Vaheajal digimuutunud Manchester United alistas Tottenhami, Mourinho tegi negatiivset ajalugu (0)

Manchester Unitedi ründaja Edinson Cavani. Foto: Scanpix / Clive Brunskill / Reuters

Manchester United jäi võõrsil Tottenham Hotspuri vastu avapoolajal kaotusseisu, aga pööras selle teisel poolajal ümber ja kirjutas Inglismaa kõrgliigasse järjekordsed võidupunktid.

Manchester Unitedi ründaja Edinson Cavani avas 35. minutil skoori, aga korduseid vaadanud peakohtunik Chris Kavanagh tühistas uruguaylase tabamuse, sest tema hinnangul tegi Scott McTominay väravale eelnenud olukorras Heung-Min Soni vastu vea. Tottenham nõelas mõned minutid hiljem, kui Lucas Moura eeltöö realiseeris tabamuseks Son ja viis võõrustajad 1:0 ette.

Külalised jõudsid viigiväravani teise poolaja alguses, kui suurepärase kombinatsiooni tulemusel oli Cavani karistusalas markeerimata - uruguaylase lähilöögi pareeris Tottenhami väravavaht Hugo Lloris, aga esimesena oli jaol Fred, kes enam ei eksinud. Unitedil üks löödud, kaks veel.

Kui esimesel poolajal oli Manchester Unitedi mäng üpris mannetu, siis teisel poolajal olid Ole Gunnar Solskjaeri hoolealused selgelt paremad ja omasid paremaid väravavõimalusi - initsiatiiv sai tasustatud 79. minutil, kui Mason Greenwoodi tsenderduse realiseeris Cavani. Kuuendal üleminutil vormistas lõppseisu Greenwood, kelle tugev löök oli Lloris'le püüdmatu.

Tottenham on nüüd kaotanud tänavusel hooajal kümme liigamängu, mis on Jose Mourinho halvim näitaja kogu treenerikarjääri ajal. Tottenham asub seitsmendal kohal, kaotades neljandale ehk viimasele Meistrite liiga kohale kuue punktiga. Solskjaer ja Manchester United liiguvad hõbemedali kursil, edestades kolmandal kohal asuvat Leicester Cityt seitsme punktiga.

Tottenham Hotspur - Manchester United 1:3 (1:0)