VAATA JÄRELE: Saku alistas iluväravate toel tabelirivaali (1)

Naiste meistriliiga jätkus reede õhtul Sakus, kus kohalik Sporting alistas neile külla tulnud JK Tallinna Kalevi. Väravaid löödi kokku kuus, nendest neli läksid võõrustajate arvele ning kaks tallinlaste.

Duell kahe kõrgliiga tippklubi vahel algas mitme hea rünnakuga ning esimene värav sündis juba 16. minutil, kui Grete Daut palli kaunilt lati alla lennutas. Ülejäänud poolaeg jätkati tempokalt, ent tabamusi enam ei sündinud.

See probleem sai aga teise poolaja algusega lahendatud: kümne minuti sees löödi lausa kolm väravat, kaks tükki lõid Saku piigad, ühe Kalevis palliv Emma Treiberg. Kusjuures seejärel said hooaja alguses superkarika võitnud Kalevi naised veel kaks väravat löödud, kuid nende kahjuks läks neist esimene omaenda väravasse.

7. mail kell 19.00 Saku kunstmuruväljakul

Saku Sporting - JK Tallinna Kalev 4:2 (1:0)
16. Grete Daut, 50. Merily Toom, 52. Paula Maria Mengel, 69. ov. Anett Kadastu - 60. Emma Treiberg, 83. pen. Ljubov Maksimova

Hoiatused: 82. Keiti Kruusmann - 72. Anett Kadastu
Mänguolud: +7, pilvine ja hoovihmane ilm, kunstmuruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud
Peakohtunik: Triinu Vaher
Abikohtunikud: Sandra Nigulis, Merilyn Renser

Saku: Keiti Kruusmann, Elise Kreuz, Heleri Saar, Berle Brant, Eva-Maria Kriisa, Paula Maria Mengel, Kairi Himanen, Merily Toom (78. Eliise Gertrud Põlluvee), Lisandra Rannasto (89. Kätlin Jeedas), Grete Daut, Ulrika Tülp.
Varus: Liisa-Lii Tamme, Katriin Saulus, Annabel Jäär, Katariina Vardja, Hanna-Lisa Kuslap, Kätlin Jeedas, Eliise Gertrud Põlluvee.

Kalev: Jonna Soomets, Mirell Soasepp (55. Žanna Smirnova), Ketlin Saar, Kaisa Triin Arike, Marie Heleen Lisette Kikkas, Anett Kadastu, Evelyn Šilina (74. Õnne Anton), Johanna Marie Link, Ljubov Maksimova, Loore Lehtmets (55. Kadri-Ann Valgeväli), Emma Treiberg.
Varus: Birgit Rammo, Kadri-Ann Valgeväli, Eret Elen Viidakas, Žanna Smirnova, Kätlin Ojapõld, Õnne Anton.

Enne mängu:

Saku on senise liigahooaja jooksul võitnud kõik neli mängu - nende paremust on pidanud tunnistama Põlva Lootos, Pärnu Vaprus, Tartu Tammeka ja Lasnamäe Ajax. Karikavõistlustelt langeti aga veerandfinaalis, kui tunnistada tuli Tallinna Flora 3:1 paremust.

Kalevil on senisest neljast liigamängust kirjas kolm võitu ja üks kaotus, see tuli valitsevalt meistrilt Floralt. Kõige tähtsamas mängus suudeti aga Flora vastu oma paremus maksma panna, kui aprilli alguses toodi just nende vastu koju Superkarikas.

Fotograaf: JANA PIPAR