VAATA JÄRELE: Pärnu alustas Balti liigat kindla 6:2 võiduga (Flora kaotas!) (3)

Pühapäeval tegid Eesti klubid algust naiste Balti liiga hooajaga. Pärnu Rannastaadionil alistas Pärnu JK Soccernet.ee telemängus 6:2 suure osa matšist vähemusest mänginud Rigas FS-i. Flora naiskond alustas võõrsil 0:5 kaotusega Minskile.

Kui pärnakate jaoks oli see aasta esimene Balti liiga mäng, siis RFS oli juba kaks kohtumist pidanud - Minskile kaotati 0:6, Kaunase Žalgrist võideti 3:1. Eelmisel aastal, kui omavahel Balti liigas kohtuti, võttis PJK 6:0 võidu. Matši esimestel minutitel näitasid lätlased aga täna päris suurt tahet ning see pilt tõotas võrdset lahingut.

Ometi tõmbas 14. minutil väravavaht Sofja Nesterova karistusalas Kristina Bannikova maha ning jättis sellega lätlased punase kaardi tõttu vähemusse. Mängu vahetatud varuväravavaht Dajana Cubrevica suutis aga Kairi Himaneni penalti tõrjuda.

Mõni minut hiljem kinkis RFS Pärnule aga uue penalti ja selle realiseeris Kristina Bannikova juba ise ära, viies pärnakad juhtima. 24. minutil keerutas Sandra Paulberg nurgalöögist palli otse väravasse, tehes seisuks 2:0.

Teisel poolajal läks Pärnu 4:0 juhtima, kuid lasi siis paari minutiga omale kaks tükki tagasi lüüa. See neid aga verest välja ei löönud ja 88. minutil vormistas Aljona Sasova kauni kauglöögiga PJK 6:2 võidu. Resultatiivseim oli kübaratrikiga lõpetanud Bannikova.

Flora pidas oma esimese Balti liiga mängu Minskis, kus kohaliku vutiklubi naiskonnale kaotati poolaeg 0:3 ja mäng 0:5. Minsk on kahe võidu ja 11:0 väravate vahega ühtlasi tabeliliider. Flora mängis koosseisus: Getriin Strigin, Silja Goroško, Kristiina Tullus, Siret Räämet, Ariina Mürkhain, Eneli Kutter, Kelly Rosen, Lisette Tammik, Katrin Loo, Mari Liis Lillemäe, Maarja Saulep, Grete Daut, Getter Saar, Kethy Õunpuu, Marie Heleen Lisette Kikkas, Valeria Liik ja Tatjana Lebedeva.