Upamecano flirtis punasega ja Bayern kaotas Sommeri debüütmängus punkte (0)

Bayerni väravavaht Yann Sommer. Foto: Scanpix / Matthias Schrader / AP Photo

Saksamaa kõrgliiga liider ja valitsev meister Müncheni Bayern kaotas punkte, kui võõrsil mängiti RB Leipzigi vastu 1:0 eduseis 1:1 viigiks. Bayerni väravasuul tegi debüüdi Mönchengladbachi Borussiast soetatud Yann Sommer.

Bayern asus mängu juhtima 37. minutil, kui Eric Maxim Choupo-Moting sahistas Serge Gnabry tsenderdusest ja lõi oma liigahooaja seitsmenda värava. Bayern jõudis Bundesligas hooaja 50 väravani juba 16. voorus. Varasemalt on kiiremini poolesaja väravani jõudnud vaid Bayern ise.

Vaheajale mindi Bayerni minimaalses eduseisus, aga Leipzig mängis teisel poolajal hästi ja lõi 52. minutil viigivärava, kui karistusalas tekkinud segaduse kasutas ära Marcel Halstenberg. Rohkem väravaid ei löödud, aga Bayern pääses 66. minutil suure ehmatusega, sest Dayot Upamecano võttis keskjoone lähedal viimase mehena maha palliga värava suunas jooksnud Dominik Szoboszlai ja sai selle eest kollase, mitte punase kaardi.

Bayern on 35 punktiga tabeliliider, edestades Freiburgi viie ja Leipzigi kuue punktiga. Seejures on Freiburgil mäng varuks. Leipzig edestab omakorda mängu vähem pidanud Frankfurti Eintrachti ja Berliini Unioni kahe punktiga.

Leipzig - Müncheni Bayern 1:1 (0:1)