Üllatusterohke Saksamaa: Flora eurovastane lõi Bayernile viis (Leipzig 8:0!) (0)

Bundesliga laupäev kujunes ootamatult väravaterohkeks. Kokku löödi 28 väravat viie mänguga ning sealhulgas teenis kindla kaotuse valitsev meister Müncheni Bayern. Suurima võidu teenis Leipzig, kes lõi kaheksa (!) vastuseta väravat Mainzile.

Päeva suurim üllatuspomm lõhkes Commerzbank-Arenal, kus meie oma Floragi käinud on. Eintrachtile sõitis külla Saksamaa viimaste aastate selge esinumber Bayern, kel pole tänavu just kõige paremini mootor käivitunud. Seetõttu on neil liigas kirjas juba kolm viiki ja kaotus, mis asetas nad kümne vooru järel teisele kohale. Täna oli kusjuures ka tähtis päev, kuna Thomas Mülleril täitus pooletuhandes mäng Müncheni Bayerni särgis.

See oli muidugi ainuke positiivne uudis Die Roten'i poolehoidjatele, kuna kõik muu jooksis neil täielikult rappa. Vähemusse jäädi vaid üheksa minutiga, kuna esikeskkaitsja Jerome Boateng tõmbas viimase mehena vastase pikali ehk vääris otsest punast. Sellejärgselt proovisid Bayerni mehed rahulikult palli vastaste väravasse lüüa ning 37. minutil saadi sellega isegi hakkama! Nende kahjuks oli aga eelnevalt juba kaks sisse lastud.. Poolajale mindigi seisul, kus võit oli keeruline, kuid mitte välistatud.

Teisel poolajal kustustati koheselt aga see lootus, kuna 15 minutiga duubeldasid Die Adler'i mängijad oma väravate arvu. Lõpuminutitel löödi ka viies.. Huvitav on see, et viimati, kui kaks tiimi kohtusid oli tablool täpselt samasugune seis. Ainult siis sai võidupunktid kirja Bayern. Järeldusi võib tänase järel kindlapeale teha: üsnagi reaalne on see, et täna kõlas Kovaci luigelaul. Esmakordselt viimase viieteist hooaja sees on Bayern kümne vooruga 16 väravat sisse lasknud.

Vapustav on see, et tegu polnud tänase päeva suurima kaotusega: Leipzig lõi oma kodustaadionil tabelikeskmik Mainzile lausa kaheksa vastuseta väravat. Juba avapoolajaga saadi tabloole 5:0 eduseis. Õhtu suurimaks täheks oli kindlasti Saksa esiründaja Timo Werner, kes lõi esiteks ise kübaratriki, kuid lisaks sellele andis ka kolm väravasöötu. Sellest paremini pole 90 minutit ühelgi Bundesliga palluril kulgenud (alates 2004-05 hooajast). Sama palju resultatiivsuspunkte on teeninud vaid Claudio Pizarro.

Leverkuseni Bayer - Mönchengladbach 1:2 (1:2)