil mujal.

Mõeldakse ka meistritiitlist

Millist tabelikohta sihib Tabasalu uuel hooajal? Tšegodajev vastas konkreetselt: "Eesmärk on tulla kolme parima hulka."

Staalfeldt läks veelgi julgemaks: "Kui me lähme seda hooaega mängima niimoodi, et me ei taha meistriks tulla, siis see on juba vale lähenemine. Kui me ei tahaks olla kõigist paremad ja võita, siis me ei peaks üldse siin mängima. Oleme ka realistid, aga eesmärk on ikka kõige kõrgem."

Staalfeldti hinnangul on kogu eelmise aasta esiviisik (Flora, Saku, Kalev, Tabasalu, Tammeka) võimeline algaval hooajal medalite eest võitlema.

Tšegodajev peab suurimaks favoriidiks jätkuvalt tiitlikaitsjat, kes on tulnud meistriks viis aastat järjest: "Floral on lihtsalt kõige tugevam komplekteeritus. Neil on palju kvaliteetseid mängijaid, hästi palju käike ja mitmekülgne pink, mis on selle pika hooaja peale nendele tugevaks eeliseks. Aga ma arvan, et üleüldiselt tuleb see hooaeg eelmisest tasavägisem, kõik võivad kõikidelt mingil määral punkte võtta. Esikolmikusse võib kindlasti trügida Kalev, samamoodi Tammeka ja Saku. Väga raske on praegu ennustada."

Marta Liisa Staalfeldt. Foto: Jana Pipar

Kui mullu toimus Meistriliigas 24 vooru, siis tänavu peetakse neid 26. Hooaega venitab pikemaks ka maikuine paus, mille tingib Eestis peetav neidude U17 EM-finaalturniir.

"Jalgpall on meie jaoks lõbus asi, paljudele meeldib rohkem mängida. Mulle isiklikult ka pikem hooaeg meeldib," ei näe Staalfeldt probleemi.

Tšegodajevi sõnul jätkub kõikide klubide jaoks mõtteainet, et kuidas pausi võimalikult targalt ära kasutada: "Rütmile ei ole see kindlasti kõige parem, kui pika ettevalmistuse järel tuled liigasse, mängid mõned mängud ja siis tuleb paus vahele. Aga meie seisukohast teeb asja lihtsamaks see, et kõik meie mängijad saavad nüüd sada protsenti keskenduda ainult ühele liigale, pluss karikale. Eelnevatel aastatel on meil mängitud paralleelselt ka noorteliigat ja mõnedele mängijatele ei ole see olnud kõige lihtsam."

Nooruslik uljus on nii tugevuseks kui ka nõrkuseks

Tabasalu alustas hooaja ettevalmistust jaanuari esimeses pooles. "Kui eelmisel aastal esimest hooaega Meistriliigas mängisime, oli näha, et üldfüüsiline pool on seal paraku olulisem kui Esiliigas. Sel aastal panimegi hooaja ettevalmistuses rohkem rõhku üldfüüsilisele trennile, et suudaksime olla paremini mängus sees, rohkem domineerida ja kesta terve mängu," selgitas Tšegodajev.

Naiskond on teinud neli treeningut (pluss ühe mängu) nädalas: kaks palliga ja kaks pallita. Ilma pallita on tegeletud CrossFit'iga (üks kord nädalas) ning Audentese spordihallis jooksmisega. Pallitreeningud toimusid talvel Tabasalus klubi territooriumile paigaldatud kahes väikeste mõõtmetega sisehallis.

"Suure platsi peal me väga trenni ei teinud. Aga tore on see, et katus oli pea kohal ja treenisime kunstmurul, mitte saalis. Nüüd, kui lumi ära läks, oleme Tabasalu Arenal tagasi," ütles Staalfeldt.

Tšegodajev tõdes, et sada protsenti plaanipäraselt hooaja ettevalmistus ei läinud: "Oli väiksemaid vigastusi ja haigusi, mis mõndade mängijate ettevalmistust mõjutasid. Võistkondlikult olid väljakutseteks ka erinevate noortekoondiste tegemised, kuna meil kuulub mitmeid mängijaid nii U19 kui ka U17 koondisesse."

Martin Tšegodajev. Foto: Brit Maria Tael

Terve eelmise liigahooaja põlvetrauma tõttu vahele jätnud Valeria Veselova on õnneks jõudnud vigastuspausi lõppfaasi. Lisaks temale pole terviklikku hooaja ettevalmistust saanud teha ka Sandra Pärn ega Mirell Sööt.

Klubist lahkusid kahe hooaja vahel Egle-Eliise Kurg (Florasse) ja Carmen Elisabeth Loime (Viimsisse), esialgu pooleks aastaks läks laenule Liis Hell (Viimsisse). Lahtine on Lisete Tammeveski tulevik, sest tema on talvel välismaaga seotud projektide tõttu Eestist ja jalgpallist eemal olnud.

Tabasalu suurimaks talviseks täienduseks on Eesti naiste A-koondise esiväravavaht Karina Kork, kes mängis mullu Rootsi kõrgliigas. Samuti liitus tiimiga Kerlin Rassadkin, kes oli kaks hooaega ametliku jalgpalli mängimisest eemal, kuid jäi Tšegodajevile silma Männiku hallis Nõmme Unitedi noortele trenne andes. Tabasaluga liitumisele on lähedal ka Liise Lindau (Kuressaarest).

Lisaks on naiskonna juurde edutatud loomulikult ka noori oma klubi süsteemist. Sel talvel esmakordselt esindusnaiskonna eest mänginud palluritest võivad algaval Meistriliiga hooajal arvestataval hulgal minuteid teenida Lola Boberg (15) ja Reti Marleen Ränk (14). Kokkuvõttes on Tabasalu naiskonna koosseis endiselt noor.

Just nooruslikku uljust peab 18-aastane Staalfeldt ühtaegu nii tiimi suurimaks trumbiks kui ka nõrkuseks: "Ühest küljest on see meie tugevus - me ei karda kedagi, julgeme riskida. Aga samas on meil vähe Meistriliiga kogemust, paljudel läheb nüüd alles teine hooaeg ning liiga uljaks minnes võime endale natuke ka käru keerata. Peaksime veel kogemust koguma, selleks et saaksime öelda: meie trumbiks on see, et me reaalselt olemegi liigas kõige paremad."

"Meil on väga ühtne võistkond. Töötame kõik ühise eesmärgi nimel, käime enamuses väga korralikult trennis. Töötame selle nimel, et meil oleks ühel hetkel kõige kirkam medal kaelas," lisas Staalfeldt, kes ise debüteeris Meistriliigas juba 2020. aastal, kui kuulus Nõmme Kalju koosseisu.

Foto: Katariina Peetson / jalgpall.eeNaiskonna staar - Karina Kork

28-aastase Karina Korgi kõrget staatust Eesti naiste koondises näitab fakt, et eelmisel aastal kaitses ta koondise väravat kõigis üheksas ametlikus kohtumises algusest lõpuni. Ta on klubijalgpalli mänginud nii Soomes, Austrias kui ka Rootsis. Hea vutiväline tööpakkumine tõi Korgi tagasi kodumaale, kus tema vastu tundsid loomulikult huvi ka teised kõrgliigaklubid, kuid tema valik langes just Tabasalu kasuks. Oma uues tiimis on ta kõige vanem mängija.

"Ta toob endaga nii välismaalt kui ka A-koondisest kaasa kogemust, mida meil on päris vähe. Ma usun, et juba tema kohalolek annab palju juurde - see aura, mis temaga kaasa tuleb. Ta on väga tark mängija. Ta on meile selgeks teinud, mida võistkond tema ees peaks tegema," kiitis Staalfeldt uut väravavahti.

Tšegodajevi kinnitusel leidis Kork Tabasalus nii mängijate kui ka treeneritega kiirelt hea klapi. "Ta on liidritüüpi mängija, liidrirolli kandjatest ongi meil olnud vahepeal puudus. Ta on hea suhtleja ja juhendaja, kes on mängijatele eeskujuks nii trennides kui ka väljaspool treeninguid," ütles peatreener.

Foto: Imre PühvelKellel silm peal hoida? Anette Salei

Anette Salei kogus mullu kõrgliigas Tabasalu palluritest kõige rohkem minuteid. Ta lõi 13 väravat ja valiti Meistriliiga septembrikuu parimaks mängijaks. Sellegipoolest usub Staalfeldt, et 17-aastane Salei suudab veel palju enamat.

"Ma ütleksin, et Anette Salei ei saanud end ideaalselt käima, tal on potentsiaali palju rohkemaks. Ta on väga-väga hea mängija," kiitis Staalfeldt, kes lisas, et ka 16-aastane Anni Iiris Ilisson võib teha tänavu läbimurdehooaja. Keskkaitsja Ilisson tõusis eelmise aasta teises pooles Tabasalu põhikoosseisu mängijaks.


JK Tabasalu
Peatreener: Martin Tšegodajev
Abitreener: Kersten Lõppe
Väravavahtide treener: Mairon Pihor
Füsioterapeut: Kätlin Laurson
Kapten: Laura Jaansen
Eelarve: 60 000 eurot (esindusnaiskond)
Koduväljak: Tabasalu Arena
Naiskonna värvid: sinine ja valge
Koduleht: tabasalujk.ee
Esimene mäng: 1. aprillil kell 17.00 vs. Põlva FC Lootos (Põlva Lootospargis)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 21. aprillil kell 19.00 vs. JK Tallinna Kalev (Tabasalu Arenal)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Karina Kork, Melani Lisandra Kõrran.
Kaitsjad: Anni Iiris Ilisson, Liisi Karilaid, Laura Jaansen, Marta Liisa Staalfeldt, Carmel Sööt, Mirell Sööt.
Poolkaitsjad: Lola Boberg, Heidi Melis, Keidy Pööra, Kerlin Rassadkin, Mia-Lisette Sarapik, Natali Sigijane, Laada Tereštšenkova.
Ründajad: Minna-Brit Jõelaid, Anne-Grethe Pajuviidik, Sandra Pärn, Reti Marleen Ränk, Anette Salei, Valeria Veselova.

Eeldatav algkoosseis:

JK Tabasalu - Meistriliiga - Football tactics and formations

Hooajaeelsed mängud:

25.02. JK Tabasalu - JK Tallinna Kalev (ML)  2:1 (Pööra, Jõelaid)
14.03. Saku Sporting (ML) - JK Tabasalu  3:0
19.03. JK Tabasalu - Liepaja FS (LAT)  2:2 (Karilaid, Sarapik)

ML - Meistriliiga; LAT - Läti kõrgliiga.
Võit; viik; kaotus.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
VÄGEVAD LÕPPAKORDID
Benzema lahkus ovatsioonide saatel täpse penaltiga, Pamplona härg murdis Euroopasse
KANGED KALEVLASED
Tallinna Kalevit hoiavad eurokohal julgete otsuste dividendid ja otsekohesed jalkapolitseinikud
VÄGEVAD LÕPPAKORDID
TRANS EUROOPAS!
Luup peale | Terehhov ja Vassiljev ütlesid prohvetlikud sõnad. Emotsionaalne ja väga motiveeritud Trans on nüüd kolmekordne Eesti karikavõitja!
TULEVIKKU VAATAMAS
MEHETEOD VÄLISMAAL
JALGPALL VÕI DISCGOLF?
Profiga rajal! Maailmameister Villota: discgolfis on palju lihtsam läbi lüüa, jalgpallis on raske kaugele jõuda
PREMIUM LIIGAST USA-SSE
TASKUHÄÄLINGUD
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
15
12
2
1
39:8
38
2.
Tallinna FCI Levadia
15
10
4
1
29:8
34
3.
JK Tallinna Kalev
15
7
3
5
16:17
24
4.
Pärnu JK Vaprus
15
6
4
5
13:16
22
5.
FC Kuressaare
14
5
3
6
16:22
18
6.
Nõmme Kalju FC
15
4
5
6
17:18
17
7.
Paide Linnameeskond
15
3
6
6
14:17
15
8.
JK Narva Trans
15
4
1
10
10:23
13
9.
Tartu JK Tammeka
14
2
7
5
11:19
13
10.
Harju JK Laagri
15
2
3
10
12:29
9
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID