Vägev nädalalõpp Ameerikas: Pajunurm skooris ja andis resultatiivse söödu, Tauts sai samuti jala valgeks (1)

Longwoodi kapten Pajunurm lõi hooaja avamängus värava ja andis resultatiivse söödu, kuid leppida tuli ikkagi mõru viigiga. Foto: longwoodlancers.com

Eestlastel oli Ameerikas korralikult resultatiivne nädalalõpp. Longwood Lancersi kapteniks tõusnud Märten Pajunurm (24) lõi hooaja avamängus värava ja andis resultatiivse söödu, Maryville Saintsi poolkaitsja Rasmus Tauts (20) sahistas võrku viimases hooajaeelses kohtumises.

Lancers võõrustas NCAA I divisjoni Big South konverentsi avavoorus 1618 pealtvaataja ees VMI-d ning läks juba teisel minutil juhtima, kui Connor Rea just Pajunurme söödu järel väravatearve avas. Täistunni täitumiseks viigistas VMI skoori, kuid 74. minutil lükkas Pajunurm väravavahi tõrjutud palli mõnelt meetril võrku, tehes seisuks 2:1.

Vahetult normaalaja lõpu eel lasi Longwood seisu viigistada ja mäng läks lisaajale. USA ülikoolivutis mängitakse viigilise tulemuse korral kuldse värava peale ja kuigi lisaaja teise poolaja lõpus virutas Lancers veel palli postigi, ei õnnestunud neil oma mängulist ülekaalu võiduks vormistada. Seejuures paremad oldi ka statistiliselt, näiteks olid pealelöökide arv nende kasuks 23 (9 raami) - 10 (5) ning enda tehtud kuuele veale vastasid külalised 19 määrusterikkumisega.

Pajunurm alustas mängu vasakkaitses, kuid avapoolaja lõpus nihkus ta keskkaitsesse. Lisaaja teisel poolajal mindi võitu püüdma 3-5-2 formatsioonis ja siis mängis mees wingback'ina. Longwoodi peatreener Jon Atkinson lausus mängu järel: "Proovisime Märtenit täna vasakul äärel ja sealt sai ta oma värava ja resultatiivse söödu. Märten on kaliibriga mängija ja meeskonna kapten ja seda me temalt ootame."

NCAA II divisjonis pole seal mängijvate eestlaste jaoks veel hooajad alanud, kuid viimases kontrollkohtumises alistas Maryville Saints suvel Tartu Tammekat esindanud ründava poolkaitsja Rasmus Tautsi 82. minuti väravast 2:1 Jeffersoni kolledži. Seega võitis Saints kõik kolm hooajaeelset kohtumist. Esmakordselt punktide peale mängitakse 1. septembril, kui võõrustatakse Northwoodi ülikooli.

Poolkaitsja Marten Niilopi (19) debüüthooaeg Tusculum Pioneersi ridades NCAA II divisjonis algab 2. septembril.