Menüü
TV
Veebisait

Uno Piir usub Eesti jalgpalli tulevikku (40)

Taasiseseisvunud Eesti jalgpallikoondise esimene ametlik maavõistlus toimus 1992. aasta 3. juunil Tallinnas, kui võõrustati Sloveeniat. Toona istus peatreeneritoolil uue Eesti esimese rahvuskoondise juhendaja Uno Piir.

Sellest ajast on möödunud kaksteist pikka aastat, mille jooksul on saadud mitmeid väärtuslikke võite, ent kogetud ka valusaid kaotushetki. Mida arvab toonane koondise juhendaja, praegune noortetreener Uno Piir jalgpallist okupatsiooniperioodil ning mida praegu, vahetult enne Euroopa Liiduga liitumist?

Uno Piir, milline oli Eesti jalgpallielu Nõukogude Liidu ajal?

Paljud jalgpallifännid ei teagi, milline oli vutielu aastatel 1940-1960. Esiteks oli sõja tagajärjel palju ehitisi purunenud ja nende taastamine alles varajases järgus, seetõttu oli ka jalgpalli harrastamine raske.

Toona domineerisid meistermeeskondadena Kalev ja Dünamo. Mängimist alustati Nõukogude teises liigas. Tulemused olid väga kõikuvad. Peamiselt jäädi tabelireal teise poolde.

Hüppeline areng toimus aga sel hetkel, kui äkitselt anti eestlastele koht Nõukogude meistriliigas. Huvitavad kogemused ning kohtumised selliste tippmeeskondade vastu nagu Moskva Spartak, Dünamo ja CSKA muutsid vuti tulevikku Eestis pöördeliselt. Kahjuks kaotati koht Nõukogude meistriliigas kiiresti ära.

Millised olid treeningtingimused?

Vaadates tänapäeva võimalusi, siis selliseid mammutlaagreid toona ei olnud. Loomulikult oli igal aastal treeninglaagreid lõunasse. Tavaliselt kestis üks treeningtsükkel 2-3 nädalat. Mängijatele oli see kurnav. Laagrite kasutegur oli küsitav. Olukord muutus lihtsamaks 1960ndatel, kui tekkisid võimalused kasutada sihtkohta jõudmiseks lennuteed.

Milline oli mängijate tase toona?

Eestlaste seas on olnud mitmeid väga talendikaid mängijaid. Enne sõda kuulusid tuumikusse Evald Tipner ja Arnold Pihlak. Peale sõda jätsid mulle eriti sümpaatse mulje Lembit Rämmali esitused – mees suutis ennast näitamas käia ka Moskva Dünamos.

Talente oli veel ning neid on olnud läbi aegade. Motivatsioonipuudus takistas toona paljude arengut. Kõrgemale tasemele jõudmine meeskonnamängus oli väga raske.

Kas mängudele publikut jätkus? Kui suur oli keskmine külastatavus?

1960. aastal käis Kalevi staadionil mänge jälgimas 10-12 tuhat jalgpallisõpra. Eesti karikafinaali 1950. aastal Kadrioru staadionil külastas ligikaudu 5000 pealtvaatajat. Huvi oli olemas, kuid üks põhjustest, miks staadionile tuldi, oli teleülekannete puudumine. Spordile pidi ise ligi tulema.

Samuti hakkasid tekkima esimesed huvitavad vastasseisud. Näiteks eestlased ja venelased, mis tänapäeval kajastub Flora ja Levadia mõõduvõttudes. Eesti meistriliigas said toona löögile ka eestlased. Eriti just Tallinnas - Normas ja Tempos. Eestlasi leidus rohkem ka Viljandis, Pärnus ning Tartus.

Rääkides uue rahvuskoondise aegadest 90ndate alguses, siis kuidas te seda kommenteerite?

Eesti koondise juures oli algselt raske see, et me polnud vastaseid kunagi varem näinud. Teada oli nende tase, kuid alati mindi kohtumisele pimesi. Astuti suur samm - Eesti meistriliigast otse tipptasemele.

Hakkasid tekkima esimesed poolprofessionaalsed klubid – Flora ja Levadia. MM-tsüklis kuulusid Eesti alagruppi sellised jalgpalliriigid nagu Itaalia, Portugal ja Šveits. Malta ning Eesti kuulusid grupis peksupoiste nimekirja. Mängijatel tekkis motivatsioon, sest kõik hakkas olenema iseendast. Tihedamalt hakati külastama erinevad riike ning sellega kaasnesid uued kogemused.

Rahvuskoondise tasemest niipalju, et tippmeeskondadele suutsime vastu hakata esimesed 30 minutit. Ülejäänud kohtumise mängisime tagasihoidlikumalt, sest füüsiline vorm ei olnud teistega võrreldav. Head meelt teeb see, et praegugi võib näha meistriliigas ning rahvuskoondises selliseid mängijaid nagu Mart Poom, Martin Reim ja Marko Kristal, kes ka toona mängisid.

Kuidas üleüldse Eesti jalgpalli arengut ligi 15 iseseisvusaasta jooksul iseloomustate?

Ebaühtlane. Ma näen, et on tekkinud klubisid, kus süsteem on professionaalne. Treeningprotsessid on paigas. Enamus neist paiknevad siiski Tallinnas. Peamiseks väljundiks on materiaalne pool.

Arusaamatuks jääb see, et Kuressaarde, Valka, Viljandisse ja Emmastesse sõidetakse mängima Tallinnast. Enamus mängijad elavad pealinnas, kuid liigamänge mängivad mujal. See ei ole normaalne, sest mis kasu see annab, kui Emmastes käib kohtumist vaatamas paar kohaliku jalgpallisõpra. Mängijatele on see kurnav ning loogika puudub. Tuleks leida mõistlik lahendus. Hea näide on Viljandi Tuleviku kolimine Tallinna, mis motivatsioon jääb kohalikel noortel ja pealtvaatajatel?

Millised olid koondise parimad saavutused Teie käe all?

Igal peatreeneril on omad mõõnad ning rõõmuhetked. Saime küll palju kaotusi, kuid nendest lisandus ka vajalikke kogemusi.

Meeltmööda on mäng Itaaliga. Eesti kaotas selle 0:2, kuid hoolimata sellest pandi meid tähele ning aplaus, mida itaallased meile mängu eest andsid, tegi südame soojaks.

Kuidas hindate koondise järgmiste peatreenerite tehtud tööd ning saavutatut?

Progress on selge. Areng on olnud hüppeline. Teitur Thordarson suutis koondisele pakkuda kõik, mida toona anda võis. Kindlasti oli tema juhtimise all üks ilmekamaid kohtumisi heitlus Šotimaaga. Arno Pijpers on lisanud võitlust. Meeldis kohtumine Hollandiga. Seda mängu kergelt ei unustata.

Eestis on raske kõrgetasemelist koondist koostada, sest mängijate valik on piiratud. Kasutada saab neid, kes on sellel tasemel valmis ning suudavad võidelda koha eest.

Millised on Eesti jalgpalli suuremad puudused?

Kliima, ressursid, mängijate valik, jalgpallikultuur – neid tegureid muuta ei saa. Väikerahvana on raske astuda vastu sellistele riikidele nagu Inglismaa, Itaalia, Hispaania. Kiiret hüpet oodata oleks ebareaalne. Me oleme ja jääme väikeseks jalgpalliriigiks.

Samas häirib see, et Eesti Jalgpalli Liidus toimub liigne tsentraliseerimine. Flora osakaal jalgpalliliidus on ainuvaldav. Tuleks avalikustada kõik toimingud. Praegu jääb mulje nagu toimuks "tagatoa poliitika".

Mida ootate uuelt jalgpalliliidu juhatuselt?

Uuelt juhatuselt ootan eelkõige õiglasi ning värskeid lahendusi kõigile!

Millisena näete riigi toetust jalgpallile?

Ma ei suuda aru saada riigi kinnisvarakultuurist. Ise alustasin tööd 1963. aastal Maarjamäe staadioni rajamisega. Praegu on see jalgpallikompleks muutunud mängukõlbmatuks. Riik müüb staadioni 17 miljoni krooniga. Samal ajal ostis selle Normalt kümme aastat tagasi 2 miljoni krooni eest.

Spordikomplekside üle ei tohiks spekuleerida. Staadion on sportlastele mõeldud ning kurb on vaadata, kuidas paljud neist vaevlevad. See, mis toimub, on inetu.

Männiku staadioni saatus on endiselt selgumata. Vapustav näide on ka A.Le Coq Arena hetkeseis. Masendav vaade. Kas see on koht, kuhu tuua tippriigid, et näidata neile, milline on valitsuse mõtteviis Eesti spordist? Täiesti arusaamatu.

Milline on Eesti jalgpalli tulevik?

Rohkem reaalsust ning väikese riigi kainet mõtlemist. Toimunud on suured positiivsed arenguhüpped ning loodetavasti suudame veelgi jalgpalliredelil kõrgemale tõusta.

Eesti klubisid vaadates pole veel ükski meeskond omandanud professionaalset taset. Flora on sellele kõige lähemal. TVMK ja Levadia on kaugel maas, kuid ka neil on suur areng toimunud.

Talente on ja neid tuleb veel. Erilist edu saavutame siis, kui platsile jookseksid Eesti rahvuskoondist esindama 11 talenti. See on see, mis võimaldaks Eesti jalgpallis läbi lüüa. Tuleb olla optimistlik...

REKLAAM
Kommentaarid

treenija   •  
mina ise treenin Uuno Piiri juures ta on vga hea treener petab ja tleb mis sa valesti teed jne. Aga kui sa vahest midagi halba teed vi rgid treenerile vastu siis ta saab ikka tiega vihaseks, ks poiss on ta vlja vihastanud ta rkis treenerile vastu ja treener viskas ta vlja. Toetage ikka Eesti jalgpalli!!
ruyna   •  
eip..punn87 mai vihja endale, seal on ka teisi hid mngijaid...ma teen sellex td kvasti et midagi saavutada...ja loodan et seda teevad ka teised head mngijad meie trennist!!!
Juri Gagarin   •  
halloooo....halloooo...kas Maa kuuleb...tahtsin lisada, et tna vitsid oma esimese planeetide vahelise karika jalgpallis Pluuto isetolmlejad, kes alistasid meelikitvas heitluses Pikese plekkide ja isetormajate koonduse...side lpp -> yours Gagarin@Pluuto -> Peace
lennu   •  
oioi rsk kuuse poisid on ikka sama hku tis kui varem :D
treze   •  
muig...:D
Punn87   •  
vihjasid...endale...ruyner..v:P:P:D
ruyna   •  
ige sill88 sealt kasvab nii mitu tiptaseme mngijat, kui nad viicivad korralikult trenni teha!
Sill88   •  
Eks seal Uno Piiri trennist tlevadki UUED eesti koondise vutistaarid ;) ..on mul igus ???
Sill88   •  
eks sealt unni trennist tlevadki UUED eestkoondise vuti staarid :P ;)..kas mul on igus ???
STATIST   •  
Loodame ,et kaitse ei tao enam lihtsalt sihitult palle kaitses minema, poolkaitse suudab natuke ka palli vallata ja rndajad lvad 10 vimalusest mne kolli ka ra.Jalgpalli tahaks nha ,kas vi lolle apsakaid aga mitte sellist mngu nagu EM tsklis Belgiaga.
ltik   •  
Kannik ikka lubab,et ehitus jtkub peagi? Loodame.
rootsi kunn   •  
Mehed ,krt. ,lennat,ltik ja victor. Hea on lugeda teid ja teisigi asjalike kommentaare . Kohe nha ,et vanad peerud,asjatundjad. hinen paljuski teie mtetega aga ks asi teeb ikka meele kuradi kurvaks. Eile sitsin le pika aja korra Arena juurest lbi ja see poolvalmis ehitus ja kividega puruksloobitud aknad ,staadioni klje peal.... See pilt muutub aina jubedamaks. Kui sel aastal ka ehitust ei jtkata siis hakkab ka minusugusel optimistil ja Eesti jalgpalli tulevikku uskuval inimesel ,lootus kaduma ,et see kirik veel kunagi valmis saab.
Mart   •  
Artikkel: "Football flourishing by the Baltics": http://www.fifa.com/en/display/article,73991.html
Jux   •  
to Lennat: tappa ja tagaajamist viksime alustada juba mrtsi lpus, kui Phja-Iirimaa meile klla saabub.
lennat   •  
Victor,
kogu lesehitatud ssteem ttab ttskli lppedes siiski mitte enam nii litatult kui ttskli algul. Meie, pealtvaatajate, nudmised on kasvanud iga aastaga ratult, suuremaks kui iial varem - Kilu-Lti suutis!
Flora, millal Meistrite Liiga lputu eelringi lpetate? Flora, milleks unustate Livoonia Kaussi Riiga maha? Vitle, Eesti, vitle, Eesti, vitle, vitle, vike Eesti!

Kui mngijate sisepinged liiga suureks kasvanud on, siis lastakse koondisesse prsaohtu jalgpallijumbud mngima, et phimngijatele natu puhkust kinkida. Ju ptakse vist Leedu mitte-pris-parimat-koondist salaja kotti toppida. Kuni jdakse kena kassi - hiire mngu asemel pooljuhuslikult mdasitnud teerulli alla. Ja ei saanud aru, et mngiti jalgpalli Kilu-Ltiga.
Pinged kasvavad. Kasvav vigastatute arv lammutab vikeriigi vikese koondise nii, et phja-eesti parim optimist saadab korraga kaks ssteemivlist meest Eesti eest tulle. Tagajrge muidugi pole ja saadakse iglase kibestumusega elda, et veendusite ka oma silmaga, kuidas ta ei judnud vastaste eest palliga minema joosta. Kokkuvtteks, tuleb raskekahurvgi raudselt tulle saata ning lausuda, vitle, Eesti, vitle.

Taani koondist tahan mina 30.mail 2004.a. Tallinnast lahkumas nha hbist lbi vale laeva peale astumas.
Peale seda phin mlust kogu udse Hollandi mngu koos hirmsasti nnetu Tibu ning lbikukkuja Rhniga.
Me peame uuesti reied ree peale saama. Me olnuks juba selle ree peal, kui Hollandile trlepi ra teinuks.
Pasun ja leevakott lale ja padavai padinal Lilleklla Taanile tappa ja tagaajamist tegema. Mai 30.peval. Tunded segased, sest ma ei allu igasugustele turva- ja tuhajuhanite poolt vljameldud inimtobedustele!
ltik   •  
to victor: ongi ju nii,et suured ja tugevad klubid aegajalt kaotavad tiitleid viksematele klubidele,kes suudavad aastaks paariks tipptaseme saavutada. Liidus olid sellised hetke-tippklubid Zenit,Dnepr,Minski Dinamo,Tbilisi Dinamo,Ararat... Tavaliselt olid nad n tugevad keskmikud,vahel aga videti medal,vahel koguni kuld! Muideks,kui ma nd ei eksi,siis peale Protassovi ja Litovtshenko Kiievisse minekut vitis jrgmise Liidu kulla ikkagi Dnepr,eesotsas Taraniga.
Ja Zalgiris sai kll korra pronksi,kuid tsine kullapretendent ta pole olnud.
Victor   •  
Lennat,
Sinu osundatud meeskonnad olid kik Ukrainast ja Kiiev oli Ukraina meeskondadest tegijaim. Dnepr kll paar korda shvatas (Litovtshenko-Protassovi ajal) kuid Kiievi Dinamo vastu ei saanud pikas perspektiivis temagi. Ometi olid veel Moskva klubid, oli Zeniit, oli Vilniuse Zalgiris kes kik aeg-ajalt meistritiitli prast rabelesid. Kiiev oli teistest lihtsalt le jas seda eesktt tnu profiklubi ssteemi olemasolule. Samamoodi on Flora praeguses Eestis ainus vhegi asjatundlikult les ehitatud ssteem kuid kas on mnemad selles sdi et teised ei suuda jreele juda? TVMK ja Levadia pavad kah midagi teeha kuid nad ei adu alati pris hsti mis Eestis tegelikult toimub. Eestit ei saagi slaavi positsioonilt ja Savkaga sprust otsides pris hsti aduda.
Oooper   •  
Iga normaalne eestlane usub Eesti jagpalli tuleviku!
ltik   •  
Jigi kommimata artikkel ise.Tore lugu oli! Autor eksis sellega,et nimetas Eesti iseseisvuse pikkuseks 15 aastat,mina niteks saan alles 12,5?
Uno Piiri jutt on smpaatne,kedagi eriti ei halvusta,meeldiv!
ltik   •  
to lennat:
Ma arvan,et Blohhin ja Taran olid kiievi omad poisid. Ja Kiiev ei suutnud pikka aega jrjest Liidus domineerida,isegi siis,kui kik nad ka koondises paraleelselt mngisid.Ja ldse arvan ma,et paralleelselt ka koondises mngimine nd mingi eriline privileeg kll pole ja vsitab ta ka palju.Hooajaeelsete treeninglaagrite kasutegur on muidugi ilmne.Kuid ka Levadia on neid laagreid korraldanud,aga edu enam ei tule. Seega peab ilmselt tunnustama,et hoolimata suht ebaedukast mngust noorteliigades,suudab Flora ikkagi parimaid jalgpallureid Eestis kasvatada.
uunu   •  
lennat+siil+uno...teile tahaks aegajalt lut juurde valada ja eemalt vargsi juttu kuulata.
ruyna   •  
irff@b ....(Y)
b   •  
lennat + siil + uno piir... teiega tahax yhe laua taga 6lut juua.. :)
Siil   •  
Tnan Lennat. Mletan minagi neid aegu. Suurte koondiste "trlep" tuleb, siis kui ees on vhemalt kolm Operi kiirusega hea tehnikaga meest, thendab kui vastased peavad meie jrel jooksma mitte vastupidi nagu siiani. See lb ka suurte keskvlja segamini.
Loodan mngus ltlastega nha tis maja.
lennat   •  
rge Eesti meistrit praegu veel ennustama hakake. Ennustusvistlus ka alles pidamata. Mdunud suvel tuli Maaisa Florale kord appi, mlestusvrses TVMK vs. Flora vutilahingus ja aitas Flora seisult 1:4 jrgi 4:4 viigini - sellest hetkest TVMK meeskond murdus pshholoogiliselt. Sellel hooajal kki toimivad teised ssteemid paremini. Jtaks meistri praegu valimata.
to: nii   •  
jah, levadia logo kannab aastaarvu 1999:) ja kik sai tegelikult alguse aasta varem, kui osteti mingine esiliiga sats Maardust.
90-ndate algusest asi pris kaugel;)
to: siil   •  
Samamoodi domineerivad kodustes liigades ka Rosenborg ja Skonto, vist ka Dnamo Kiiev(?)
Kik need riigid finallturniiridelegi psenud;)

Ja, siil, sa oled Levadia fnn, exole?
ltik   •  
Ma ei usu,et tuleb aeg,kus Flora tielikult ainuvalitseb eesti liigas. Kll tekivad ka uued tugevad konkurendid. jalgpallurite suurem pealekasv pole ju veel alanud.Ja supermeeskonda,kel vastaseid pole,polegi kellelgi pikka aega nnestunud koos hoida. Isegi Skonto,kui Lti ainuvalitseja,ei vida tiitleid kuigi kergelt. Ja Skonto poliitika erineb tielikult Flora omast. Haaravad pidevalt grusiine jt mngijaid vljast juurde.Flora aga teeb panuse oma kasvandikele.Eks paari aastaga ole nha,kas tuleb mingi lbimurre rahvusvahelisel areenil?
Mis puutub vanahrrasse,siis oli ta vene ajal eestikeelse vuti ks eestvedajaid. Kuid tema ,kui treeneri suurimad saavutused jvad kaugele sovietiaega. 80datel ta eriti enam hiilata ei suutnud.Kuigi Normal oli ju tugev koosseis. Saadi sel ajal vaid 1 tiitel,kui nd mlu ei peta.Ja siis oli ka Mtsnik meeskonnas,Normas.
lennat   •  
siilile
Ma olen minule meldud peatki osaga nus. Punkt.
Olles samuti "endisaegne", ma mletan, mis juhtus huvitavat kaheksakmnendate aastate keskel CCCP jalgpallikoondises kui koondise dressi thtede CCCP ja jalgpalliklubi Kiievi "Dnamo" D-srgi vahel kehtis samamoodi vrdusmrk, ehk hte kanti teise all, vi peal vi ka asemel. Kiievi "Dnamo" oli seega CCCP baasklubi, kuhu kontsentreeriti mbruskonnast kik perspektiivikamad. Ehk mletate veel, et Blohhin ja Kolotov mngisid jalgpalli esialgu tegelikult Odessas, Bessonov ja Burjak olid prit Harkovist, Veremejev Donetskist, Litovtenko, Protassov, Taran "osteti" Dnepropetrovskist ja samas vaimus edasi. (Ma vin siin ka eksida mne fakti vastu, nited olid meldud juuresoleva teksti illustreerimiseks. Nad ei aja siiski taga 100% autentsust, juhul kui sellist vimalust ka silmas pidada). Olgu ka CCCP koondiste nimekirjad:
http://www.planetworldcup.com/NATIONS/rus_squads.html

Ideaaltingimustes treenitavad superjalgpallurid, kes esindavad oma riiki aga samuti oma klubi pea kigil tippvistlustel, mis olemas olid, on hel heal peval thja molli ees kui kodust polegi enam vtte htegi vastast, kellega mngides ehk teoreetiliselt kaotada viks ju. "Kumm" vib nii lhki minna, tavaliselt kas kige otsustavamal hetkel vi kige arusaamatumal phjusel. z (Paus). Algab niajaht, algavad igat sorti inetused, vallandamised, perestroika tuleb muidugi ka prastpoole, igal pool ja alati on ta lpuks tulnud.
Seeprast tutvudes endise suure idanaabri ajalooga, rge rutake ajast ette. Usun ka, et eelseisev hooaeg tuleb veidi pnevam kui mullune. Muidu siin ei kiks.
PS. Mitmekesisusest peab saama siis vhemalt viiel erineval moel. Aga Lilleklas peab keegi "suurtest" koondistest kskord trlepi saama! Ja ametlikus MM-valiksarjamngus, nagu kohtu kord ette neb. Eesti koondise Suur Pauk on tnaseni tegemata. Kahjuks ilma selle "iluveata" Eesti riigi jaoks edaspidi lihtsalt enam paljud olukorrad ei laabu. Ja siis see veel ka, et kunas viimati andsime Kilu-Ltile pasunasse ... - 18.juulil 1940.aastal Kadriorus, Tallinnas - tleb ks kollane kroonika ... Vastuvaidlejaid igatahes ei leia.
siil   •  
to - le
Sa vist said mu jutust nii aru, et see on suunatud Flora vastu. Tegelikult esitasin oma ngemuse Eesti jalgpallis toimuvast ja vimalikest edasistest arengutest. Vimalik, et see tee on ige ja toob edu ka rahvusvahelisel tasandil. eelkige tahaksin nha, et kskord videtakse lhinaabreid ltlasi, leedulasi ja soomlasi see on mulle esimeseks mdupuuks hindamaks kas meie areng on olnud kiirem kui neil.
Ma ei ole Levadia fnn, kuid jlgin ka Levadia nagu teistegi meeskondade toiminguid puht sportlikust huvist. Sain aru, et tahtsid sellega vimalikult halvasti elda, et olen Levadia fnn (neid pole vist enam eriti palju), kuid ma jaga ei Flora ega Levadia fnne headeks ega halbadeks. Igalhel on igus oma klubi poolt olla, probleem vib-olla on selles kuidas seda tehakse.
Lennatile.
Tulenevalt uueks hooajaks ettevalmistuse vimaluste mrgatavst erinevusest saab Flora stardis suure edumaa, mida vaevalt teised suudavad tasa teha kui teevad, siis au neile ja see viitaks juba probleemidele Flora ssteemis. Ma ei ne praegu klubi, kes suudaks Florale vastu seista. Mulle endale meeldib mnguliselt kige rohkem TVMK. rge selleprast kohe TVMK fnniks nimetage.
Kui rkida arengust ldisemas mttes, siis henolisus on piduriks ja mitmeksesisus on uue tekke mootoriks.
nii   •  
uunul mluga probleeme-90-ndate algul tekkis poolprofessionaalne levadia?andke andeks kui eksin,aga levadia tekkis ikka hiljem.
iuh   •  
unn on nii tropp reener kui vhegi olla saab
Kraaks   •  
Hea t Silver, vtsid Unni lpuks ette jah:P
gazzanova   •  
korralik jutt ja kiitus sellele,kes taipas vanahrrat kysitleda.ja vaatleja kommentaargi kymnesse.Ei tahakski pikemalt heietada,aga ega see revolutsioon seest vist ikka ei alga.liiga sltuv ja pelglik seltskond.Aga kyll see topeltmoraal ykskord valusalt vastu lb.
rootsi kunn   •  
Palju elutarkust snades ,kuigi pris kigega siiski nustuda ei saa.Judu ja tervist vanahrrale!
gaze   •  
mis satsiga tegu on siis.
Tratex   •  
Tsi jutt.... Uno Piir petab mind ;)
vaatleja   •  
kik saavad aru, et meil on jalgpallis oma vike pesemata Napoleon aga keegi talle vastu astuda ei suuda. Ilmselt peab revolutsioon algama seest. Kannik hakka meheks!!! Hea oleks ju kunagi tulevikus pensionile minna lugupeetuna mitte platuna! Amet ei tee meest. Ootan teiste arvamust!
ruyna   •  
kik on puha tsi mis rgitaxe...aga jh uno on tubilt td teind jalgpalli alal, ja praegugi treenib ht vistkonda, kes nii vanemates kui nooremates vanustes on edukad olnud...x vga hia treener.
siil   •  
Siinkohas on sobilik meenutada A: Pohlaku snu Uno Piiri kohta: "Minu peeretuses on ka rohkem mtet kui Uno Piiri jutus." Sellised mtteavaldused iseloomustavad hsti tlejat. Lugege Schwede nn. jalgpallipiiblit.
Praeguseks on kujunenud olukord kus ks klubi saab treenida ja pidada spruskohtumisi rahvuskoondisele ette nhtud tingimustes. Ksimus laiale ringile. Kuidas on saanud see vimalikuks ja kelle kulul see toimub? Ma ise arvan, et see on toimunud geniaalselt lihtsal viisil. Tee oma klubi meeskonnast rahvuskoondis ja saavuta absoluutne otsustamisigus jalgpalliliidus. Samas tuleb asjatundmatule seltskonnale ja kiuslikele tpidele selgitada, et vljaspoolt klubi ssteemi pole ju kedagi vtta. Eesti meistrvistluste mnge vaadates vib ju kahtluseuss purema hakata, miks on see mngija koondise nimekirja arvatud ja see mitte. Peab olema erakordselt tugeva lbilgi vimega inimene, et tekitada eelpoolkirjeldatud olukord. Samas kurta ei ole midagi, igalhel oli vimalus midagi taolist korda saata.
Pole vist kolm korda vaja arvata, kes tuleb kesoleval aastal Eesti meistriks. Uueks hooajaks ettevalmistumise vimaluste poolest ei saa kski klubi Florale mitte ligilhedalegi. Kaugel pole vist aeg, kus tegelikult ka pole htegi mngijat rahvuskoondisse vtta vljastpoolt Flora ssteemi. Selline on praegu Eesti jalgpalli arenguloogika. Kas see on hea vi halb otsustagu igaks ise.

Sisene
Premium liiga parimad noored ja vanameistrid 2020
LEGEND LAHKUS
Maradona võitlus kartellide külje all
MEISTRITE LIIGA
Luup peale | Kui mõistust jagati, oli Vidal ... kus?
TERE TULEMAST TAGASI, VAPRUS!
Premium liiga parimad ja halvimad üleminekud 2020
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
27
24
2
1
67:16
74
2.
Paide Linnameeskond
28
20
1
7
72:32
61
3.
Tallinna FCI Levadia
27
16
6
5
64:35
54
4.
Nõmme Kalju FC
28
14
7
7
48:22
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
29
7
7
15
23:43
28
8.
JK Narva Trans
29
6
7
16
30:46
25
9.
FC Kuressaare
29
5
8
16
27:62
23
10.
JK Tallinna Kalev
29
5
4
20
19:67
19