VAATA JÄRELE: tuline kaardilahing hammustas Elva Premium liiga unistusest suure tüki (0)

Koos Pärnu Vaprusega Premium liiga üleminekumänge sihtiv FC Elva sai valusta tagasilöögi, jäädes võõrsil 0:1 alla terve teise poolaja vähemuses mänginud Tartu Tammeka U21-le.

Rahulikult alanud, kuid avapoolaja keskel ootamatult jõuliseks muutunud mängus näitas väljakukohtunik Siim Rinken lõpuks koguni 11 kollast kaarti, millest kaks läksid 36. ja 41. minutil Tammeka mehele Erki Mõttusele. Seetõttu mängisid tartlased avapoolaja lõpu ja terve teise kolmveerandtunni vähemuses.

Sellest hoolimata suudeti lüüa mängu ainus värav, kui 62. minutil lõid Elva kaitsjad karistusalas vastu jalgu Tammeka kaitsjale Daaniel Maanasele ning Rinkeni määratud penalti realiseeris Mart Paul Preiman. Üleminutitel avanes Elval veel suurepärane viigivõimalus, kuid Carl Kaiser Kiidjärv tõrjus Veiko Maidla löögi.

Elvat lahutab Pärnu Vaprusest jätkuvalt kaks punkti, ent kui Pärnu võidab laupäeval kodus tabeli viimast Welcot, on vahe kolm vooru enne hooaja lõppu juba viiepunktiline. Viiendal tabelireal jätkav Tammeka U21 tõusis tänase võiduga Elva kannule, jäädes rivaalist maha vaid ühe punktiga.

17. oktoobril kell 19.00 Tartus Sepa staadionil

Tartu JK Tammeka U21 - FC Elva 1:0 (0:0)
62. pen. Mart Paul Preiman

Hoiatused: 17. Daaniel Maanas, 36., 41. Erki Mõttus, 90+1. Carl Kaiser Kiidjärv - 23. Veiko Maidla, 33. Kaarel Tinn, 33. Deniss Samoilov, 35. Veiko Haan, 37. Jürgen Kuresoo, 55. Veiko Kütt, 60. Martin Thomson
Eemaldamine: 41. Erki Mõttus
Mänguolud: +11, pilves vihmane ilm; kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 125
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Maikel Mikson, Egerd Pajustik
Neljas kohtunik: Rünno Mahl

Tammeka: Carl Kaiser Kiidjärv, Mikk Raid (82. Raiko Randlahe), Alfred Tammiksaar, Daaniel Maanas, Karl Läänelaid (82. Tanel Tammik), Joonas Kartsep, Karl Tammeorg, Erki Mõttus, Risto Tepper (56. Rasmus Luha), Rait Läll (56. Magomed Ahmedov), Mart Paul Preiman (78. Dominic Laaneots).
Varus: Joonas Raidvee, Dominic Laaneots, Rasmus Luha, Tanel Tammik, Carl Robert Mägimets, Raiko Randlahe, Magomed Ahmedov.

Elva: Karl Kruus, Deniss Samoilov (79. Remi Kõivik), Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm, Paul-Feliks Frei (73. Kristo Kolesnitšenko), Kaarel Tinn, Raido Kuus, Nikita Karasjov, Jürgen Kuresoo, Veiko Maidla.
Varus: Arvo Käkk, Naatan Siimeon Tamm, Remi Kõivik, Kristo Kolesnitšenko.

Mängueelsed kommentaarid:

Elva peatreener Veiko Haan: "Mida mäng hooaja lõpu poole, seda raskemaks läheb. Tahame teenida mängust positiivse tulemuse, et saada uusi, häid emotsioone, et jõuaks pingutada hooaja lõpuni."

Elva mängija Martin Thomson: "Olen FC Elva eest jalgpalli mänginud 8 aastat ning noorteklassis Tartu Tammeka eest 9 aastat, seega saab olema põnev oma kunagise klubi vastu lahingut pidada. Lisaks kuulub mulle üks ruutmeeter Sepa staadionist, lähen otsin üles ja proovin sealt värava kõmmutada!"