Unistuste debüüt pani Sportingu lõpuspurdile magusa punkti, Plzen mängis end ise auti (0)

Arthur Gomes on Sportingu mängija alles teist nädalat ja käis nende eest platsil esimest korda, kuid vajas värava löömiseks kõigest ühte minutit. Foto: Scanpix / Reuters / Pedro Nunes

Meistrite liiga teise mängudevooru alustuseks sai Inter kirja "kohustusliku" ja Lissaboni Sporting dramaatilise võidu. Portugallased seljatasid viimaste minutite väravatest Tottenham Hotspuri.

C-alagrupis oli avavoorus Müncheni Bayernilt lüüa saanud Inter võõrsil alagrupi autsaiderist Plzeni Viktoriast üle 2:0. Simone Inzaghi hoolealused vajasid enne kahte järjestikust kohtumist Barcelonaga kindlasti võitu, ometigi jättis Inzaghi algkoosseisust välja nii Lautaro Martineze kui ka Romelu Lukaku. Suuremat muret sellest siiski polnud, sest skoori avas 20. minutil Bosnia ja Hertsegoviina parim jalgpallur Edin Džeko. Avapoolaja lõpus oli samal mehel väga hea võimalus edu kasvatada, ent tema löögi suutis tõrjuda Viktoria väravat kaitsnud Jindrich Stanek.

Pausilt naastes luhtas hea võimaluse Denzel Dumfries, kelle pealöök viielt meetrilt lendas üle värava. 60. minutil tegi kodumeeskonna elu tarbetult keeruliseks Pavel Bucha, kes niitis toorelt jalad alt Nicolo Barellal. VAR-iga konsulteerinud peakohtunik Sandro Schärer muutis Buchale esialgu näidatud kollase kaardi video vaatamise järel õigustatult punaseks ning Viktoria jäi viimaseks pooltunniks väljakule kümnekesi.

Inter kasutas arvulise ülekaalu ära kümmekond minutit hiljem, kui Džeko pääses vasturünnakul jooksu, tõmbas kaitsjate tähelepanu endale ning söötis siis Dumfriesile, kes seekord enam ei vääratanud. Inter sai seega pärast 2011. aastat Meistrite liigas alles teise järjestikuse võidu võõralt väljakult, ühtlasi lõppes Plzeni klubi viiemänguline kaotuseta kodukohtumiste seeria.

D-grupis näis, et alagrupiturniiri võidukalt alustanud Sporting ja Spurs teevad Lissabonis väravateta viigi. Samas ei olnud mäng sugugi võimalustevaene - alustuseks testis Pedro Goncalves terava löögiga Hugo Llorisi valvelolekut, prantslane sai aga näpud vahele. Teises väljaku otsas suunas Richarlison palli healt positsioonilt Sportingu väravavahile Antonio Adanile sülle.

Vahetult enne avapoolaja lõppu tegi supersoolo Sportingu ääreründaja Marcus Edwards. Spursi akadeemias jalgpalluriks kasvanud, ent Londoni klubi eest kõigest ühes karikamängus 15 minutiks platsil pääsenud ja 2019. aastal Portugali kolinud Edwardsi viimane puude ehk pealelöök siiski väravasse ei jõudnud, sest viimase tõkkena jäi palli teele taas ette Lloris.

Teisel poolajal raiskas kaks Tottenhami võimalust Emerson Royal, korra jäi Harry Kane'il sentimeetri jagu puudu, et ulatuda Ivan Perišici hea tsenderduseni. Ometigi jäi viimane sõna kodumeeskonnale. Käima oli läinud 90. minut, kui Lloris jälle säras, lükates üle otsajoone Pedro Porro osava löögi. Järgnenud nurgalöögist pääses aga nii vabalt löögile Paulinho, et nüüd oli ka Lloris võimetu.

Üleminutitel pani mängule silmapaistva punkti brasiillane Arthur Gomes - alles 1. septembril ehk üleminekuakna viimasel päeval Estorili ridadest Sportingusse kolinud mees oli seni vaadanud uue koduklubi kahte viimast mängu pingilt. Nüüd pääses ta teisel üleminutil Edwardsi asemel platsile, võttis vasakul äärel palli, mängis karistusalasse murdes puhtalt üle nii Emersoni kui ka Cristian Romero ning saatis palli teist korda Tottenhami võrku, kindlustades Sportingule kahe vooru järel täisedu ja ühes sellega ka alagrupi esikoha.