VAATA JÄRELE: teisel poolajal väravakraanid avanud Flora virutas Lootosele kuus väravat (0)

Naiste kõrgliiga mullune võitja FC Flora võttis palaval pühapäeval ette 230-kilomeetrise teekonna Põlvasse. Ikka selleks, et järjekordse kolme punktiga koduteele naasta. Kuigi avapoolajal jäid väravad sündimata, alistati Lootos lõpuks 6:0.

Meistriliiga viienda vooru viimase kohtumise avapoolaeg möödus väravateta. Külalisvõistkond Flora omas küll initsiatiivi, ent pealelöögid jäid kas ebatäpseteks või langesid Lootose väravas oma kõrgliiga debüüdi teinud 15-aastase Birgit Rammo saagiks.

Teisele poolajale tuli Flora vastu aga oluliselt äkilisemalt ja juba 52. minutil avaski Maarja Saulep skoori, kui lükkas mõnelt meetrilt võrku Mari Liis Lillemäe tsenderduse. Neli minutit hiljem lõi Jessika Uleksin nurgalöögi järel juba 2:0. Siis Saron Läänmäe 64. minutil Rammo tõrje järel 3:0. 66. minutil keris vaid hetk varem vahetusest sekkunud Anastasia Ivanova palli terava nurga alt võrku - 4:0. Ning 69. minutil, vaid veerand tundi pärast avaväravat, saatis Katrin Loo palli ristnurka, viies külalised juba 5:0 ette.

Mängu südikalt alustanud Lootos oli tükkideks murtud. Külalised tegid selle seisu pealt ka mõned vahetused, andes debüüdi nii Gabriela Buschile kui ka Simona Põlismäele. Lõppseisu 6:0 vormistas 89. minutil oma teise tabamusega Saulep, kes on nüüd Flora särgis kahe ja poole hooajaga löönud 40 liigamänguga 40 väravat.

Flora on viie vooru järel täisedu ehk 15 punktiga liider. Neile järgneb 12 silmaga Tallinna Kalev, kellega minnakse vastamisi järgmise nädala laupäeval karikafinaalis. Soccernet.ee näitab seda matši otseülekandes. Lootos sai nüüd teise järjestikuse kaotuse, ent liigatabelis on nad seitsme punktiga viiendal kohal.

28. juunil kell 14.00 Põlva Lootospargis

Põlva FC Lootos - Tallinna FC Flora 0:6 (0:0)
52., 89. Maarja Saulep, 56. Jessika Uleksin, 64. Saron Läänmäe, 66. Anastasia Ivanova, 68. Katrin Loo

Hoiatus: 45+1. Aiki Suits
Peakohtunik: Ahti Lepp
Abikohtunikud: Devid Raudson, Karl Markus Kiudma

Lootos: Birgit Rammo, Keidi Käis (87. Lisethe Lanno), Ave-Lii Laas, Ita Lillo, Karmen Piirimaa, Kärt Hüdsi, Anette Laureen Linnuste, Aiki Suits (87. Imbi Hoop), Kristin Kukli (85. Marianne Veberson), Kati-Karoli Silla (74. Helene Lumi), Indra Liz Nemvalts (74. Keitlyn Metsmaa).
Varus: Helene Lumi, Keitlyn Metsmaa, Imbi Hoop, Lisethe Lanno, Marianne Veberson.

Flora: Getriin Strigin, Jessika Uleksin (75. Gabriela Busch), Katrin Loo, Saron Läänmäe (75. Simona Põlismäe), Silja Goroško (79. Ariina Mürkhain), Maarja Saulep, Kethy Õunpuu, Kristiina Tullus, Kelly Rosen, Getter Saar (61. Anastasia Ivanova), Mari Liis Lillemäe.
Varus: Gabriela Busch, Anastasia Ivanova, Ariina Mürkhain, Simona Põlismäe.

Enne mängu:

Kas pikk sõit ja leitsak võivad florakate jalad pehmeks muuta? Kolmest esimesest voorust seitse punkti teeninud Lootost võib pidada naiste kõrgliiga senise hooaja suurimaks üllatajaks, aga neljandas voorus saadi Kalevilt esimene šokk ja meistritega lihtne olema ei saa. Flora on seni täiseduga tabeliliider.

Lootose peatreener Kaido-Meinhard Kukli: "Enne väikest mängupausi külastab meid tiitlikaitsja. Loodan, et mängijad on eelmisest mängust teinud õiged järeldused ja oleme rohkem mänguks valmis."

Koduvõistkonna poolkaitsja Ita Lillo: "Palava ilma tõttu on mõlemal tiimil tulemas raske mäng. Anname endast parima ja proovime mitte ära küpseda."

Flora abitreener Christopher Rosen: "Maailmas ei saa alati teha suuri asju, küll aga väikesi asju suure armastusega. Selle najalt ongi eesmärk pühapäeval Põlva Lootospark suure jalgpallilise armastusega üle külvata."

Tiitlikaitsja ründaja Katrin Loo: "Põlva on hooaega üsna edukalt alustanud. Hea meel on tõdeda, et vaikselt oleme meiegi oma mängurütmi taastamas. Pühapäeval on kindlasti oodata põnevat vastasseisu, millest mõlemad võistkonnad maksimaalse punktilisa võtta soovivad."