Uus hooaeg, vana reha: Manchester United koperdas kohe esimesel katsel (Leedsi mängus jälle seitse väravat) (1)

Inglismaa kõrgliiga teises voorus tuli esmakordselt väljakule Manchester United ning lahkus sealt kohe noruspäi. Kodus jäädi 1:3 alla Crystal Palace'ile.

Samale vastasele kaotas United kodumängu ka eelmise hooaja alguses, ainult et toona mängiti kolmandas voorus ning lõppskoor oli 1:2. Sedapuhku avas Andros Townsend skoori juba seitsmendal minutil ja Palace kontrollis seejärel kohtumise kulgu. Eurosarjas osalemise tõttu avavoorus puhata saanud United tõi teiseks poolajaks väljakule noore ründaja Mason Greenwoodi, ent ka sellest polnud kasu ning hoopis Palace jõudis veerand tundi enne lõppu oma teise tabamuseni.

Värav sündis omapäraselt, sest Victor Lindelöfi käemängu eest määratud penaltit läks esmalt lööma Jordan Ayew. Väga kehva löögi tõrjus David de Gea, kuid videokordus näitas, et hispaanlase jalg ei olnud löögi hetkel enam väravajoonel. Korduslöögiks sai õiguse juba Wilfried Zaha ning minevikus ka Unitedi särki kandnud ründaja põrutas palli de Geale püüdmatult lati alla.

Unitedi lootus tärkas kümme minutit enne mänguaja täistiksumist, kui pall jõudis Palace'i kaitsjate rikošetist debüüti teinud Donny van de Beekile ning suvel Unitediga liitunud poolkaitsja suunas selle osavalt posti kõrvale. Kõigest viis minutit hiljem oli Zaha aga Lindelöfi eksimuse järel taas täpne ning Palace viis kolm võidupunkti Manchesterist Londonisse.

Kõrgliigasse tõusnud Leeds United pidas teist vooru järjest haarava seitsmeväravalise lahingu, ent kui alustuseks vannuti tiitlikaitsjale Liverpoolile 3:4 alla, siis täna saadi ise 4:3 Fulhamist jagu. Seejuures oli võit lõpuks juuksekarva otsas, sest 57. minutiks 4:1 juhtinud kodumeeskond lasi kümne minutiga vastased ühe värava kaugusele. Enamat Fulham aga ei suutnud.

Manchester United - Crystal Palace 1:3 (0:1)